Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Borderlineosként lehet belőlem...

Borderlineosként lehet belőlem pazichológus?

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy borderline személyiségzavarral küzdök. De nagyon szeretném hogy ennek legyen valamilyen célja. Szeretném hogy a nyomorom által tudjak segíteni másoknak. Arról nem is beszélve hogy baromira érdekel a pszichológia.


(Bocsánat ha rossz kategoriába írtam a kérdést)



2023. máj. 11. 18:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9 és #10

Köszönöm, akkor lehet nem kellene teljesen elvetnem a dolgot.

2023. máj. 15. 13:31
 12/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem erről egy szakemberrel, és mondta hogy ismer borderlineosokat a szakmába, szóval gondoltam leírom, hátha van valaki sorstárs, aki ilyen cipőben jár.
2023. máj. 15. 15:23
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
De konkrétan klinikai szakpszichológus szeretnél lenni, vagy mondjuk HR-es, munkapszichológus, egészségfejlesztő pszichológus, fogyasztói szokásokat vizsgáló szakember pszichológia diplomával (ez utóbbinak nem tudom, mi a pontos megnevezése, de valaki írta korábban)? Mert ez azért szerintem nem elhanyagolható kérdés. Én is borderline-os vagyok, még középiskolás koromban nekem is megfordult a fejemben a pszichológia, de szerencsére nem ebbe az irányba mentem. Ha nem mentális betegekkel akarsz foglalkozni, akkor szerintem járható út. Én a klinikai pszichológiát nem ajánlanám.
2023. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

Én borderlineos vagyok, és leendő pszichológus (most fejezem be az egyetemet).

Sok év terápiával igen is lehet belőled akár klinikai szakpszichológus is, vagy pszichoterapeuta! Csak ahhoz meg kell dolgoznod a saját kis dolgaidat, hogy azokat konstruktívan tudd majd felhasználni.

2023. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!