Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb egy emelt...

Melyik a nehezebb egy emelt biosz vagy egy emelt töri érettségi?

Figyelt kérdés
11es vagyok és még nem döntöttem el hogy a biosz vagy a töri érettségim legyen emelt. Mindkét tárgyból fakton vagyok a tanárok egyiken se túl jók szóval nagyrészt magamtól készülnék fel rá illetve a felvételinél is elfogadják mindkettőt. Illetve mindlét tárgyat szeretem szóval ez nem feltételn ezen múlik. Melyik az ami egy kicsit is könnyebb? Amire jobban fel lehet készülni magamtól?

jún. 8. 11:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Valóban lehet, hogy kell magántanár és elfogult vagyok, végtére is én gimiben is emelteztem töriből, vagyis volt alapom a tananyaghoz, feladatokhoz, esszékhez és magához az érettségihez. Lehet ezért tudtam felkészülni egyedül 3-3,5 hónap alatt és teljesen benyalni az emeltes könyvet amiben tényleg sok a sallang infó és nehéz is a nyelvezete. (Bár akkor napi 8-10 órákban csak erre tanultam, amit egy gimis nem tud megtenni, mert nincs rá lehetősége az órarend miatt és nincs vizsgatapasztalata)

Abban viszont egyet kell értenem az utolsóval, hogy nagyobb haszna van a biosznak az egyetemen a kurzusok miatt. A felvételi pontok szempontjából jó csak a töri, hiszen elfogadják azt is, viszont érthető, hogy a biosznak jóval (sőt..a kettő közül ennek van csak) több köze van hozzá, ezt én se tudom cáfolni és nem is akarom.

Ha most kellene megcsinálnom egy biosz emeltet 0 tapasztalattal, mindenképp tanárhoz fordulnék. Fordított helyzetben pedig valaki így cselekedne a törivel is. :)

jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!