Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik informatikus szakkal...

Melyik informatikus szakkal lehet a legjobban keresni?

Figyelt kérdés

Az ilyenekre gondolok hogy mérnök-informatikus,progarmozó stb... amilyen szakok vannak infóban.

Melyikel lehet a legjobban keresni?


2010. márc. 4. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez nem egyértelműen az egyetemi szaktól függ, hanem a tehetségedtől, a szorgalmadtól, a kiállásodtól, a szerencsétől...
2010. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Aha,magyarul ha informatikus akarok lenni,ahhoz nem muszály egyetemet végezni? Mert vannak olyan állások is,ahova nem kell papír róla hogy infós vagyok (újságban olvastam). Elég egy felsőfokú informatikusi végzettség és érettségi hozzá?
2010. márc. 4. 21:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, nem tudom hány éves vagy, de egy OKJ val(egyetem nélkül) kitörölheted a segged. Semmire nem jó és örülj ha megkeresed a 200 e. Ha van diplomád, az sem túlságosan nagy dobás, akkor is az átlag informatikus 200-400 e keres. De ha csak a pénzre mész, nincs értelme, ehhez a szakmához tudás is kell
2010. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Informatikusként a tudásodat veszik meg, annak kell piacképesnek és naprakésznek lennie.
2010. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem,hogy van érzékem az infóhoz,de matekból kicsit hülye vagyok. (3)

Jah amúgy a Karacs Ferenc középsuliba akarok továbbmenni infó szakra.


14/F

2010. márc. 4. 22:06
 6/17 A kérdező kommentje:
A Karacs Püspökladányban van.
2010. márc. 4. 22:07
 7/17 czibles ***** válasza:

erre a kérdésre térjünk vissza majd 4év múlva.

addig megismerkedsz egy kis programozással is, és el tudod majd dönteni, hogy az megy-e vagy sem.

ha infó irányban akarsz majd tovább menni, akkor szükséged lesz egy erős infó, matek, fizika tudásra.

2010. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát menj. 14 évesen ez még nem pályaválasztás.


Arra viszont figyelmeztetlek, hogy hiba lenne az alapján pályát választani, ami aktuálisan épp érdekel. Informatikusnak lenni azt jelenti, hogy egész nap a képernyő előtt ülsz. Ha nem ilyen típus vagy, hanem pl pörgős, akkor inkább maradjon hobbi a számítástechnika, és már irányba tapogatózz.

2010. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Informatikusnak lenni azt jelenti, hogy egész nap a képernyő előtt ülsz." Háhá! Ezzel nincs gond! Egésznap gép előtt vagyok,felsem állok xD.

Fizika meg infó rendben. De a matek egy értelmetlen sz@r! Mármint annyiból,hogy tanuljuk azt a sok értelmetlen,bonyolult egyenletet,amiknek szerintem sose lessz semmi haszna az életben. (törtegyütthatós baromságok,stb...)

2010. márc. 4. 22:15
 10/17 anonim ***** válasza:

Kevés még az élettapasztalatod. :-)


A férjem speciel programozó mérnök-informatikus. Ugyanúgy választott szakmát annak idején, mint te: folyton a gép előtt ült, mást se csinált, egyértelmű volt a továbbtanulása iránya. (Bár az apja azért megkérdezte, hogy nem lenne-e mégis inkább állatorvos.) Most, felnőttként jó programozó lett belőle, de közben kiderült, hogy sokkal jobb érzéke van az emberek lelkéhez meg a segítségnyújtáshoz, mint ahhoz, hogy egy szerteágazó szoftver egy picike részét bütykölgesse hónapokon keresztül, és közben más munkájától függjön, mert a részfeladatok egymásra épülnek. Ha még egyszer választania kéne, nem informatikusnak menne, hanem pszichológusnak, a képességeinek és a SZEMÉLYISÉGÉNEK ugyanis ez felelne meg a legjobban.


Hát majd gondold meg. :-)

2010. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!