Gyógypedagógus milyen téren tud “továbbtanulni”?
Sziasztok! Pályaválasztás előtt állok, és eddig a gyógypedagógus tetszik a legjobban. Mindenképpen segítő szakmát szeretnék választani. Viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy nagyon rossz a fizetés, persze nem ez a fő szempont de azért fontos ez is. Azon gondolkodtam, hogy milyen dolgokkal lehetne kiegészíteni ezt a szakmát. Pl láttam hogy van már olyan is hogy kutyás,cicás,vagy akár lovas terápia, ezek tök jók lennének, mert nagyon szeretem az állatokat is:) Láttam már kérdéseket ezzel kapcsolatban, de nem nagyon érkezett rájuk értelmes válasz.
Ja és a célom az lenne hogy idővel majd magánban tudjak dolgozni:) Tudtok tippeket, tanácsokat adni? Esetleg ha valaki most tanul gyógypeden, az írjon! :D
8 szakirány van, mindegyiknek megvan az előnye, hátránya és mindegyik végezhető magánba. Csak ahhoz, hogy magánba menj, érdemes némi tapasztalatot gyűjteni.
Van már elképzelésed milyen szakirányt szeretnél?
Az állat assisztált terápiához nem feltétlenül kell egyetem. Viszont megannyi kérdés van róluk, valamiért a Te korosztályos mindegyre azt hiszi, hogy ez a neki való út. Ezen érdemes elgondolkodni, mert nem épp olyan egyszerű a történet mint sokan hiszik.
Jaj, már megint Te?
Már feltetted ezt a kérdést, nyilván úgy, hogy többször bevallottad, hogy pszichoped és szomato ami vonz + állat asszisztált terápia a cél, rádismerünk.
Ha pár hónapja nem kaptál választ a kérdésre, most sem fogsz.
Nemcsak, hogy találtál, hanem Te magad írtad ki...
https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
Már egy korábbi hasonló kérdésre is leírtam, hogy ha gyógypedagógusnak mész, akkor szakmán belül gyakorlatilag mindenképpen bele kell nyugodnod a mérsékelt, legfeljebb gyenge közepesnek mondható fizetésbe. Az állami iskolákban, óvodákban ugyanis köztudottan csapnivalóan rossz a kezdő pedagógus bérezés, ha pedig magánintézményhez mész el alkalmazottként dolgozni, akkor legfeljebb csak egy kicsivel kapsz jobb fizetést, ugyanis az efféle vállalkozások tudatában vannak annak, hogy ennyiért is kapnak munkaerőt. A saját magánvállalkozással pedig az a gond, hogy a gyerekek napközben óvodába vagy iskolába járnak, így legeslegjobb esetben is csak hétköznaponként 3 és 7 között, azaz napi 4 órát tudsz dolgozni (de ehhez is nagy szerencse kell), s az ezért elkérhető óradíjból (amely jelenleg 4-5 ezer Ft) magánvállalkozói adózás és egyéb járulékok kifizetése után bizony nem marad túl sok. Végül pedig ha egyszerre dolgozol napközben egy iskolában vagy óvodában, esténként pedig magánvállalkozóként, hogy jó együttes jövedelmed legyen, akkor szinte garantált, hogy pár év alatt kiégsz. A kettőt együtt tartósan ugyanis nagyon kevesen bírják idegileg. S hiába végzel el kiegészítő tanfolyamokat vagy gyógypedagógus mesterképzést, alapvetően nem fogsz tudni jobb jövedelmet kicsiholni a szakmádból.
Úgyhogy alaposan gondold meg, hogy ezt vállalod-e, mert ha nem, akkor sok értelme nincs 4 évet taulással eltölteni egy egyetemen, és felhasználni a 12-ből 8 állami támogatású egyetemi félévet. Jó néhány gyógypedagógus ismerősöm és barátom is van, úgyhogy nem a megalapozatlanul beszélek. Van közöttük olyan, aki bár szerette a munkáját, néhány év után ott is hagyta a pályát, mert rájött, hogy így soha nem fog tudni magának egzisztenciát teremteni (pl. lakást venni). Akik tartósan ezen a pályán maradnak, azok általában azért tehetik ezt meg, mert a párjuk nagyon jól keres, vagy a szülők jelentős anyagiakkal megtámogatták (pl. lakást vettek neki). Jelenleg sajnos ez a kőkemény realitás ezen a pályán, akár tetszik, akár nem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!