Ha mérnökinformatika akkor: BME, ELTE, OE, vagy a SZTE?
Akkor tökmindegy. Úgyse ismeri ezeket senki.
Meg az informatika amúgy is egy olyan terület (főleg külföldön) ahol a felvételi teszt fog számítani.
Inkább csinálj portfóliót/referencia munkákat amiket tudsz linkelni az életrajzod mellé. Azt szokták szeretni.
Szinte mindegy, hogy ezek közül melyiket választod. Itt Magyarországon, ha van is az egyetemek között némi színvonalbeli különbség, közel sincs akkora, mint amennyire sokan azt gondolják. Ezek közul mindegyik egyetem piacképesnek, versenyképesnek nevezhető.
Munkahely szempontjából meg legtöbb esetben végső soron nem az számít, hogy hol végeztél, hanem az hogy mennyire érdekel a szakma, van-e hozzá affinitásod,mennyire találod fel magad a gyakorlati munkában.
Sokszor nem a diploma, maga mint papír az értek, hanem te vagy az érték a te munkavégzésed.
Azt az egyetemet válaszd, ami számodra a legjobbnak tűnnik, távolság, felvételi ponthatár, felvételi követelmények, egyéb egyéni körülmények.
Bármely egyetemre esik a választásod, próbálj meg egy jó gyakorlati helyet találni, hogy legyen valamennyi rálátásod a szakma gyakorlati részére, ami nem biztos hogy olyan egyszerű, könnyű dolog, de érdemes megprobálni.
Amelyik a legközelebb van hozzád, pl. ha szegedi vagy, akkor tökéletes az SZTE. De azért gondold át előtte, nem akarsz-e inkább proginfót tanulni, ami azért egy hajszálnyival jobb szak, ha programozó szeretnél lenni szerintem.
Külföldön egyiket sem ismerik, tök mindegy, hogy hova jársz.
BME. (ELTE is jó, de ott nincs mérnökinfó csak proginfó, ami azért picit más)
Szerintem jó az oktatás minősége és megkönnyíti az első munkahely találását. Az első munkahely meg befolyásolja majd a lehetőségeidet külföldön.
A BME-t körbe veszik a programozással foglalkozó cégek. Szerintem 500 méteres környezetben van minimum 100 cég, ami közé tartozik a NI, IBM, Ericsson, Morgan Stanlay stb... Meg rengeteg kisebb kb 100 fős cég és még több KKV.
Ha külföld a cél, akkor szerintem az a legfontosabb, hogy már az elején egy olyan céghez tudj elhelyezkedni, aminek külföldön is neve van. Az még jobb ha cégen belül tudsz külföldi kollégákkal is együtt dolgozni.
Ez egy SZTE-ről nehezebb a lokáció miatt.
Az OE-vel kapcsolatban meg az a helyzet, hogy a BMEről rengetegen akik kibuknak az OE-re mennek át, de OEről kibukott diákról soha sem hallottam, aki át ment volna a BMEre.
Nem mondom, hogy sokkal többet érne a BME képzése az OEsnál, de minimálisan segít első munkahely megszerzésénél, ami neked egy fontos dolog lenne.
Igazából mindegy, főleg külföldön, mert egyik egyetem se olyan mint egy Oxford amit mindenki felismer. Plusz külföldre a tapasztalt programozókat keresik leginkább és a munkahelyed sokkal inkább fog számítani.
Én szegedin tanultam és oktatásilag teljesen rendben van. Amiért Budapestre mennék viszont az az hogy több a lehetőség gyakornokoskodás szempontjából. Én találtam ugyan remote munkát de a szegedi munkák mindegyike szinte csak webfejlesztés volt ami engem egyáltalán nem érdekelt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!