Ha vegyészmérnöki bsc után gépészmérnöki msc-re megyek, milyen specializációt lehet/érdemes választani?
Áhh értem, azt hittem BSC végzés közelébe állsz.
Vegyészmérnök után nem ajánlom a gépészmérnök MSC-t. Szerintem a legcélszerűbb ha elvégzet a vegyészmérnök BSC folyamatmérnöki spect akkor utána vegyészmérnök folyamatmérnöki specen maradjál.
Ha mindenképpen át akarsz menni BSC után és folyamatmérnöki spec érdekel akkor a gépészmérnök MSC-n van vegyipari gépész spec, az áll hozzá legközelebb.
Ha vegyészmérnök műanyag és száltechnika specen akarsz végezni, akkor BME VBK karán van egy olyan msc hogy műanyag- és száltechnológiai mérnöki mesterképzési, vagy BME GPK-n gépészmérnök karán egy olyan spec hogy polimertechnika. Ha erre mész akkor nincsen jó vagy rossz választás, az emberek fele erre megy a másik fele arra.
Vegyészmérnök BSC-n vagy két másik spec is az egyik analtika spec, a másik szerves kémiás, ennél aki MSC-re megy az marad a karon.
Ha rám hallgatsz akkor BME gépészmérnök BSC-t kezdet, sokkal jobbak az álláslehetőségek és eléggé piacképes Magyarországon.
Akkor menjél vegyészmérnöknek, még rengeteg időd van azon gondolkozni, hogy pontosan milyen MSC-re szeretnél menni.
Rengeteg BME VBK-s gólya mindig mondja, hogy majd ilyen meg olyan MSC-re szeretne menni, aztán BSC-t se fejezi be vagy BSC után elmegy dolgozni, nem azt mondom, hogy veled is ez lesz, csak annyit mondok még rengeteg időd van addig gondolkodni.
BME gépészmérnökinek nem előkövetelménye a fizika érettségi csak mondom, mehetsz oda kémia érettségivel is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!