Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakkal járnék a...

Melyik szakkal járnék a legjobban?

Figyelt kérdés

Ezeken a szakokon gondolkodtam ki szerint melyikkel vihetem többre/munka lehetőség v. elhelyezkedés + fizetés/?

-Élelmiszer mérnöki

-Informatikus és szakigazgatási agrármérnöki

-Gazdálkodási és menedzsment

-Pedagógia : itt történelem és matek szakos tanárt választanám

-Műszaki menedzser

-Pénzügy és számvitel

-Sport újságíró


ezek érdekelnek mert főként földrajz a matek és a történelem/amiből emelt érettségire készülök/ a felvételi tárgyak!

Akinek van ideje kérem szépen mondja el véleményét köszönöm előre is!! 16/F


2010. okt. 11. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
tanárból kiszúrtad azt a két szakot, amiből a legtöbb van, közgazdászok is millióan vannak, sportújságírót szerintem te se gondoltad komolyan, műszaki menedzser büfé szak... talán az első kettő. de igazából azok nem tudom mit csinálnak és főleg nem, hogy vajon mennyit keresnek.
2010. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem egyértelműen a pénzügy és számvitel ezek közül a legjobb. Ilyen munkatársakat folyamatosan keresnek, ha egy jobb suliban csinálod garantáltan lesz munkád, és még jól is fogsz keresni.


A műszaki menedzsert nem ajánlom, mivel igazából mindenbe csak belekóstol, de sem a mérnöki dolgokhoz, sem a gazdasági kérdésekhez nem ért eléggé.


Tanárit nem ajánlom, kicsi a fizetés, történelem tanárból Dunát lehet rekeszteni. Emellett ha tanár akarsz lenni előbb egy alapképzést kell elvégezned minorral, és majd tanári mesterképzés után mehetsz el tanítani. (Nem pedagógia szakon képzik a tanárokat!)


Sportújságírót csak felsőfokú szakképzésen képeznek, emellett eléggé divatos, valamint csak kevés ilyen jellegű szakemberre van szükség, és ehhez a szakmához kapcsolatok nélkül nem érdemes hozzáfogni.


A mérnökikkel általában nem igazán lehet melléfogni, bár inkább az élelmiszer mérnöki az amiről úgy tudom piacképes.


A gazdálkodási és menedzsment jó lehet, ha egy nem túl népszerű szakirányra (pl. logisztikára) mész. Ha népszerű szakirányra mész, akkor másoddiplomaként hasznos igazán, mert nagyon népszerű a képzést, nagyon sok a végzős is...

2010. okt. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat pénzügy és számvitel meg a gazdálkodási és men... ez a két szak kecsegtet viszont ahogy írtam is történelem emelt érettségire készülök amit hogy nem indult matek fakultáció ezért a gazdálkodási és menedzsment lehet a befutó de ott a mesterképzésnél elég sokban hasonlít a pénzügy és számvitelhez:) eddigi válaszokat köszönöm!
2010. okt. 11. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!