Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó ötlet matematikát/fizikát...

Jó ötlet matematikát/fizikát tanulni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy valami olyasmit szeretnék tanulni ami nagyon erős kvantitatív/ matematikai ismeretek ad, és utána vagy közben eldönteném hogy milyen területre specializálódom. Tisztában vagyok azzal hogy a matematikus és a fizikus is elég tág fogalom, de szàmomra az a lényeg hogy problémamegoldó készségemet fejlesszem, tökéletesítsem, és szerintem ezekről a terülekről már sokkal könnyebben képzem magam át olyanra mint pl informatika, pénzügy, adattudomány, mérnöki tudományok, mintha mondjuk közgazdászként kicsit szűkebbek lennének a lehetőségek. Ti mit gondoltok erről? Van köztetek olyan aki ezekkel a diplomákkal helyezkedett el később akár bankoknál vagy egyéb cégeknél?

2023. dec. 29. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen, egyértelmű, hogy a matematika / fizika fejleszti leginkább a problémamegoldó készséget ami az egyik legértékesebb tudás a munkaerőpiacon. Minél erősebb alapokkal rendelkezel annál gyorsabban és könnyebben tudsz elsajátítani domain-specifikus tudást. Én személy szerint matematikusként végeztem és érvényesültem a munkaerőpiacon. Én személy szerint "Quantitative Developer" lettem, ahová az erős matematikai ismeret volt az elsődleges elvárás, másodlagos pedig a programozás és a fejlesztéshez használatos keretrendszerek ismerete. A fizetésem 7 éves tapasztalattal 1,8M teljes home officeból viszont ettől is magasabb bérek vannak bizonyos cégeknél (pl: WorldQuant-nál 2,5M+)
2023. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, főleg a matematika. Nagyon jó alapszak.
2023. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tambi3 ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Jól gondolkozol, mert körülöttünk minden matematika és fizika (hacsak nem kémia).


Az 1. hozzászólónak gratulálok kitűnő elhelyezkedéséhez, bizonyára nem lehetett könnyű ilyen állást találni, lévén viszonylag szerény kínálat.


Lényegesen kedvezőbb "munkaerőpiaci pozíció"-ban lennél, ha a matematikát és a fizikát műszaki területtel kötnéd össze. Biztosíthatlak, hogy pl. a BME bármely mérnöki szakán tanulsz annyi matekot és fizikát, "ami nagyon erős kvantitatív/ matematikai ismeretek ad", és a végén még sokoldalúbban használható diplomád is lesz.

2023. dec. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

3. “ Lényegesen kedvezőbb "munkaerőpiaci pozíció"-ban lennél, ha a matematikát és a fizikát műszaki területtel kötnéd össze.”


Ezt próbáld meg elmagyarázni azoknak a matematikus és közgazdász hallgatóknak, akik már félállású quant gyakornokként havi 400 nettót keresnek egyetem mellett, és később gyakorlatilag pályázniuk sem nagyon kell sehova, csak a fejvadászok ajánlatai között válogatniuk.


“Biztosíthatlak, hogy pl. a BME bármely mérnöki szakán tanulsz annyi matekot és fizikát, ‘ami nagyon erős kvantitatív/ matematikai ismeretek ad’”


A mérnöki matematika nem rossz, de jóval kevesebb egy matek szakhoz képest; a statisztika meg, amit tanultok, egyenesen elégtelen a komoly munkára. Nem véletlen, hogy nálunk (mesterséges intelligencia osztály) a data scientistek mind közgazdászok / matematikusok / statisztikusok – egyedül a data engineereink (az üzemeltetés új fenszi neve) informatikusok.

2023. dec. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!