Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb egy emelt...

Melyik a nehezebb egy emelt biosz vagy egy emelt töri érettségi?

Figyelt kérdés
11es vagyok és még nem döntöttem el hogy a biosz vagy a töri érettségim legyen emelt. Mindkét tárgyból fakton vagyok a tanárok egyiken se túl jók szóval nagyrészt magamtól készülnék fel rá illetve a felvételinél is elfogadják mindkettőt. Illetve mindlét tárgyat szeretem szóval ez nem feltételn ezen múlik. Melyik az ami egy kicsit is könnyebb? Amire jobban fel lehet készülni magamtól?

jún. 8. 11:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon okos vagy kedves utolsó, én is jártam mindkettőből felkészítőre, képzeld, ígyis egyszerűbbnek ítéltem meg a biológiát. És nem, nem mindenhol adják le az emelt töri anyagot, ez fals infó, lehet nálad így volt, de ez krvára nem alap minden iskolában. Sokan még a középszint végére sem érnek.
jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha neked a biologia konnyu volt, tok jo, ennek orulok.

Ha jartal volna, akkor nem irnal hulyesegeket az #5 valaszodban, hogy a szobelin barmi lehet.

A vizsgakovetelmenynel amit belinkeltem kozepszintu tudas pl. Geza, Istvan, de utana mar a IV. Bela kovetkezik. A sulikban siman leadjak Laszlot, Konyves Kalmant, III. Belat is, mert nem fogod erteni mi a sz.r tortenik, hiaba emelt szintu kovetelmeny. Es meg rengeteg ilyen van, amit nem lehet kikerulni, szoval siman le van adva. Csak mondom, nem tudsz rola.

jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%
Dehogy elég az emelt törihez a 4 könyv. Nagyon nagyok a különbségek az emelt és a közép között. Én is emelteztem.
jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
12. De tudok róla. Nem tanultuk. Örülök neki, ha neked leadták, nekem nem adták le, csak fakton, de nem jelentkeztem végül emelt érettségire. Egyébként meg ott van benne, hogy az emelt szint tartalmazza a közép követelményeit és írásbelin is sokszor előjönnek, az emelt az plusz kiegészítés.
jún. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%
Oke, tegyuk fel, hogy a biosz konnyebb. Akkor ki mivel magyarazza, hogy 2020 ota, beleertve az idei evet is, az atlag % orszagosan az emelt torinel magasabb volt mint az emelt biosz? Sot, az elmult 5 ev atlagatol valo elteres a torinel az egyik legalacsonyabb, tehat sokkal kiszamithatobb, kisebb ingazodast mutat.
jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
Idén Károly Róbert volt az egyik esszétéma, konkrétan aki az emelt követelményeinek csak a legelejét nézte is át, nagyon egyszerűen meg tudta oldani. Ettől függetlenül jóval mélyebb lexikális tudást igényel. Az orvosi ehhez képest jóval gyakorlatiasabb, az embertant elég egyszerűen meg lehet tanulni, állat és növénytan meg elég kicsi rész van csak. De elképzelhető azért alacsonyabb a százaléka, mert aki emelt bioszozik, az 10ből 8 esetben emelt kémiázik is, emelt töri mellett ritkán csinálnak még egyet, max előrehozottan emelt angol régebbi vizsgaidőszakban, ezáltal csak arra készülnek. Az emelt biosz önmagában könnyebb, de ha mellette kémiára is egyszerre készül, akkor nyilván 2 emelt nehezebb, mint csak 1-re koncentrálni.
jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16 de a kérdező nem tesz emelt kémiát.
jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%
És mivel nem tesz kémiát, így önmagában a biológiával is magasabb százalékot tud elérni, ha célirányosan csak arra készül, mert közel nem olyan nagy anyagi mint a történelem
jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben jártam kérdező, mint te. Szintén pszicho és a minél több pont (volt) a cél.

Én érettségiztem már és érettségiztem újra is emiatt, így van valamennyi rálátásom. Szerintem nagyban függ attól, hogy te melyik tantárgyat tudod elsajátítani könnyebben és az iskoládban mennyire jó az oktatás. Nálunk 3 év alatt (azt hiszem tizediktől volt biosz :D) 3 tanár vitte a bioszt, nem feltétlen ugyanabban a minőségben így nálam nem volt kérdés, hogy a töri emelt lesz a nyerő, hiszen jó is volt a tanár és élveztem is a tárgyat. Nálunk sem adták le az emeltes anyagot a rendes órákon, a tanár direkt átlépte és ki is húzatta velünk a legtöbbet főleg 11.-től. Fakton persze leadta valamennyire, már amennyire belefért az időbe, de inkább saját magunknak kellett megtanulni.

A bioszra nincs rálátásom, de nálunk a faktosok jártak pluszban magántanárhoz sokszor, mert nem úgy adták le a suliban az anyagot, sok is volt stb. A törit magadtól is meg lehet tanulni és gyakorolni rá. (lehet a bioszt is, azt nem tudom) Én ebből érettségiztem újra kb 1,5 évvel később, majdnem nulláról, annyit felejtettem, de akkor már csak az emeltes (B. Mátyus - Bori) könyvből tanultam, nem pedig az akkori sulis Száray könyvekből ami nekem nem volt elég. Csak az emeltes könyvvel lett 90% a vége, pedig lerontottam a szóbelivel.

A töri nem egy nagy dolog, főleg ha rááll az agyad a feladatokra és arra, hogy hogyan kell esszét írni. Nekem a legtöbbet a típusfeladatok begyakorlása jelentette, (meg akár 4-5x megcsináltam a korábbi érettségiket 2005-től) hiszen nem csak tanulni kell emeltre a törit, hanem érteni is és ok-okozatot, összefüggéseket keresni, felhasználni a megtanult tananyagot, de természetesen elengedhetetlen a sok-sok tanulás hozzá.

Én ajánlom a törit, bár nincs az új rendszerrel tapasztalatom. Az emeltes anyag mindenképp jóval több, de nem lehetetlen nagyon jó pontszámot elérni vele, főleg ha csinálsz mellé egy nyelvi emeltet :D

jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az utolsóval, szerintem a töri emelthez kell a magántanár, mert egyedül nehéz megtalálni az összefüggéseket, és a Mátyus Bori könyvben pedig sok a felesleges infó, amúgy se nagyon lehet annyi anyagot megtanulni ennyi idő alatt. Szóval te magadtól nem feltétlen tudod mi a lényeges infó és mi nem. Fakton az iskolában nem nagyon szokták leadni a tanárok amit kell, de ez nyilván tanár és iskolafüggő is. Én egyetértek azokkal, akika bioszt mondják könnyebbnek, mert szerintem is azzal járna jobban a kérdező minden szempontból. Adna egy erős alapot az egyetemhez is, a töri emeltnek pedig semmi hasznát nem fogja venni pszichológián.
jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!