Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökként mivel érdemes...

Gépészmérnökként mivel érdemes az egyetem mellett foglalkoznom, hogy képezzem magam tovább?

Figyelt kérdés

Jelenleg gépészmérnökként tanulok, de úgy érzem, hogy nem kapok használható tudást. Pl. a tervező programokkal nagyon alapvető szinten ismertettek meg minket, semmi komolyat nem tud benne összerakni rengeteg csoporttársam és én sem. Álláskeresésnél nem hiszem, hogy feltudok mutatni bármi pluszt, ami miatt engem választanának. Ezért gondoltam, hogy átmegyek levelezőre és mellette képzem magam, egyetemen kívül is. Amikre gondoltam:

- Nyelvtudás javítása. Angol nyelvvizsga mellé a műszaki nyelvvel kapcsolatos dolgokat is megtanulni. (Esetleg nekiállni a németnek is.)

- Minél több mérnöki program megtanulása. AutoCad, SolidEdge. Mit lenne érdemes még?

- CNC programozás.

- Hidraulika, pneumatika. Tanultuk különálló tárgyként, de ezt is elég gyenge minőségben, csak az alapvető dolgokat.

- Minőségirányítási rendszerek. Sajnos ezzel kapcsolatban sem tanultunk sokat, de érdekelne a dolog.

Van még ötlet, hogy mikkel foglalkozzak?



2017. máj. 24. 03:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Es mibol akarod fizetni a levelezos kepzesed tandijat? Azert akarsz levelezore menni, mert akkor mellette tobb mindent tudsz tanulni? Nappalin miert nincs idod a kotelezok mellett tanulni?

Vagy kulon tanfolyamojra szeretnel jarni? Azok sem ingyen vannak, azt mibol akarod finanszirozni?

Nem kotekedni akarok, csak nem igazan ertelek.

Mert en azt mondanam, hogy ha ennyire a szakmai elhelyezkedes, tudas, tapasztalat szerzes a cel, es akar a napoali kepzest is otthagynad miatta, akkor menj el dolgozni a szakmaban (akar technikusnak) es jelentkezz at levelezore. Olyan munkahelyre menj, ahol van lehetoseg feljebb, mernoki pozicioba lepni, ahol tudsz majd ezekkel a mernokokkel egyutt dolgozni, es tudsz toluk tanulni.

Igy lesz valami fizetesed is, hogy ezeket a kepzeseked fizetni tudd, es lesz munka tapasztalatod is.

2017. máj. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szépen elmész fél-egy év gyakorlatra. Evvel teszed magadért a legtöbbet. Míg diák vagy és minimális pénzért is dolgozol gyakornokként, addig felfognak venni előbb utóbb valahova.


Ez nem a pénz keresetről szól, hanem, hogy a gyakorlati tudást összeszedd. Kb havi 80-at kapsz eddig de ez van.

Ha megvan a papír, és egy év tapasztalat akkor meg majd szépen dobbantassz a cégtől. (Ha nem vesznek fel normális pénzért).

2017. máj. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leginkább abba a területbe ásd magad bele, ami érdekel, amivel foglalkozni szeretnél majd. Esetleg csinálj TDK-t, értelmes témából hasznos lehet és jól is mutat később a cv-ben. Angolt mindenképp fejleszd, hogy lehetőleg folyékonyan beszéld. Ezen felül még egy nyelv mindig jól jön. Ha tervezéssel szeretnél foglalkozni, akkor hasznos lehet alapszinten az népszerűbb CAD rendszereket (pl. SolidEdge, Inventor, SolidWorks, Catia, Creo) megtanulnod, aztán később, ha valamelyiket napi szinten használod, akkor abban jobban elmélyedsz majd.

Ha kezedben a diploma, akkor állásinterjún, álláskeresésnél két dolog fog számítani:

1) Munkatapasztalat: ha teheted, dolgozz minél többet gyakornokként, és próbálj értelmes feladatokat végezni, olyan helyen dolgozni, hogy nem csak dokumentációkat kell írogatnod, vagy excel táblákat töltened (nem biztos, hogy ez az első munkahelyeden össze is jön, de ez ne vegyen vissza a motivációból!)

2) Motiváció, szakmai érdeklődés: leginkább azzal mérik, hogy milyen szakmai tevékenységeket végeztél az egyetemi kötelező dolgokon felül. Itt jöhet képbe egy jó TDK valami érdekes témából, önálló projektmunka, esetleg egy érdekes szakdolgozat valami saját témából.

Amúgy jók, amiket írtál, nem árt, ha egy kicsit mindenhez hozzá tudsz szólni, de el kell fogadni, hogy mindenhez nem lehet érteni, mert egy élet is kevés ahhoz, hogy mindenben jártas légy. Próbálj majd egy irányba elindulni (pl termék/gép tervezés, szimuláció, gyártás, stb.)

2017. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!