Jövőre nézve érdemes még a gépészmérnöki pályát választani?
El fogok tudni ezzel helyezkedni? Mennyi potenciál van még ebbe a szakba? Érdemes még ezt választani ha az embert érdekli a szerelés, bütykölés, tervezés?
Mindenhol a robotizációt és elektromosságot emlegetik ezért kérdezem.
(ezt gépész hallgatóként mondom)
A gépészmérnök általában dolgokat tervez, persze ez valamennyire függ attól hogy azon belül mire specializálódik, és ez valamennyire ugyan lehet hogy meg fog változni ahogy fejlődik a technológia, de tervezni mindig kell majd dolgokat, nem fog a szakma eltűnni, csak átalakul (mint ahogy az emberek alkalmazkodtak a különböző cad/cam/fea programokhoz, majd most is fognak)
Lehet érdemes lenne megnézned hogy egy mechatronikai mérnök mit csinál, ők foglalkoznak robotokkal, elektronikával is, bár azon belül is van egy csomó specializáció.
Én nem akarlak lebeszélni, de már szerintem nem olyan menő, mint 10-15 éve. A menő alatt azt értem, hogy jól fizet. Én proginfós vagyok, már jó pár gépész ismerős írt, hogy váltani akar.
Én ha újra kezdhetném, akkor mérnökonfóra mennék, szerintem az a legtutibb. Vagy a villamos.
El lehet vele helyezkedni, megbecsült, de nem különösebben (mint egy közgazdász, jogász, építőmérnök...). A gépészmérnökök helyzetét mutatja, hogy már talán 12 helyen lehet gépészmérnöki diplomát szerezni Magyarországon, nagyon (talán túlságosan) felfuttatták az utóbbi 10-20 évben).
A villamosmérnök, mechatronikai mérnök, mérnökinformatikus, programtervező informatikus szerintem is jobb választás, ha van hozzá affinitásod.
Gépészmérnökből túlképzés van, ezért nem emelkedett olyan szinten a fizujuk mint egy IT-snek, villamosmérnöknek. Ezekhez képest valamivel könnyebb is elvégezni.
Tény, most az IT-vel, villamos/energia mérnökivel, mechatronikával lehet a legjobban fizető állásokat találni.
De hogy ne lenne egy gépészmérnöknek munkája? Nonszensz. A fizetése középkategóriás, de attól függ mit tartasz annak.
Ma Magyarországon a legtöbb diplomás 350-400 nettó között lavírozik 1-3 év tapasztalattal. A gépész, vegyész, anyagmérnök stb középkategória, olyan nettó 5-600. A fentebb felsoroltak pedig nettó 600-tól a csillagos égig.
Valahol 1-3 év tapasztalattal, valahol azonnal elérhető szintek ezek, sőt, sokkal több lehet az évek múlásával.
De nem, a sztárszakok (IT stb.) sem nyújtanak biztos jövőt. Nekem is van nem szakmájában dolgozó villamosmérnök barátom, mert megcsinálta, de nem szereti, és van infós ismerősöm, aki dolgozik benne, de biorobot szinten, alig keres 400-at, 5 év tapasztalattal, mert szereti valamennyire, el is végezte, de nem tehetséges benne, és ezt látják a munkáltatók is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!