Egyetemisták, ti miért jártok egyetemre?
Jó hosszú regényt írtam, és nagyon negatív lett, úgyhogy igyekszem most lényegretörően megfogalmazni újra.
Mesterszakos hallgató vagyok, levelező tagozaton. Mellette dolgozom heti 30 órában az álommunkám. Elégedett vagyok mindennel a munkahelyemen, abban a pozícióban vagyok, amiben szeretnék lenni, amihez az MSc is vinne. Fizetés is szuper.
Érdekel a téma, szeretném komolyabban (mester szinten) tanulni.
A képzés eddig lóf.sz. Értem én, hogy előnyben vagyok a munkám, tapasztalatom stb miatt, de ez objektíven nézve is lóf.sz. A full kezdő csoporttársaim is szidták hogy milyen lassú a tempó.
Az én fejemben az alábbi okok vannak, mint elképzelhető motiváció egyetemre járáshoz:
1.) ez kell egy adott, vágyott pozícióhoz/karrierhez
2.) érdekel, és szimplán a tudásvágy hajt
Szeretném bővíteni ezt a listát, elvesztettem a motivációmat (egyes pont irreleváns, hiszen karrierügyileg ott vagyok, ahol lenni szeretnék, a kettes pont meg nem valósult meg eddig és kétségeim vannak, hogy későbbi félévben ez megváltozik)
Első félév, jól lenne ennek a végéig eldönteni, hogy szeretném-e végigcsinálni (államis vagyok)
Nem nagy erőbefektetés, csak idő, hogy kivárjam azt a 2 évet, ja meg bejárjak órára (ami miatt kevesebbet dolgozom és kevesebb szabadidőm van, de effektíve nincs értelme mert végigunatkozom az órákat)
Próbáltam külföldön ezt tanulni, de hasonlóan rossz volt.
Kezdem azt hinni, hogy csak mázlim volt a BSc-mmel meg az adott tanárokkal eddig, ami magasra tette a lécet (az alapszakommal maximálisan elégedett voltam, végig élveztem, rengeteget tanultam), és a többi egyetem/szak egyszerűen ilyen.
Mit javasoltok? Nem is tudom mire számítok. Talán hogy valaki felteszi a megfelelő kérdéseket vagy rávilágít egy más szempontra.
1) MOST megvan az álommunkád az msc nélkül is. mi van, ha elveszted ezt az állást? világválság, alienek, főnököt megeszi egy cápa és az örököse kirúg téged? vizsgáld meg a piacot, a hason cégeket, gondold át alaposan, hogy msc nélkül hogy néz ki a cv-d számukra.
2) milyen szak, mire specializál, nincs-e esetleg más képzési formában is, akár külföldön? az egyetemek minősége világszinten csökken ilyen-olyan tempóban, de a nyugati országokban több helyen a mai napig vannak erős főisoklák, önálló, minőségi szakképzés, duális rendszerek, ahol a cég taníttat... ha nem is pont ugyanez, de egy idevezető másik megközelítés elképzelhető-e?
3) vegyél egy nagy levegőt, növeszd le a hajad, dugd be a füled és hallgass hangoskönyvet heti hat órában hogy be ne aludj óra alatt. ennél már csak rosszabb lesz, lassan már tényleg minden analfabétát felvesznek tanulni egyetemre, és gyakran nem is mernek túl sokat elvárni, a lemorzsolódási rátákat alacsonyan kell tartani, ez a parancs. ha sokan kibuknak, az egyetemtől vonnak meg pénzt, ezért nem szabad se haladni, se nehéz dolgokat számonkérni... nincs egy ba-m se, többször nekifutottam de nem vagyok egy ilyen leülős és magolós típus, de apám msc képzéseken oktat matekot vegyészeknek és mérnököknek, és egy-egy rosszul sikerült zh után nekem adja oda, pedig még bölcsésznek is hülye voltam, hogy oldjam meg, hogy ő ad-e nehéz példákat. hát nem ad. még nekem se, de mérnökéknek feladja a leckét az egyenletmegoldás is.
Údv a magyar oktatási rendszerben. Alig van olyan mesterszak, amelyen még van mondanivalója a tanároknak. Egyszerűen gyengék az egyetemeink.
Az szerintem is fontos, hogy – milyen szakról beszélünk?!
Hát én is végigtoltam egy olyan mesterszakot, amelyről végig éreztem, hogy ez gyenge és nem kéne, és meg is bántam utólag. Ha kell a papír, akkor ahogyan a 2-es mondja, túl tudod élni. Meglesz a papírod és elfelejtheted. De ne gondold, hogy Magyarországon ennél sokkal jobb képzést találsz más szakon. Van 1-2 nagyon jó mesterszak (elte survey statisztika, elte biztosítási matek, alk. matek mesterszakok például), de a legtöbb mesterszak semmit sem ér. Ez van.
Még annyit tennék hozzá, hogy én ezek miatt mentem MA-ra:
- mindenhonnan azt hallottam csak, hogy a BA ezen a területen semmit nem ér, az oktatók egy része is ezt hangsúlyozta,
- kishitű voltam és azt hittem, nem fogok tudni elhelyezkedni az alapképzéssel,
-volt bennem tudásvágy is (de ebből a szempontból nem volt az MA olyan kielégítő),
- specializáltabb tudásra vágytam, mint amit az alapképzés nyújtott (ez sem teljesült)
Sok egyetemen add lehetőséget ingyenes tanácsadásra. Milyen jövőbeli céljaid vannak?
A megfelelő motiváció segít és könnyebbé teszi a tanulmányaid végigvitelét, ez egy nagyon fontos alappillér, aminek hiánya hatással lehet a tanulmányi eredményeidre is. Amikor felvettem egy tanulásmódszertan kurzust, az első pontok között szerepelt a motiváció szerepe, nem véletlenül. Magamon is látom ennek fontos szerepét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!