Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító diplomával vagy pénzügy...

Tanító diplomával vagy pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmával járnék a jobban ? L

Figyelt kérdés

Jelenleg-e kettő közül kellene döntenem, bizonyos okos miatt nincs másra lehetőségem most.

Szerintetek?



jan. 19. 13:30
A kérdező szavazást indított:
Tanító diploma
Pénzügyi-számviteli ügyintéző végzettség
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen területen szeretnél dolgozni. Ha iskolában szeretnél tanítani, az előbbi diploma a megfelelő, ha gazdasági területen akarsz elhelyezkedni, akkor az utóbbi.
jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
A pénzügyi vonalon pont reális veszély, hogy egyre több ember munkáját váltják ki a következő évtizedekben specifikus AI-k. Szóval ha ez a kettő, akkor inkább a tanári, mert az biztosabb álláslehetőséget jelent majd később is.
jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 NTBS ***** válasza:
76%

Tanítói.

Tanítani kell valakinek.

Egyre nagyobb hiányszakma.

jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Inkább a tanító, ha van diplomád és beszélsz idegen nyelven is egy SSC pl előbb felvesz könyvelőnek mintha csak az ügyintézői szakmád lenne. Ha PSZ alapszak lenne akkor inkább azt mondanám, de annyi diplomás van hogy az ilyen ügyintézős végzettséggel szinte csak minimálbéres munkákat lehet kifogni.
jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
22%
Gondolom, mindegy, csak dolgozni ne kelljen még pár évig.
jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
A tanári szakma nem csak szakma, hanem hivatás is. Oda szerintem csakis akkor menj, ha más meg se fordulna a fejedben, mert abba tényleg szíved - lelkedet bele kell adnod, ráadásul itthon nem fizetik meg, bár igaz, állásod mindig lesz vele, pont mert hiányszakma. A gazdasági vonalon szép karriert és fizetést el lehet érni, ott azonban nagy szórás és versenyeztetés megy a jelöltek között. Én a pénzügyet választanám, de jó ha tudod, ahhoz, hogy ott sikeres legyél, bizonyos fokig törtető habitus kell, és nem árt, ha eladod a gerincedet hozzá. ( Minden rosszindulat nélkül.)
jan. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok, azt lehagytam, hogy merőben más beállítottság kell a kettőhöz. A gazdasági vonalat már mondtam, na, a tanári pálya az ellentéte. Oda ugyanis empátia kell és türelem az emberekhez ( gyerekekhez ). Szerintem az alapján dönts, milyen a személyiséged, mert hosszú távon csak azt fogod bírni.
jan. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!