Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb egy emelt...

Melyik a nehezebb egy emelt biosz vagy egy emelt töri érettségi?

Figyelt kérdés
11es vagyok és még nem döntöttem el hogy a biosz vagy a töri érettségim legyen emelt. Mindkét tárgyból fakton vagyok a tanárok egyiken se túl jók szóval nagyrészt magamtól készülnék fel rá illetve a felvételinél is elfogadják mindkettőt. Illetve mindlét tárgyat szeretem szóval ez nem feltételn ezen múlik. Melyik az ami egy kicsit is könnyebb? Amire jobban fel lehet készülni magamtól?

jún. 8. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak emelt bioszoztam, szerintem abban több mindent tudsz szimpla logika alapján megoldani, töri az pedig mindenképpen tanulós.
jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Én is a bioszt ajánlom, mert az emelt töri anyag óriási, nagyon sokat kell magolni, és lutri hogy mit húzol szóbelin pl.

Mindenképpen biosz szerintem, arra könnyebb felkészülni, és ahogy az előttem író is mondta, több benne a logika, vannak számolások is, ami szerintem egyszerűbb mint a töri rengeteg évszám/esemény/összefüggés stb

De hova szeretnél menni?

jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Ja azt elfelejtettem írni, hogy bioszra szerintem könnyebb készülni, mert nagyon sok feladat van hozzá a neten is, illetve gyakorlókönyv formájában is.

Törihez meg kevésbé tapasztalatom szerint.

jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Pszichológia lenne a cél
jún. 8. 12:27
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

3-as, törihez is rengeteg van. Ennek ellenére én is a biológiát ajánlanám. Ha van rá keret, mindenképp fizesd be a bioszféra nevű oldal érettségi felkészítőjét, októbertől májusig heti 2x2 óra, 160 ezer forint, közben vannak kikérdezések, próbaérettségik is. De ha erre nem is jelentkeznél, akkor is vannak fent ezen az oldalon jó anyagok biológiával kapcsolatban.

Történelemből ráadásul annyi a szóbeli, hogy bármi jöhet, ami az emelt és közép írásbeli követelménye. Írásbelin is csak az esszében használhatsz atlaszt, minden mást fejből kell magadtól beírni. Biológiából gyakoriak a párosítós, halmazos feladatok is, azokat érzésre is meg tudod jóra írni. Illetve annak van konkrét emeletes követelménye. Ha nem vagy humán beállítottságú, inkább azt ajánlanám.

jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológiával többre mész biológiával, mint történelemmel. Pszichológián is tudnod kell az ember felépítését, agyi működését, tortenelemnek ott nem fogod sok hasznát venni.
jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6 ezzel részben egyet értek de egyenlőre a több pont a cél illetve hogy mi a megvalósíthatóbb jobb %ra a biosz ha nem emelt akkor közép lesz szóval mindenképpen tanulok rá
jún. 8. 12:35
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Jól mondják az előttem lévők, a bioszból több pontot tudsz összeszedni, könnyebb, és később hasznát veszed, a törinek meg semmi értelme pszichológián
jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Emelt szinten tanultam biologiat, es torit is. Az, hogy melyik fog konnyebben menni az fugg attol, hogy milyen beallitottsagu vagy. Nezegesd milyenek a feladatsorok, melyiket tudnad konnyebben teljesiteni.

Hiaba mondja mindenki, hogy a biologia konnyebb, en csunyan felsultem volna vele.

Toribol viszont jot irtam, nem olyan horror, mint ahogyan sokan beallitjak. Szerintem a kozep meg az emelt kozott ennel a targynal van a legkisebb kulonbseg. Irasbelihez a 4 konyv siman eleg. Semmi olyat nem kerdeznek, amit ne lehetne kikovetkeztetni vagy ne lenne benne.

Szobelihez kell az alapossag, hogy felkeszulj a temakorokbol, amit megadnak. (Szoval az nem igaz, amit valaki irt, hogy minden kell)

Kaphato minden evben konyv, amiben nagyjabol ki van dolgozva, hogy a temakorokon belul milyen temak johetnek elo, azokra erdemes ranezni, hogy ne legyen meglepetes. De ott is lehet atlasz, adnak forrast, van kapaszkodo.

jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a mostani ervenyes vizsgakovetelmeny toribol. Nagyon szepen le van irva, hogy mik kellenek kozep es emelt szintre. Alaporan az emelt anyagot is leadjak, csak nem tudnak rola sokan. Illetve ha lejjebb lapozol latod, hogy milyen fogalmak, szemelyek, topografia es evszamot kell fejbol tudni. Es barki lecsekkolhatja a feladatsorokkal, ezeken kivul nem kerdeznek ra masra soha.


Szoval eleg jol korul van hatarolva, csak esszel kell nekiallni, es nem kell egyaltalan mindig mindent megtanulni belole. Csak gondoltam leirom a masik veget is a dolgoknak, ha a tori le lett huzva mindenki altal.

jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!