Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a matek nemzetk...

Mennyire nehéz a matek nemzetközi gazdálkodáson?

Figyelt kérdés
Szeretnék nemzetközi gazdálkodást tanulni . Az angolt b2 - es szinten beszélem a németet gyengébben . Egyedül a matek miatt érzem nehéz kihivásnak sajnos csak 35 % lett az érettségim matekból , de minden másból 80% felett. Matekra soha nem tanultam így nem tudom ha gyakorolnék stb esetleg menne-e vagy pedig totál hülye vagyok hozzá. Szerintetek így lehetetlen lenne elvégezni? Esetleg személyes tapasztalat? Vagy valaki járt már így? Segítsegek :/

2021. máj. 30. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Én a helyedben kilőném az összes gazdasági szakot. Az elején ugyanannyi a matek mindegyik szakon, nem kevés.

Illetve nemzetközi gazdálkodáson 2 nyelvvizsga kell majd a diplomához, nem b2 szinten, maximum az egyik,de abból is csak szakmait fogadnak el, másikból c1 kell.

2021. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Ne aggódj, nem egy matematika szak. Van két félév alapszintű matek meg két félév statisztika, de mindenhol mindent a nulláról tanítanak. Ha nem vagy túl jó matekból, akkor menj egyből magántanárhoz és kényelmesen megcsinálod gond nélkül. A szak többi részéhez 4 alapművelet kell, és az is max. Excelben.
2021. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Az 1-es nem igazán valid dolgokat ír, kettő B2 szaknyelvvizsga kell a diplomához ami könnyen teljesíthető ha idegen nyelven veszel fel tantárgyakat és van szorgalmad időt fordítani a német fejlesztésére. A matekról annyit, hogy ismerek olyat aki 2-3-as volt középiskolába és mégis tudta teljesíteni a gazdmatekot,mikrot, markot is. Ne ijesszen el, ha rendesen tanulsz sikerülni fog!
2021. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3 Az egyik B2 szakmai nyelvvizsga kiváltható C1 komplex nyelvvizsgával.
2022. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Üdvözletem! Nemzetközi gazdálkodásra tervezek menni jövőre. Van egy C1 angol nyelvvizsgám. Szóbeli és írásbeli is megvolt. Így ki van váltva hogy még egy nyelvet beszéljek? Vagy angolul kell tennem mégegy szakmai nyelvvizsgát?



Köszönöm a segítséget

jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5. Én a BGE-ről tudok nyilatkozni, a feltételeket itt találod: [link]


Röviden: a C1 nyelvvizsgád kiváltja a két szakmai B2 közül az egyiket. Így már csak egy másik nyelvből kell közgazdasági B2 nyelvvizsgát szerezned. Erősen ajánlatos ezt nem vaktában lövöldözve teljesíteni, hanem annak a célországnak a nyelvén, amelyikkel dolgozni szeretnél. Erősen ajánlott magad elé húzni a magyarországi külföldi vállalatok listáját és ez alapján dönteni. Szerintem a leghasznosabbak a német, francia, arab és kínai. Esetleg japán vagy héber.

jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tehát akkor még a C1től KÜLÖN nyelven kell a közgáz nyelvvizsgát megszerezni? Tehát magyaron kívül 2 nyelvet beszélnem kell minimum. Vagy lehet angolból a B2 is?


Japánul tanulok egyébként

jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, 2 külön nyelvből kell 1-1 szakmai nyelvvizsgát szerezned, amelyekből az egyik kiváltható egy sima C1-gyel. Esetedben például japánból kell közgazdasági középfokot letenned. (Vagy, szerezned egy japán C1-et, de akkor angolból neki kell menned egy középfokú szakmainak.)


A jó hír viszont, hogy a szakmai nyelvvizsga sokkal könnyebb, mint a sima.

jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké tehát c1 angol és angol szakmai nem pipálja ki a dolgot. Rendben. Köszönöm. Ráfekszem a japánra is.
jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen így van sajnos. Kell +1 nyelvből a szakmai közép.


A japán hasznos szerintem! Vannak és lesznek is japán cégek Magyarországon, fogunk Japánnal kereskedni, üzletelni, és az üzleti életben nagyra becsülik, ha tudsz kicsit beszélni a nyelvükön, nem is beszélve arról, ha ki tudsz böngészni egy japán nyelvű bármilyen dokumentumot.

jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!