Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes úgy pszichológiára...

Érdemes úgy pszichológiára menni, hogy nem szeretem az embereket?

Figyelt kérdés
Ez a szak érdekel a legjobban és mindig is ide akartam jönni, viszont nem szeretek emberekkel lenni, velük foglalkozni. Ez leginkább a szociális szorongásom miatt van mondjuk. Így felejtős ez a szak?

2023. aug. 30. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretsz emberekkel foglalkozni, akkor mi érdekel a szakban?
2023. aug. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. Hogy végeznéd el a szakmai gyakorlatod?
2023. aug. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szociális fóbiád van, akkor először próbálj pszichológushoz pszichoterápiára járni. Valószínűleg pszichiáterhez is el fog küldeni, hogy gyógyszeres kezeléssel segítsétek a pszichoterápiát. Azt javaslom, hogy terápia sikeressége vagy sikertelensége alapján dönts csak a pályaválasztásban. Ha ugyanis olyan munkahelyre kell nap mint nap bejárnod, ahol reggeltől estig szorongsz, akkor szinte garantáltan kiégsz majd, s depressziós leszel. Ilyen kilátásokkal nincs értelme hosszú éveket egyetemre járni.
2023. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem teljesen értem miért akarsz olyan szakra menni ami az emberekkel foglalkozik ha nem szereted az embereket. Kb mintha egy IT-s nem akarna számítógépen dolgozni....

Megúszni nem tudod, ha nem is klasszik pszichológusnak mész hanem mondjuk egy reklámcéghez akkor is kénytelen vagy emberekkel foglalkozni és velük együtt lenni, meg nyilván egyetem alatt is a gyakorlati órákon.

2023. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum akkor, ha nem kliensekkel dolgozol, hanem mondjuk kutatónak mész.
2023. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem válaszoltál arra, hogy mi érdekel ebben a szakban. Miért akartál mindig is pszichológiára menni?
2023. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Arra gondolsz, hogy az emberek működése érdekel, analizálni őket, viszont közvetlenül nem szeretsz velük kommunikálni, közöttük lenni?

Természetesen vannak így is területek, amiken dolgozhatnál, elsősorban kutatóként.

Ismerek olyat is, aki többek között azért vezet magánpraxist, mert sokkal jobban szeret egyszerre csak egy emberrel foglalkozni, míg egy kórházi munka számára túl sok embert jelentett egyszerre, nem bírta azt a “zsúfoltságot”, és hogy folyton jött-ment rengeteg ember.

De azért hozzátenném, még ha introvertált is vagy, a szociális szorongást valamilyen szinten akkor is le kell győznöd - egyrészt az egyetemi tanulmányok során is kell csapatmunkában végezni, gyakorlatot végezni stb., ez megkerülhetetlen, másrészt az életet se lehet szorongva élni. Sokan a szorongásuk miatt fordulnak pszichológushoz, így nyilván neked is meg kell küzdened a sajátjaiddal ahhoz, hogy megfelelő segítséget tudj nyújtani.

De, mint írtam, kutatóként nem kellene annyit emberekkel foglalkozni. (De pl. doktori tanulmányok alatt is kell órákat tartani az egyetemen, stb.)

2023. szept. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 A legtöbb dologban abszolút egyetértek, de azért nem feltétlen lát el az ember magánban kevesebb embert, mint pl. egy kórházban. Vannak, akik kórházban csak egy-egy osztályon dolgoznak, nincs nagy tömeg vagy mászkálás. Más meg kénytelen szinte reggeltől estig feltölteni magánban az időpontjait, hogy meg tudjon élni. Szóval értem, amit mondasz, de ez szerintem nem ilyen egyértelmű összefüggés.

Ezen felül pedig a magán nem egy pályakezdő munka. Nyilván nagyon sokaknak ez a célja ezzel a szakkal, de egyetem után normális pszichológus munkahelyet keres, ahol tanulhat, tapasztalatot szerezhet, képződhet (további képzések elvégzésével). Mondjuk a kórház szintén nem egy könnyedén elérhető munkahely, de kezdőként magánba menni felelőtlenség.

A kutatói munkát a korábbi válaszaimban én is pont azért nem írtam, mert az sem olyan ugyebár, hogy ülsz egy irodában, aztán olvasgatsz szépen csendben. Folyamatosan konzultálni kell a témavezetővel, többnyire ki kell menni "terepre", és beszélni, interjúzni, kérdőívezni kell a kutatás kiválasztott populációjával. Egy többszáz embert is jelenthet. És igen, tanítani is kell a PhD képzés során, nekem több órámat PhD hallgatók tartották az egyetemen. Ráadásul a doktori képzéssel is két irányba szoktak menni általában: vagy maradnak az egyetemen tanítani és kutatni, vagy ők is átnyergelnek a képzés után a klinikum/tanácsadás irányába. Szóval ezzel sem nagyon lehet megúszni az emberek közelségét.

Amúgy tetszik, ahogy elkezdted a válaszodat, #7, valószínűleg tényleg így gondolta a kérdező. Csak ugye ez olyan, hogy nem tudod az emberek működését egy könyvből megismerni. Vagyis de, de nem pszichológusként. Egy idegen nyelvet sem tudsz úgy igazán ismerni, ha nem használod, csak könyvből tanulgatod a nyelvtant. Ugyanígy, ha valóban, alaposan ismerni, érteni szeretnéd az embereket és a cselekedeteiket, akkor bizony ki kell merészkedni közéjük.

2023. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 igen, így gondoltam :)

Mondjuk most nyelvszakon vagyok és itt is elég sok szociális interakció van amit kibírok, szóval lehet a pszichológia sem lenne akkor olyan rossz

2023. szept. 20. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!