Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a nemzetközi...

Mennyire nehéz a nemzetközi gazdálkodás nevű szak?

Figyelt kérdés
Akár matek szempontjából, akár elméleti seggelés szempontjából. Minden egyetemen más a tanterv meg amit tanítanak? Szeretnék előre készülni az elméletből is, nem csak matekból mire jövőre beiratkozom. Mit kellene olvasnom tanulnom? Jelenleg Adam Smith Wealth of Nations című művét forgatom. Be van szerezve a Tőke is, ha végeztem vele. Miket kéne még erre az olvasási listára feltennem?
jún. 28. 07:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10 abból a jó nagy túlképzés, nem tudom miért gondolod hogy majd olyan nagyot fogsz vele hasítani.
jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Melyikkel? A nemzetközi gazdálkodással? Nem mondtam hogy nagyot fogok. Lehet hogy valami vidéki bankfiók vezetéséig se jutok el soha. És? Ha ilyen irányba akarok menni, akkor közgáz diplomára van szükségem tudtommal. Nem? Miért van itt ez ennyire leszólva? 12 osztályhoz képest egy ilyen diploma oltári nagy különbség
jún. 29. 12:25
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

Sok helyen elvarjak a penzugy szakos diplomat. Az elejen fontosak az ilyen dolgok, amikor nincs tul sok szakmai tapasztalatod, jelentkezik penzugyes gyakornoki poziciora X ember, abbol a nagyresze penzugy es szamviteles, te meg mondjuk turizmussal vagy nemzetkozivel jossz, hat… protekcio nelkul sok sikert.

Most konyvvizsgalok egy cegnel, felvettek eltero szakrol jovoket, mondanom sem kell, hogy pudingok ebben. Mert egyszeruen nem ezt tanuljak. Nyilvan betanitanak meg megmutatnak egy csomo dolgot, de az alapokat es a szemleletet az egyetemen kapod meg. Jelentkeztem banki allasokra is anno, olyan penzugyes kerdesek voltak interjun, hogy nemelyiknel pislogtam. Pedig csak gyakornoki pozicio volt.

jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De akkor mit tanítanak egyetemen, ha ekkora tudás kell például a banki pozícióba? Vagy hol lehet azt összeszedni, ha nem az egyetemen?
jún. 30. 08:18
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk egy komoly szakon, pl alkalmazott közgazdaságtan, üzleti adatelemző stb stb

Ezek az üzleti szakok semmilyen komolyabb képesítést nem adnak

jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát az egyetemen amit én kinéztem, ott a közgázon van nemzetközi gazdálkodás pénzügy és számvitel és gazdálkodás management.
jún. 30. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!