Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sikerülhet bejutni az orvosira...

Sikerülhet bejutni az orvosira (PTE) 68% kémiával és 73% biológiával??

Figyelt kérdés
jún. 10. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Hát, sajnos nem hinném, az 68 százalék nem a legjobb (egyébként meg persze tökéletes eredmény, csak az orvosihoz lehet kevés), de mindenesetre a legjobbakat kívánom. Egy kémia, biológia, biosz-kémia tanárihoz biztosan elegendő lesz. Ezeket nem jelölted meg?
jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a gyógyszerészit jelöltem meg másodiknak... oda lehet hopgy elég lesz..
jún. 10. 14:58
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez tuti nem elég az orvosira, gyógyszerészre szerintem jó esélyed van
jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Engem 80%-os biosz és 53%-os kémiával vettek fel (szintén POTE-ra), ami ugye összeadva kevesebb mint a te eredményed. Kérdés, hogy a tanulmányi pontokból mennyit sikerült összeszedned, mert nekem az szinte maxos lett.

Szerintem még ne mondj le az orvosiról, kis szerencsével elég lehet ez az eredmény.

jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Àllamira szerintem kevés, de önköltségesre szerintem elegendő lesz.
jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is így megyek, hasonló eredménnyel és én így is magasabb pontot számoltam, mint a tavalyi ponthatár magamnak. Attól függ tanulmányival számolsz vagy duplázni akarsz. Nekem a tanulmányi pontom 190 pont a 200ból és megvan hozzá a 100 intézménypontom is. Neked ezek milyenek? Minden ezen múlik. Ha rossz volt az átlagod és nincs nyelvvizsgád és rossz lett a szóbelid a felvételinél akkor kicsi az esélye. Számold ki a kalkulátorral hány pontod van. Az reális képet ad. Sok sikert!
jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

intézményi pontok:80

tanulmányi pontok:170


hát ... nem tudom hogy lesz....

jún. 11. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Kevés lesz szerintem sajnos. Most számolgatom neked, de ez így a ponthatár alatt lesz sajnos nagy valószínűséggel.
jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kb 385 pontot számoltam ki magamnak (mindent beleértve)
jún. 13. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem orvosiknál nem lesz nagy ponthatár csökkenés idén, mint ahogyan azt sokan várják. Tartani fogja szerintem idén is a minimum 410et. Viszont az új pontszámítással rengeteg lehetőség van még. Nem tudom téged ezek mennyire vonzzanak, lehet menni katonáskodni +50 pont és az intézménypontodon is tudsz még formálni. A szakmák is amik a listán vannak beszámítanak, bár azok keveset adnak és lehet menni a táborukba, ezért is jár pont. Ha úgy érzed benned van és tényleg szeretnéd akkor adj neki plusz egy évet és nyomd meg ezeket az egyéb lehetőségeket. Rajtad áll. Az hogy most elsőre lehet nem vesznek fel, ne akadályozzon meg, ha érzed magadban erre a potenciált. Engem, ha nem vesznek fel, akkor jövőre megpróbálok javítani az érettségin, de nem fogom feladni. Mellette én gondolkodtam, hogy ha nem vesznek fel akkor beiratkozok esetleg egy szakmára a listáról, azoknak augusztus a határideje. Tehát szerintem ne add fel. De rajtad áll bánnád e, ha az első akadálynál feladod, vagy elégedett leszel mással is. Bárhogy is döntesz sok sikert kívánok neked. Másokra pedig ne hallgass. Tűzz ki egy célt és valósítsd meg.
jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!