Matekházihoz kéne segítség! Van valami ötlet?

Van egy csonka kúpom aminek tudom a magasságát-24cm illetve az alapkör és a fedőkör sugarát 24 és 6 cm. Ki kéne számolni a felszínét, de ahhoz szükség van az alkotóra. De nem tanultunk, hogy ezekből az adatokból azt hogyan lehet kiszámolni.

2020. dec. 4. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Számold ki a két kör kerületét, akkor meglesz az alkotó palástjának az alja és a teteje.
2020. dec. 4. 09:58
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Pitagorasz-tétel:

a=sqrt((R-r)^2+m^2)=sqrt(18^2+24^2)=30

2020. dec. 4. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A függvénytáblában megtalálod a képletet. Csak be kellene írnod a számokat. Ne mondd már, hogy ekkora béna vagy.

Szedd össze magad.

2020. dec. 4. 10:46