Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Normális, hogy azért mennék...

Normális, hogy azért mennék levelezőn egyetemre, mert hiányoznak az iskolás évek?

Figyelt kérdés

Múlt héten az egykori általános iskolámban voltam, ami nagy élmény volt nekem és nosztalgikus. Amióta dolgozok folyton az iskola hiányzik, bárcsak újra iskolás lehetnék. Elegem van abból, hogy a munkahelyemen 50 év körüli klimaxos banyák vesznek körül. Nem érzem azt, hogy 27 évesen ide való lennék. Fiatalokkal, kortársaimmal érezném jól magam. Ez a fő oka annak, hogy megint elvégeznék egy egyetemi képzést, mert a tanulás nosztalgiája visszarepít abba az időbe, amikor diák voltam, mintha most is az lenne, mint akkor. Ez normális?


Benne van az is, hogy szeretnék jobban keresni, jobb lehetőségeket kapni a közigazgatásból a versenyszférába, érdekesebb munkakört betölteni, ezért a kereskedelem és marketing szakra gondoltam, amit úgy érzek, hogy menne és lenne értelme, közelebb áll hozzám. Mert inkább humán beállítottságú vagyok, de a matek is volt, hogy jól ment. A sok magolás után szerintem egy ilyen szak való lenne nekem, ami ilyen sokszínű és vegyes. A munkámba meg kezdek kiégni. Egy unalmas sz*r az egész.


Viszont van, aki felvetette, hogy "az meg abszurd, hogy egyeseknek még mindig nem esett le, vannak pozíciók, ahová nincs konkrét egyetemi végzettség, mégis rendszerint elvárják a diplomát, másrészt statisztikailag bizonyított, hogy a diplomások általában hatékonyabban dolgoznak. És jegyezzük meg, bármilyen filológiai, társadalomtudományi stb. ismerettel csak gazdagszik az ember: nem minden arról szól, milyen munkát fogsz végezni. Mégis, sokszor nem nem szakmába vágó "soft skillek" azok, amelyek kiemelnek valakit a munkakörén belül."


Ilyen alapon a közig. szervező diplomámmal is mehetnék érdekes versenyszférás munkahelyre, mondjuk multihoz? És nem is kellene továbbtanulni? Mert pusztán az, hogy diplomás vagyok, az elég?



jún. 25. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Biztosan.
jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem normális
jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak ezért mennél, hogy a korosztályoddal legyél baromira csalódni fogsz. A legtöbb levelezős 40+os szülő lesz, akik gyerek mellett már ráérnek annyira h belevágjanak a diplomába. Mellette online szó szerint semmi inger nem fog érni. Max tudsz a névhez hangot társítani, de ennyi. Azért mégsem egy koleszos, fiatal társaság. Ha csak emiatt mennél nagyon gyorsan el fogod veszteni a motivációd. Főleg úgy, hogy mellette gondolom dolgoznál tovább az 50es banyákkal...

Ha azért akarsz egyetemre menni, mert szeretsz tanulni, kell a jövődhöz és érdekel is a szak menjél.

jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Levelezőn baromira nem fogsz tudni szocializálódni, oda azért mennek az emberek mert papír kell, és igyekeznek a lehető legkevesebbet részt venni az órákon.
jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Én levelezőre jártam, a saját városomban. A 22-60 között volt minden korosztály. Több mint 100-an voltunk, nyilván nem járt össze az egész csoport. De azért volt egy kisebb társaság 10-15-en, akik jóban lettünk és jártunk közösen ide-oda, oktatás után beülni valahova, bulizni is időnként. Jó volt! Biztosan nem olyan, mint nappalin, mert nincs annyi szabadidő, de azért én újra iskolásnak éreztem magam. Utána jártam egy rövidebb képzésre is, az is levelező volt. Ott például olyannal lettem jóban, aki más városban is él. Mégis jóban voltunk és amikor itt volt, akkor oktatás után is találkoztunk.
jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Én is 32 évesen kezdtem egy új szakot levelezőn, konkrétan az összes óra online volt, a vizsgák kb negyede is. Úgyhogy nem igazán lettek új ismerősök, az egyetem se igyekezett össze ismertetni a szaktársakat, de hallgatók felől se volt erre kezdeményezés. Úgyhogy azért a levelező képzést ne úgy képzeld el mint a nappalit, simán lehet hogy pár vizsgán kívül nem is látod a többieket.


"Ilyen alapon a közig. szervező diplomámmal is mehetnék érdekes versenyszférás munkahelyre, mondjuk multihoz? És nem is kellene továbbtanulni? Mert pusztán az, hogy diplomás vagyok, az elég?" - Nyilván cég és munkakör függő, de multiknál a "mindegy milyen diploma csak legyen" pozik nem tartogatnak túl sok szakmai kihívást. Általában felvesznek asszisztensnek, telefonos ügyfélszolgálatra vagy SSC-s AP/AR könyvelők egy jó része is így megy, de az szellemi betanított munka ami ott megy. Ha érdekel egy konkrét irány, van vmi elképzelésed vele, akkor megéri levelezőn tanulni, de csak azért hogy nosztalgiázz nem.

jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy levelezőn alig van másokkal kapcsolat és vegyes a korosztály, de maga az, hogy tanulok, ennek az élménye nosztalgiázással tölt el az iskolás évek kapcsán.
jún. 25. 16:06
 8/12 SZTANN ***** válasza:
68%

Ha csak az iskolai hangulat meg a korosztályos társaság hiányzik, azt garantáltan NEM fogod megtalálni a felsőoktatásban, pláne levelezőn. De hülyeség is volna...

Ha viszont a TANULÁS hiányzik (vajon mennyire töltötte ki az életedet a középsutiban?), akkor előbb azt döntsd el, milyen dolgokról szeretnél többet tudni, eddig mit olvastál többet a gumis tananyagnál, miben vagy elég jó! Milyen pályára érzed alkalmasnak magad, amiért képes vagy pár évig komolyan tanulni... Ha ez megvan, akkor nézz utána, ezt hol tanulhatod, oda mik a felvételi követelmények. És aztán készülj fel rá.

jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a tanulás miatti nosztalgia szerintem az első vizsgaidőszakra elmúlik :D Azért munka mellett elvégezni egy szakot nagyon más élmény, inkább nyűg, de nekem mondjuk pálya váltás miatt volt muszáj. Az elején izgi volt újra órákra járni de mikor jönnek a ZHk, vizsgák és és alig van szabadidő már kevésbé élvezetes, vagy ha munkahelyen szívás volt a hét és csak pihenne már az ember, de szombaton 8-17 ott vannak az órák.
jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, már 500 kérdést feltettél. Már annyi választ kaptál, hogy rég meg kellett volna hoznod a döntést, de minden kérdésednél csak a kifogásokat kerested. Ilyen felfogással még 20 év múlva is a mostani helyeden leszel.
jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!