Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hazánkban elhelyezkedés...

Hazánkban elhelyezkedés szempontjából mennyire számít, hogy valaki melyik egyetemen diplomázott?

Figyelt kérdés

Pesti egyetemek közül ott van a fő hármas: BGE,BME,ELTE illetve a többi Friedmann Milton, METU, stb.

Ha ugyanaz a képzés, de más egyetemen, akkor a munkaerőpiacon mennyire nézik a munkáltatók, hogy valaki melyik egyetemen diplomázott?


2023. dec. 14. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

BCE,SOTE,PPKE nem maradt ki véletlenül...


Az egyetem sugallja a tudás szintjét, ami általában a teszteken érvényre is jut.

2023. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Semennyire.

Kivéve, ha valami "kamu" képzés olyanoknak, akiket sehova se vettek fel, de van lóvé bármekkora tandíjat kifizetni.

2023. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy számít, hogy akik már bent vannak, szívesebben veszik fel a pályakezdők közül azokat, akik ugyanazon az egyetemen végeztek. De ha már van 2-3 év gyakorlatod, akkor a legalja helyen is végezhetsz, ha jó vagy, kapsz munkát.


… HA jó vagy. Az emberek alábecsülik az egyetemek színvonalát. Igenis van különbség egy korvós AK-s és egy Miltonos gazdmenes között. És egy ELTE proginfós vs. gábor déneses között. Ha a tudás a célod, érdemes a jobb egyetemekre menni + lelépni külföldre Erasmussal vagy mesterszakra.

2023. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van a 3-asnak. Én például a Miltonra jártam, de egy hatalmas cég HR vezetoje vagyok (jelenleg épp betegallomanyban).


De több éves gyakorlattal rendelkeztem, így engem vettek fel a sok jelentkező közül.


Ha pályakezdo lettem volna, valószínűleg nem engem választottak volna lehet.


De ha már dolgoztál a szakmaban valahol valamennyit, ez abszolút nem számít.


Például amikor én veszek fel embert, persze ranezek, hol végzett, de nem ez alapján döntünk. Azt nézzük, mennyire nyitott, mennyire érti a dolgát, mennyire tud "laza" lenni, és beleillik e a csoportba?


Csak ez számít, a többi kiderul a probaido alatt.

2023. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!