Tanácstalan vagyok, mit tanuljak gimi után. Ötletek?

Figyelt kérdés
Matek faktos vagyok, szeretem tanulni, mert: izgalmas, nem kell csoportban dolgozni, de nagyon érdekel a pszichológia is, viszont úgy érzem egy pszichológusnak nagyon egyoldalú a munkája. Úgy értem, fárasztó h mindig ő van a többi emberért. Nem tudom magam elképzelni semmilyen pályán, de mindenképpen szeretnék továbbtanulni.
2010. okt. 8. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Úristen, mintha magamat hallanám egy évvel ezelőtt...

Elmentem gazdasági suliba, de az első félév után otthagytam. Sajnos az idei felvételi eljárásról meg lecsúsztam, így jövőre szeretném elkezdeni a pszichológiát. :)

Az, hogy te vagy a többi emberért szerintem mindenhol így van. Ha meg vásárolni mész/szerelőt hívsz/busszal utazol/óvodába viszed a gyereket, akkor ők vannak érted.

Sajnos senki nem mondhatja meg neked, hogy mit tanulj. (Irigylem az olyan embereket, akik már középiskolában tudják, hogy mivel akarnak foglalkozni.) Gondolkodj el, hogy mi az, ami annyira érdekel, hogy akár egész életedben tudnád csinálni. Segíthetnek a felvin az önismereti tesztek, de a SZTE-nek is van egy jó orientációs tesztje.

Sok sikert kívánok, remélem minél hamarabb sikerül döntened! :)

2010. okt. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

O igen... Én is pont pénzügy-számvitelen gondolkodom, de eléggé bizonytalan még. Nem vagyok biztos benne. Am a teszteket, amiket említettél már mind megcsináltam, a szegedi a közgázt, a felvis a pszichológiát ajánlja... -.-

azért köszi a választ, remélem neked is összejön

2010. okt. 8. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly felvételiztem, és én sem tudtam nagyon dönteni. A felvi.hu-nak van saját tanácsadási szolgáltatása (ha akarod teljesen anonim). Írj nekik egy emailt, hogy felvételi előtt álló diák vagy aki nem tudja eldönteni mivel is foglalkozzon, ezután egy pszichológus küldi el a további instrukciókat. Nekem tavaly nagyon sokat segített...


Itt a linkjük: [link]


Sok sikert!

2010. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megtudhatom h végül mit választottál?
2010. okt. 8. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze de én más szakok között vaciláltam. Gyógyszerészetire járok.
2010. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam :) Egyébként az szuper. A tanácsadás végig neten keresztül folyt?
2010. okt. 8. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen azt hiszem csak négy email volt az egész. Teljesen megbízhatók, és mivel ilyenkor még nem tolonganak a bizonytalan diákok, gördülékenyebben megy és jobban ráérnek veled foglalkozni. :D
2010. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!