Normális, hogy azért mennék levelezőn egyetemre, mert hiányoznak az iskolás évek?
Múlt héten az egykori általános iskolámban voltam, ami nagy élmény volt nekem és nosztalgikus. Amióta dolgozok folyton az iskola hiányzik, bárcsak újra iskolás lehetnék. Elegem van abból, hogy a munkahelyemen 50 év körüli klimaxos banyák vesznek körül. Nem érzem azt, hogy 27 évesen ide való lennék. Fiatalokkal, kortársaimmal érezném jól magam. Ez a fő oka annak, hogy megint elvégeznék egy egyetemi képzést, mert a tanulás nosztalgiája visszarepít abba az időbe, amikor diák voltam, mintha most is az lenne, mint akkor. Ez normális?
Benne van az is, hogy szeretnék jobban keresni, jobb lehetőségeket kapni a közigazgatásból a versenyszférába, érdekesebb munkakört betölteni, ezért a kereskedelem és marketing szakra gondoltam, amit úgy érzek, hogy menne és lenne értelme, közelebb áll hozzám. Mert inkább humán beállítottságú vagyok, de a matek is volt, hogy jól ment. A sok magolás után szerintem egy ilyen szak való lenne nekem, ami ilyen sokszínű és vegyes. A munkámba meg kezdek kiégni. Egy unalmas sz*r az egész.
Viszont van, aki felvetette, hogy "az meg abszurd, hogy egyeseknek még mindig nem esett le, vannak pozíciók, ahová nincs konkrét egyetemi végzettség, mégis rendszerint elvárják a diplomát, másrészt statisztikailag bizonyított, hogy a diplomások általában hatékonyabban dolgoznak. És jegyezzük meg, bármilyen filológiai, társadalomtudományi stb. ismerettel csak gazdagszik az ember: nem minden arról szól, milyen munkát fogsz végezni. Mégis, sokszor nem nem szakmába vágó "soft skillek" azok, amelyek kiemelnek valakit a munkakörén belül."
Ilyen alapon a közig. szervező diplomámmal is mehetnék érdekes versenyszférás munkahelyre, mondjuk multihoz? És nem is kellene továbbtanulni? Mert pusztán az, hogy diplomás vagyok, az elég?
Ha csak ezért mennél, hogy a korosztályoddal legyél baromira csalódni fogsz. A legtöbb levelezős 40+os szülő lesz, akik gyerek mellett már ráérnek annyira h belevágjanak a diplomába. Mellette online szó szerint semmi inger nem fog érni. Max tudsz a névhez hangot társítani, de ennyi. Azért mégsem egy koleszos, fiatal társaság. Ha csak emiatt mennél nagyon gyorsan el fogod veszteni a motivációd. Főleg úgy, hogy mellette gondolom dolgoznál tovább az 50es banyákkal...
Ha azért akarsz egyetemre menni, mert szeretsz tanulni, kell a jövődhöz és érdekel is a szak menjél.
Én is 32 évesen kezdtem egy új szakot levelezőn, konkrétan az összes óra online volt, a vizsgák kb negyede is. Úgyhogy nem igazán lettek új ismerősök, az egyetem se igyekezett össze ismertetni a szaktársakat, de hallgatók felől se volt erre kezdeményezés. Úgyhogy azért a levelező képzést ne úgy képzeld el mint a nappalit, simán lehet hogy pár vizsgán kívül nem is látod a többieket.
"Ilyen alapon a közig. szervező diplomámmal is mehetnék érdekes versenyszférás munkahelyre, mondjuk multihoz? És nem is kellene továbbtanulni? Mert pusztán az, hogy diplomás vagyok, az elég?" - Nyilván cég és munkakör függő, de multiknál a "mindegy milyen diploma csak legyen" pozik nem tartogatnak túl sok szakmai kihívást. Általában felvesznek asszisztensnek, telefonos ügyfélszolgálatra vagy SSC-s AP/AR könyvelők egy jó része is így megy, de az szellemi betanított munka ami ott megy. Ha érdekel egy konkrét irány, van vmi elképzelésed vele, akkor megéri levelezőn tanulni, de csak azért hogy nosztalgiázz nem.
Ha csak az iskolai hangulat meg a korosztályos társaság hiányzik, azt garantáltan NEM fogod megtalálni a felsőoktatásban, pláne levelezőn. De hülyeség is volna...
Ha viszont a TANULÁS hiányzik (vajon mennyire töltötte ki az életedet a középsutiban?), akkor előbb azt döntsd el, milyen dolgokról szeretnél többet tudni, eddig mit olvastál többet a gumis tananyagnál, miben vagy elég jó! Milyen pályára érzed alkalmasnak magad, amiért képes vagy pár évig komolyan tanulni... Ha ez megvan, akkor nézz utána, ezt hol tanulhatod, oda mik a felvételi követelmények. És aztán készülj fel rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!