Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak tovább? Nagyon...

Hol tanuljak tovább? Nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Jelenleg 2. vagyok egy sima gimnáziumban emelt szintű osztályban. Jegyeim:

Magyar: 5

Biológia: 5

Francia: 5

Történelem: 5

Földrajz: 4 (de ha tanultam volna akkor 5 lenne...)

Matek: 3

Kémia: 4

Német: 5

Fizika: 4


Bármivel foglalkoznék, de a listám legalján a kémia, fizika, és matematika van. Biológiával szívesen foglalkoznék de oda kell fizika vagy kémia. Várom az ötleteket!:)


2010. jan. 19. 14:27
 1/9 anonim válasza:
Corvinus gazd menedzsment
2010. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ELTE-ÁJK jogász, kiegészítve francia nyelvű jogi képzéssel, vagy ugyanez SZTE-n
2010. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, anyukám is ezt ajánlotta. Kösznöm a válaszokat!:) További ötletek?
2010. jan. 19. 22:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogot én kihagynám a helyedben... (telített, és eleve egy olyan személyiségnek kell lenned, hogy jó jogász legyél)


Szerintem ne mi döntsük el, mert úgysem tudjuk mi érdekel.

Jegyek alapján hülyeség valamit mondani.

Először is mi érdekel a legjobban.

Ha a biológia, akkor ne add fel, mert sokkal többet érsz vele mint a joggal.

Ha viszont egy kis fizikától beijedsz, akkor más tárgy sem menne olyan jól, mert pl a gazdaságban van matek is.

Amúgy megtanulható, ha komolyan veszed. Biológiában meg elég kevés a fizika, és nem is olyan mint ami a középsuliban van...

Esetleg még a pszichológiát lehetne ajánlani...

2010. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Már nem azért, de ha ennyire tanácstalan vagy, és ennyire nem tudod mi legyél, akkor ink menj valami gazdasági szakra.

Ha jogász akarsz lenni, oda baromi nagy elkötelezettség, és érdeklődés kell. Már nem azért, de ha benned ez nincs meg, vagyis nem vagy egy történelem fanatikus, meg nem vagy egy jog központú emberke, akkor inkább hagyd a francba. Csak szenvedni fogsz vele.

Ugyan ez van az orvossal is. Akiben nincs meg a megfelelő elkötelezettség, az sz*r orvos lesz, lehet el sem fogja tudni végezni. Aki megilyed egy kis fizikától, az szintén jobban teszi, ha nem tanul tovább...

Most nem lebeszléni akarlak, de ha ennyire fogalmad sincs mi legyél, akkor ink. olyan pályát válassz, ahol kevesebb a felelősség, és jobban eltudod végezni...

Önismereti teszteket ajánlom a felvi.hu-n.

Ezekből sok minden kiderül. Érdemes végig csinálni.

2010. jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
*szerk: megijed...
2010. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól mennek a nyelvek, mehetsz nyelv szakra, majd taníthatsz magánórákban is vagy nyelvsuliban, az valamivel kötetlenebb, mint a középsuli..

Vagy turizmus-vendéglátás, de igazából ez sem a nyelvekről szól, csak fontos eleme a kommunikáció

nem kell feltétlen diplomázni. Ha érdekel a biológia, mehetsz kozmetikusnak, van valamennyi kémia benne, de elvégezhető. Biztos menne is, külföldön pedig nagyon jól lehet vele keresni. Vagy műkörmös vagy egyéb csajos munka :) remélem lány vagy :P

2010. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem azért krédeztem most ezt, hogy a ti válaszotok alapján döndtsem el a jövőm...csak ötleteket vártam, nem pedig azt, hogy mondjátok meg, mit tegyek...és amúgy érdekel a történelem.

Pszihológiára én is gondoltam, csak túl empatikus vagyok.:( De majd még megfontolom.:) Köszönöm az ötletadóknak!:)

2010. jan. 23. 14:46
 9/9 anonim ***** válasza:
ahhoz, hogy fölvegyenek bioszra, nem feltétlenül kell a kémia vagy fizika, a matek és felvételi tárgy.
2010. jan. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!