Hármas tanuló csak szakmunkás lehet. Vagy van esélye egyetemre?
A gépészmérnök szakhoz kellene újabb érettségi, népszerű, felkapott szak. Ez a rossz hír. A jó, hogy ezzel nem foghatsz mellé, könnyen lesz állásod. Erős matematikából és fizikából.
Nem jársz rosszul az informatikával sem. Itt két szakot tudnék ajánlani: a mérnök informatikust, és a programtervező informatikust (vagy matematikus?) A mérnök informatikus erős matematikából és fizika is van, a programtervező informatikushoz erős a matematika. Rossz hír: valószínűleg újra kell érettségizned. Jó hír: Akár egyetem alatt is lehet jó állásod.
Kedves kérdező, én azt mondom, ne félj újabb érettségit tenni! Szánj rá időt, készülj fel rá! Az egyetemen szükség lesz a felfrissített tudásra.
Most azt olvasom más kérdésben, hogy az idei jelentkezést már lekéstem.
Viszont az újra érettségizést is lekéstem vagy arra még lehet jelentkezni?
Mert akkor úgy néz ki hogy mindenképpen a most következő évet felkészüléssel kell töltenem csak az a kérdés hogy pontosan hogyan.
Tegyük fel hogy a programozótervező matematikust elhatározom hogy megcsinálom. Őszintén, eléggé elméleti ember vagyok azt hinném hogy jobb nekem a matematikus mint a gépészmérnök.
Fizika kicsit érdekel de ockodom is tőle jobban tetszene a matematika ami száraz. Ebben az is szerepel hogy fizikatanár abból csak olyan volt aki azt mondta hogy nem lesz belőlem semmi matektanár ból meg ilyen is volt és hogyan is. Mindegyikből kettes voltam fizikából meg is buktam, de sikeresen pótvizsgáztam és volt egy érdekes csendes matektanár aki nem csinált mást csak minden felmérőmre csendben ráírta hogy ötös. Nem is értem igazából. Nem is szólt hozzám soha.
De nem is ez a kérdésem hanem olyan apróságok mit javasoltok abban, mostantól váltsak 4 órás állásra és a másik négy órát is felkészüléssel töltsem vagy még inkább csak a nyolc órás munka mellett készüljek fel? Végül is olyan apróságot is elmondhatok hogy az elmúlt éveket pénz felhatalmazással töltöttem nem nagyon költöttem, nem volt igazán célom, nem vagyok bulizós tipus, mondjuk ez is zavar, hogy célom sincs, lényeg az hogy összegyűlt valamennyi pénz amit apránként el tudok költeni megélhetésre akkor is ha fele annyi pénzt keresek. És ugyan aggasztó a gondolat hogy három év egyetemig nem lesz pénzem, addig nem tart ki, de ha jól értem közben már lehet (jó!!!) állásom. Illetve hát lesz addig fél állás amit gondolom előbb utóbb le kell váltani erre a bizonyos jó állásra.
Arról tudtok írni hogy mi ez a jó állás meg minél jobban olvaslak benneteket és más hozzászólókat máshol,azt látom csak hogy nagyon tájékozatlan vagyok nem igazán van fogalmam ezekről munkásként valahogy kimaradtam a rálátásból.
Meg amit még megkérdeznék hogy tegyük fel hogy a következő egy évet felkészüléssel töltöm akárhogyan is.
Mégis hogyan csináljam iskolai keretek nélkül?
Az hogy én most magamtól felkészülök elég valószínűlenűl hangzik tekintettel arra hogy még iskolába se tudtam normálisan felkészülni hanem csak elégséges voltam. Vagy az se. Az oké hogy az érettségi szünetben ráhúztam és javitottam egy egész jegyet, de az egyértelmű végeredmény az hogy ez az egyetemhez kevés lett.
Másik kérdés amiket olvasok azt olvasom hogy a mérnök infóhoz fizikai is kell de kevesebb matek, a programozáshoz pedig matek de nagyon.
Nem jobb ötlet, ha egy valamiből készülök fel de nagyon, a matematikából, mintha két valamiből kevésbé?
A másik amiből őszintén alig van tudásom azt olvasom hogy 400 pont fölött kell ezekhez ez mégis miből tevődik össze Ez a 400 pont? Pl. hogy ez az egy év alatt kell szereznem hozzá minimum egy középfokú angol nyelvvizsgát? (Jelenleg kettes) egy év alatt ezt lehet fejleszteni ennyire úgyhogy mellette matematikából is megy a felkészülés? Ha igen hány pontot fog érni az és hány pontot fog érni a matek és még miből lehet pont?
Elnézést a hosszú írásért de komoly fenntartásaim vannak az is nagyon zavart hogy az elmúlt években nem volt előttem semmi cél. Dolgoztam mint a robot a pénz pedig félretettem mert azt láttam hogy ez a munka nem vezet sehova aprópénzért dolgozom. Viszont a felhalmozott pénznek van egy nagyon nagy hátránya bármennyit is halmozok fel csak azt látom hogy ha elkezdem költeni akkor el fog fogyni és nincs annyi utánpótlása amennyi a havi rendszeres költéshez kell. Olyan lett mint egy puffer. Mégis mi az a jó állás amit egyetemistaként tudnék végezni úgy értem mennyit fizet és mennyit fizet utána?
Mit csináljak ha programtervező matematikus akarok lenni hármas matek tudással?
Ahhoz, hogy programtervező matematikus legyél, szükséged lesz számos matematikai és informatikai ismeretre, amelyeket a felsőoktatásban és a gyakorlatban is megszerezheted. Az alábbiakban összefoglalom néhány tippemet, hogy hol érdemes elkezdened:
Folytasd a tanulást: Az első és legfontosabb lépés az, hogy folytasd a tanulást. Ha már van valamilyen programozási vagy matematikai alapismereted, érdemes továbbhaladnod és mélyebb ismereteket szerezni a területen. Vegyél részt kurzusokon, tanfolyamokon, olvass szakirodalmat, és folyamatosan gyakorolj.
Válassz megfelelő felsőoktatási intézményt: Ha magas szintű matematikai és programozási ismeretekre van szükséged, érdemes olyan felsőoktatási intézményt választanod, ahol kiváló tanárok és kutatók dolgoznak az adott területen. Érdemes az iskola weboldalán is utánajárnod, hogy milyen kurzusokat kínálnak, és milyen lehetőségeid vannak a kutatásban és a gyakorlatban való részvételre.
Válassz specializációt: Ha programtervező matematikus akarsz lenni, akkor válassz olyan specializációt, amely lehetővé teszi számodra a matematikai és programozási ismeretek összekapcsolását. Például az algoritmusok, a számítástechnika elmélete, a mesterséges intelligencia vagy a számítógépes grafika mind olyan területek, amelyek nagyban építenek matematikai és programozási ismeretekre.
Gyakorolj sokat: A programtervezés és a matematika gyakorlati alkalmazása kulcsfontosságú a szakma tanulásában. Készíts projekteket, dolgozz ki saját programokat, és alkalmazd azokat az ismereteket, amelyeket megszereztél a felsőoktatásban. Vegyél részt hackathonokon, versenyeken, és keress olyan lehetőségeket, amelyekkel fejlesztheted a gyakorlati tapasztalataidat.
Hálózatépítés: Az iparban és a kutatói körökben a hálózatépítés nagyon fontos. Keress kapcsolatokat a szakmában dolgozó szakemberekkel, csatlakozz az egyetemi szakmai szervezetekhez, és vegyél részt konferenciá
Igazából az az első problémám hogy hármas matek tudással be se jutok egyetemre.
This content may violate our content policy. If you believe this to be in error, please submit your feedback — your input will aid our research in this area.
Ahhoz, hogy programtervező matematikus legyél, valószínűleg valóban szükséged lesz egyetemi képzésre. Azonban, ha jelenleg nincs meg a megfelelő matek tudásod az egyetemi belépéshez, ne aggódj, mert vannak lehetőségek arra, hogy ezt a hiányosságot pótoljad.
Felnőttoktatás: A felnőttoktatás egy jó lehetőség azoknak, akik szeretnének felnőttként is tanulni. Keresd a közelben lévő felnőttoktatási intézményeket, és jelentkezz azokon a kurzusokon, amelyek segítenek pótolni a hiányzó matematikai ismereteket. Ha az adott intézményben nincs megfelelő kurzus, akkor érdemes megfontolni egyéb lehetőségeket, például magánórákat.
Online kurzusok: Az online kurzusok és tanfolyamok széles választéka áll rendelkezésedre, amelyek segíthetnek a matematikai ismeretek pótlásában. Vannak olyan online kurzusok, amelyek teljesen ingyenesek, és mások, amelyekért fizetni kell, de mindkét típus hasznos lehet. Érdemes alaposan átnézni az online kurzusok kínálatát, és olyanokat választani, amelyek megfelelnek az igényeidnek.
Tanulj autodidakta módon: Ha motivált vagy és képes vagy önállóan tanulni, akkor autodidakta módon is megtanulhatod a matematikát. Keresd azokat a könyveket, videókat és online anyagokat, amelyek segítenek a matematikai ismeretek elsajátításában. Az autodidakta tanulás azonban nagyfokú elkötelezettséget és kitartást igényel.
Kérj segítséget: Ha bármilyen kérdésed vagy problémád van a matematika tanulásával kapcsolatban, kérj segítséget. Kérdezd meg a barátaidat, családtagjaidat, vagy fordulj szakemberekhez, akik segíthetnek a matematikai ismeretek pótlásában. A közösségi hálózatok is hasznosak lehetnek, ha megosztod a problémáidat másokkal, akik hasonlóan gondolkodnak.
ChatGPT Mar 14 Version. Free Research Preview. Our goal is to make AI systems more natural and safe to interact
Világ életemben közepes tanuló voltam, mégis építőmérnök lettem.
Nem mondom, hogy nem volt nehéz..csak akarni kell.
A középsulis jegyek nem tükröznek semmit szerintem… jó persze ha bukdácsol az ember végig akkor ott vannak jelek, hogy lehet elég lesz egy okj szakma is.
Én a helyedben elengedném az egyetemet.
Vagyis két dolgot vizsgálnék meg:
Van-e olyan tudás, amit meg szeretnék szerezni (pl egyetemről)?
A céljaimhoz diploma kell?
Ha a tudást gyakorlatban is meg tudod szerezni, illetve célirányos képzéseken, könyvekből, OKJ képzéseken is el tudod érni, akkor felesleges az egyetem. Ha a célod az, hogy ne betanított munkásként dolgozz, tanulj szakmát, legyél szakmunkás. Ha nem szakmunkás szeretnél lenni, vállalkozz! Vagy társulj be vállalkozásba!
Rengeteg más út van az előre lépéshez, illetve csak egy diplomától nem változik meg semmi. Amikor megkaptam a gépészmérnöki diplomám, az összes velem egyidős technikusra és szakmunkásra irigykedtem, akinek olyan tapasztalata és gyakorlati tudása volt, amiről én csak álmodtam.
Én nagyon rossz gyerek/tanuló voltam. Full kettessel érettségiztem. De egy év munka/tanulás után rájöttem, hogy mégis csak jobb nekem a továbbtanulás. Atóta több felsőfokú végzettségem lett.
Hozzátartozik, hogy édesanyám mindig is belémlátta a diplomát. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!