Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lécci írjatok nekem le ide...

Lécci írjatok nekem le ide olyan szakmákat amihez nem kell a matek a fizika és a kémia! PLS! Tudtok ilyen szakmákat? Ha igen akkor lécci írjátok le!

Figyelt kérdés
12 éves 7.-es lány vagyok, és el kellene gondolkoznom hogy mi szeretnék lenni nagy koromban. De sajnos elsős korom óta nagyon rossz matekos vagyok és a a fizika és a kémia sem megy valami jól. Ez miatt valami olyannak kellene tanulnom amihez annyira nem kell a fizika, a kémia és főként a matek nem :S Lécci írjatok nekem ide le olyan szakmákat amikhez nem kell a matek a fizika és a kémia, de nem is keres olyan rosszul! Segítsetek lécci mert egyedül nem megyek sokra :(
2010. okt. 18. 23:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

"...Lécci..."


úgy tűnik neked nem csak a matekkal, hanem a helyesírással is gondjaid vannak!


emiatt neked se a humán, se a reál szakma nem javallott.


egyedüli ideális szakma lenne neked: az utcalány.

Miért?

Matektudás annyi, hogy összeszámold a lét, amit kerestél.

Nemhogy idegen nyelvet nem kell tudnod, de még a sajátodat sem helyesen. 2-3 szót bármelyik bolond meg tud jegyezni. Üdvözlés, ár, elköszönés.


sőt, mondani sem kell, hiszen elmutogatni is lehet már...

2010. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj,hogy a matematika az érettségi tantárgy.Vagyis 18 éves korodig kötelező tanulni..A fizika,kémia választható tantárgy az érettséginél,de nem kötelező..

12 évesen még ráérsz azon gondolkodni,hogy milyen szakmát tanulj...

De egy jó tanács..Írd be a szakmák nevét a google-ba amik érdekelnek,és ki írja szükség van-e ezekre a tantárgyakra..

2010. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Direkt írtam így de ne zavarjon ;) létszíves magyarul ;) ezekből jó vagyok csak a matekkal van bajom! Idegen nyelvet meg tanulok és abból négyes ötös vagyok :) egyedül a matekkal van bajom..
2010. okt. 18. 23:12
 4/19 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm a választ! :)
2010. okt. 18. 23:14
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

Talicskatoló - Egy nyomvonalú kézi erőgép-kezelő technikus.

Takarítónő - Higiéniai manager asszisztens.

Ablakmosó - Síküveg restaurátor.

Gondnok - Háztömb manager.

Portás - Front door manager.

Sofőr - Kormánykerék-igazgató logisztikai supporter.

Árokásó - Okleveles nyeles lapát technikus

Disznópásztor - Élelmiszeripari alapanyag előkészítő koordinátor

Pénzbehajtó - Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző

Verőlegény - Nyeles testápoló-gép kezelő technikus

Rakodómunkás - Anyagmozgatási szakreferens.

Parkoló őr - Forgalombiztosítási szakmenedzser.

Utcaseprő - Köztisztasági, tárca nélküli asszisztens.

Kukás - Hulladék managelési szakreferens.

Autómosó - Gépjármű optikai karbantartó.

Szódás - Szikvíz termék menedzser.

Raktáros - Termékpozíció optimalizálásért felelős logisztikai manager.

WC-s néni - Anyagcsere manager

2010. okt. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem éppen a kérdésemre válaszoltál..de mindegy
2010. okt. 18. 23:25
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

"létszíves"


Hihetetlen, hogy komolyan gondolod. Ha egy icipici érzéked lenne az anyanyelvedhez, akkor tudnád, hogy ennek így semmi értelme. Mit jelent az, hogy létszíves? Amire te gondolsz kedvesem, az a "légy szíves", azaz "legyél szíves", egy felszólító módú szívességkérő kifejezés. Annak a rövidítése (csak szóban használatos) a "légyszi". Nem létszi, nem lécci.


Tehát a nyelvhez hülye vagy, a matekhoz-fizikához-kémiához lusta, de jól kereső, könnyű szakmát akarsz. Ahhoz valamit le kellene tenned azért az asztalra, nem igaz?

2010. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%
Pedig a felsorolt szakmákhoz tényleg nem kell különösebb matek, fizika és kémia.
2010. okt. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És oda is van írva a "légy szíves" :) De rengetegen rövidítik "lécci"-re ami igaz hogy nem helyes de nagyon sokan használják és lehet hogy tévedek de szerintem nem én vagyok az első aki így írta. Amúgy meg a fizikához és a kémiához nem vagyok lusta, csak tudod a fizikában is van matek.. a matek pedig elsős korom óta nem megy amiről nem megy..korrepetálásra is járok! A tanuláson és a gyakorláson egyebet nem igazán tehetek.
2010. okt. 18. 23:31
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

a Tudományok témakörben ELVÁRHATÓ a helyesírás alkalmazása!

Ez nem szerelem-szex rovat, hogy itt is eltűrjük!

2010. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!