Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes posztgraduális képzése...

Érdemes posztgraduális képzéseket elvégezni?

Figyelt kérdés

jún. 19. 16:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

És a Pannon Egyetem képzése?


Amúgy ezek szakirányú továbbképzések, tehát feltételezik, hogy alap/mesterszakról van egy bizonyos szintű matematikai/statisztikai tudásunk

jún. 21. 18:50
 12/14 anonim ***** válasza:

A pannon egyetem képzése is nagyon gyenge, felejtős.


Még az adattudomány msc-jüknek se sok köze van az adattudományhoz, de azért ezzel lehet kezdeni valamit: [link]


… csak éppen az alapok fognak hiányozni, de nagyon, mint például haladó statisztika, valószínűség-eloszlások, idősorelemzés, regresszióanalízis, bayesi statisztika stb. stb.


Gyakorlatilag egész álló nap ezekkel dolgozom. Aki csak az sklearnben tud írisz fajtákat csoportosítani, abból nem lesz profi adattudós soha.

jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor van esetleg valami jobb képzés, ahova közgazdászként el lehetne menni?


" haladó statisztika, valószínűség-eloszlások, idősorelemzés, regresszióanalízis, bayesi statisztika stb. stb."


Ezek egyébként alapszakos statisztika anyagok és mesterszakon (kvantitatív módszerek, kutatásmódszertan tantárgyak) tovább is mentünk.

jún. 24. 01:45
 14/14 anonim ***** válasza:

13. Magyarországon szerintem az elte/korvó biztosítási és pénzügymatematika mesterszak, az alk. matek mesterszak adattudomány specializációja (mintha láttam volna ilyet), illetve az elte survey statisztika mesterszak ad lájtos alapokat. Illetve az elte proginfón van angol nyelvű data science mesterszak azt hiszem, az nem tudom milyen, meg kell nézni a tantervet.


“Ezek egyébként alapszakos statisztika anyagok”


Na ne viccelj. Ami a hazai közgazdász képzéseken van, az még alapnak is iszonyat gyenge, nemhogy versenyképes tudásnak…


Csak hogy képet alkothass, lapozz bele ebbe a TELJESEN KEZDŐ idősorelemzés könyvbe – vajon mennyit tudsz ezekből? (Kitalálom: semmit.)

[link]


Vagy, csak hogy ugyanarról beszéljünk, pörgess bele Wassermann All of Statistics c. TELJESEN KEZDŐ statisztika könyvébe, ebből mennyit értesz? (Kitalálom: nagyon-nagyon keveset).

[link]


Vagy mondjuk Gelman BDA3 könyvébe, ebből mennyit értesz?

[link]


És ezek teljesen kezdő könyvek, amiket például nálunk a 9 trimeszteres képzés kb. első 2 trimeszterében ledaráltak, és a képzés szinte el se kezdődött.

jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!