Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a nemzetközi...

Mennyire nehéz a nemzetközi gazdálkodás nevű szak?

Figyelt kérdés
Akár matek szempontjából, akár elméleti seggelés szempontjából. Minden egyetemen más a tanterv meg amit tanítanak? Szeretnék előre készülni az elméletből is, nem csak matekból mire jövőre beiratkozom. Mit kellene olvasnom tanulnom? Jelenleg Adam Smith Wealth of Nations című művét forgatom. Be van szerezve a Tőke is, ha végeztem vele. Miket kéne még erre az olvasási listára feltennem?
jún. 28. 07:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tényleg 2 nyelvvizsgát kell tenni?
jún. 28. 08:03
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Van matek, de nem vészes. Középszinttel fogsz tudni boldogulni.

Semmi értelme előre készülnöd.

Maga a szak nem olyan nehéz, meg lehet csinálni.

Igen, minden egyetemenek eltér valamennyire a tanterv

jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit eltér a tanterv, de a fő különbséget nem ez jelenti az egyetemek között, hanem az, hogy ugyanazt a nevű tárgyat az egyik helyen egy karikázgatós vizsgával lehet teljesíteni, a másikon meg szóbeli vizsga van 120 tétellel.

Maga a képzés még a legnevesebbnek mondott egyetemeken sem kimondottan nehéz más szakokkal összehasonlítva, ennek ellenére messze nem végzi el mindenki, úgyhogy nem célszerű azt komolyan venni, hogy bárhol utánadvágnák a diplomát.

A matek nem vészes, ha a középiskolai középszintű matekot négyesre teljesíteni nem volt extrém erőfeszítés részedről (különösképp az algebra, statisztika, valszám részt), akkor teljesíthető.

Igen, két szaknyelvi nyelvvizsga kell hozzá, amiből az egyiket kiválthatod felsőfokú nyelvvizsgával. Matekból és nyelvekből készülj. A többiből halál felesleges. Nekem volt anno az egyetemen olyan csoporttársam, aki országos szakmai tanulmányi versenyen 1-3-ba bekerült, talán összesen 2-3 olyan kurzus volt, aminél ez valódi előnyt biztosított számára, a legtöbb helyen a 14-15 hetes szorgalmi időszak 1-2. hetéig volt az, hogy már tudta, amit mondtak, a későbbiekben már neki is nagyjából minden új volt. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy nem fogsz tudni érdemben előre tanulni.

Amiket felsoroltál könyvek, halál feleslegesek - már az egyetemre készülés szempontjából. Ha érdekel, kevesebb nyilván nem leszel tőlük, illetve látókörbővítésnek jók, de mivel a nemzetközi gazdálkodás elsősorban üzleti jellegű képzés, ezeket legfeljebb érintőlegesen fogjátok tanulni.

jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ha bankár szeretnék lenni akkor ez jó szak? Vagy inkább pénzügy és számvitelre kéne mennem?


Egy ismerősöm külföldön csinálta ezt a szakot, és most egy nyugati gazdag országban egy banknál dolgozik és keres 10ezer eurót havonta amióta ott van.


Ő azt mondta semmit nem használ ami suliban kellett és amikor felvették, fogalma se volt mit kell majd csinálni. Ott tanulta be.



Egyébként valószínűleg Sopronba mennék. Választ itt még nem kaptam, hogy az mennyire kemény egyetem, de jókat olvastam róla. És közel van Ausztria Szlovákia úgyhogy a hobbik és lehetőségek amúgy is jobbak

jún. 28. 09:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobban jársz egy pénzügyi szakkal, ha a bankár szeretnél lenni.
jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Ausztriában is van elég ilyen ember, nem hiszem hogy pont egy magyart vennének fel. Nem reális.
jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem Ausztriába akarok menni.
jún. 28. 10:05
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban is igaz. Nem hiányszakma, de nyilván vannak kivételek akiknek sikerül nagyot kaszálni vele külföldön.
jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Ha bankar szeretnel lenni, akkor ez nem a te szakod. Tul keves a penzugyes/szamviteles targy
jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát, én ismerek olyat, aki kereskedelmi és vendéglátóipari főiskoláról szerzett papírt és lett belőle nagyon komoly bankár.



De értem amit mondasz. Gondoltam hogy mesterrel kéne majd valamit specializálódni utána jobban. De akkor lehet maradok pénzügy számvitelnél.

jún. 29. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!