Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri kihagynom 1-2 évet az...

Megéri kihagynom 1-2 évet az orvosiért?

Figyelt kérdés

Kontextusként: Mindig is érdekelt az orvosi szakma, azonban 8-12. évfolyamban szörnyen mélyre süllyedt a mentális állapotom ami miatt hanyag voltam és feladtam minden lehetséges jövőre való tervemet. Az utolsó tanévem második felére kaptam pszichiátriai segítséget és most motiváltabb vagyok mint valaha. Biosz-kémia faktos voltam, de a kémia sosem izgatott és nem is tettem belőle érettségit.

Most érettségiztem le nagyon szép emelt biológia és angol eredményekkel. De sajnos az orvosihoz kell még egy emelt fizika vagy kémia. Én szeretnék 1 évet csakis arra szánni, hogy felkészüljek egy emelt fizika érettségire, de ezt az összes családtagom szörnyű ötletnek tartja és azt javasolják, hogy menjek biológia szakra. Részben azért, mert nem hiszik el azt, hogy egyedül fel tudnék készülni és ha sikerülne is, az orvosi túl nagy nyomás lenne 1 év "semmittevés" után. Ezt azért gondolják így, mert abban a 4 évben csak kényszerítéssel voltam hajlandó tanulni.


Szerintetek fel lehet készülni jól emelt fizika érettségire 1 év alatt faktos tapasztalat néklül?


Én ragaszkodok ehhez az opcióhoz, de mindenki körülöttem lehetetlenként kezeli.



jún. 12. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom hogy fel lehet-e, ez a képességeidtől függ. De én személy szerint nem tartom jó ötletnek, mert emelt kémia nélkül nem sok esélyed van bent maradni az orvosin.

Ha nem szereted a kémiát, akkor szerintem ne erőltesd az orvosit, mert nagyon kell hozzá a kémia (biokémia, élettan stb stb). Szóval én ezt nagyobb problémának látom.

jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak bekerülni kell, hanem bent is maradni. Az meg hogy érdekel az orvosi szakma önmagában kevés lesz hosszú távon. Ha labilis az mentális állapotod, akkor nem ajánlom az orvosit, mert nem fogod bírni.

Nagyon sok fejben stabil diák is kikészül.

jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Persze, hogy megéri, ha ez az álmod, elég sok embert ismerek, aki másodjára-harmadjára került be orvosira, és semmilyen problémájuk nem volt emiatt a későbbiekben. A többség szerintem ráadásul mindkét emeltet ismétli, úgyhogy ezzel elég jó helyzetben vagy, hogy csak egy emeltre kell készülnöd. Valószínű, hogy emelt fizika után nehezebben megy majd a kémia, mint a kémiásoknak, de azért nálunk a fizikások is mind átmentek, úgyhogy nem egy lehetetlen dolog, ha motivált vagy, és azért a fizikatudás is jól jön majd.

Én nem gondolom problémásnak azt se, hogy pszichiátriai kezelésre szorultál, hisz azt írod stabil az állapotod. Nem egy orvostanhallgatót ismerek, aki pszichiáterhez jár, lényeg, hogy jól legyél kezelve. Ha pedig mégsem menne, akkor bőven nem leszel elkésve 21-22 évesen se azzal, hogy más szakma után nézz.

jún. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

"A többség szerintem ráadásul mindkét emeltet ismétli"

Ezt te honnan veszed? Nekem, mint rendszerben levo orvostanhallgatonak inkabb az a meglatasom, hogy a bekeres sokkal konnyebb, mint bentmaradni... szoval barmi kozbejon, akkor garantalhato a csuszas az egyetemen. Van, aki tobb evet is csuszik. Mostansag az a tendencia, hogy nagyon sokan bukdacsolnak masod-harmadevben (ezek a legnehezebb evek). Es ha meg egyszer csuszol, az oke, de ha tobbszor, akkor az utolso tanevet/taneveket sajat zsebbol vagy hitelbol kell fizetned.

Persze vannak olyanok is, akiket sokszori probalkozasra vesznek fel orvosira. Nem mindenki elsore jut be.

jún. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
*bekerules (felveteli)
jún. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Onnan veszem, hogy én is “rendszerben lévő orvostanhallgató” vagyok. ;) a többséget nyilvánvalóan nem a bekerült orvostanhallgatók többségére értettem, hanem azok többségére, akik másodjára vagy harmadjára jutottak be. Természetesen általánosságban véve a hallgatók többsége elsőre kerül be, de saját ismerőseimből kiindulva úgy gondolom, hogy a másodjára-harmadjára bekerülők között többen érettségiznek újra 2 emeltből, mint csak egyből. Nyilván ez nem egy reprezentatív felmérés (ahogy írtam is korábban - “szerintem”), de te is csak a saját tapasztalataidból indulsz ki. :D

Az, hogy másod-harmadévben sokan csúsznak nem mostani tendencia, ez mindig is így volt, de nem sok köze van ahhoz, hogy valaki elsőre vagy másodjára jutott be az egyetemre. Egyébként 2x is tudsz “ingyen” csúszni, ha utána mindkét alkalommal csak egy-egy félévet vagy aktív, de nem tudom ez a kérdés szempontjából miért releváns.

jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
#6 Valóban, a saját tapasztalatainkból indulunk ki mindketten. A kérdező számára pedig nagyon is releváns lehet, hogy úgy készüljön, megszivathatja az egyetem... hiszen írta, hogy mentálisan olyan mélyre került, hogy gyakorlatilag alig tudott tanulni egy ideig. Ilyen orvosin nem jöhet számításba. Illetve de, viszont akkor veheti fel a diákhitelt. Legalább az önköltséges kamatmentes, reméljük így is marad.
jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Emelt kémiával menj inkább, több hasznát fogod venni az orvosin, mint a fizikának.
jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Én tavaly hasonló helyzetben voltam, ezért úgy döntöttem, elmegyek a Balassi intézetbe tanulni egy évre, nagyon megérte, ugyanis idén sikerült egy nagyon szép kémia eredményt hozni. Fizetős ugyan, de volna heti 14 órában kémiád/fizikád, ahol mindent meg tudnál tanulni! Nézz utána, hátha megtetszik!


[link]

jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!