Gépészmérnökként milyen területen érdemes elhelyezkedni? Milyen specializációt érdemes választani?
A gépészmérnök leginkább a gyártással, karbantartással foglalkozik, lehet üzemmérnök, de lehet cad/cam programozó is vagy szerszámgépeket tervez. Ami eléggé kiesik a sorból az az épületgépész, én az vagyok, az elején felsoroltak egyikét sem csinálja, tervez vagy kivitelez, esetleg értékesít, építőiparban dolgozik.
Mondanám, hogy a szakirány tökre mindegy, mert a diplomádban úgy is az lesz, hogy "gépészmérnök", viszont egy épületes hagyományos gépészmérnöki munkát nem biztos, hogy 1 hónap alatt megtanul, fordítva sem biztos ez, bár ember függő ez is.
Leginkább arra menj ami érdekel és szereted csinálni, mert hiába végzel el egy folyamattechnikai szakirányt, hogy ha nem érdekel. Általában az első 2 évben leadnak olyan tantárgyakat amivel az ember el tudja dönteni, hogy melyik lesz az ami bejön neki.
Hozzátenném, hogy a szakirányok országszerte is különbözőek, így ha teszem azt Pécset nézted ki ott csak 2 közül választhatsz.
#5-ös: Kimaradt még az energetikai szakirány is és még ki tudja mennyi olyan területe van ami nem lett felsorolva.
A kérdező említette, hogy melyik iskolát nézegeti, a felvin ezeket a szakirányokat írja Debrecennél: épületgépészeti, gépjárműtechnikai, járműipari folyamattervező, üzemeltető-karbantartó.
Kérdező, dönteni senki sem fog helyetted, nyilván a nagyobb pénz az utolsó válaszoló által említett szakirányokban van. Ha úgy döntenél, hogy saját vállalkozást akarsz indítani, akkor pl. az épületgépésszel tudod a legolcsóbban megtenni(de nem is keres annyit, mint a többi szakirányos, csak ha már nagyon nagy cég vagy!).
Az első év nagyjából mindenkinek ugyan az, a második évtől már lehet olyan tantárgyad amivel el tudod dönteni, hogy melyik szakirányt szeretnéd igazán, esetleg felsőbbévesektől kérdezel vagy elmész egy nyílt napra és megkérdezed az ottani hallgatókat melyiket miért lenne érdemes választani.
Benne van a nevében, hogy üzemeltető-karbantartó. Nem ismerem a szakirányt, de valószínűleg itt erre a témára fektetik a hangsúlyt. Egy tervezői szakirányon pedig konkrétan tervezni kell a projectfeladatok keretében, illetve az ehhez kapcsolódó elméletet tanítják (pl termékfejlesztés folyamata).
Alapvetően persze, ha a munkád úgy kívánja tervezhetsz a karbantartó szakirány elvégézése után is, elvégre előfordulhat, hogy egy nagy műhelyben, gyárban, csarnokban kell egyedi gépeket, alkatrészeket tervezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!