Jogi diplomát követően érdemes belevágni vezetés és szervezés vagy nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MSC-be? A kettő közül melyik passzol jobban egy jogászhoz?
A felvi-n ezt a két szakot jelöltem meg levelezőn, mert még affinitást érzek tanulni és mindig is érdekelt a gazdaság, azonban több jogász ismerősöm elbizonytalanított, szerintük túl nagy hasznát nem veszem egyik közgáz képzésnek sem.
Ti mit gondoltok? Van értelme az említett szakoknak jogászként, vagy inkább gondolkodjak PhD-ban és LLM-ben?
Köszönök minden véleményt, érvet és ellenérvet!
Te tudod, hogy mivel akarsz foglalkozni.
Én jogászként azt mondom, hogy többet tud érni az, ha most elkezdesz dolgozni, és utána a szakvizsgára koncentrálsz (feltéve, hogy olyan jogi munkát akarsz majd végezni, ami ez az irány), mint még húzni az időt további tanulással úgy, hogy közben nem lesz munkatapasztalatod.
A legtöbbször - úgy veszem észre - az a probléma, ha későn kezd az ember munkát keresni, és semmi tapasztalata nincs. A munkaadókat a sokadik diploma kevésbé szokta érdekelni.
Pl. ha én ügyvédjelöltet keresek, akkor az érdekel, hogy egyetem mellett foglalkozott-e valamivel, érdeklődik-e a terület iránt, amivel foglalkozni kell majd itt, van-e nyelvtudása (azt pl. mindig jó tanulni), van-e munkatapasztalata, gondolkodó ember-e, kreatív-e...
Attól, hogy felmutat még három másik diplomát, ami az itteni munkához nem kötődik, nem fogom előbb felvenni, mint egy olyat, aki a fentieknek megfelel.
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
A gyakorlati tudás fontosságával egyetértek, egyetem alatt majdnem végig dolgoztam ügyvédi irodában és már megvan, hogy hol leszek ügyvédjelölt. Nyelvekkel is jól állok, felsőfokon beszélek angolul és németül.
Ez inkább arról szól a részemről, hogy maradtak államilag támogatott féléveim és lenne kedvem levelezőn még tanulni. A következő két év mindenképp elteik, akár tanulok, akár nem, ezért talán célszerűbb az előbbi. Viszont elégé döntésképtelen vagyok annak kapcsán, hogy mi az, ami ténylegesen a hasznomra is válhat - az érdeklődésem kielégítésén túl.
A jogi végzettséged szakvizsga és joggyakorlat nélkül semmit se ér, mint ahogy az általad említett közgáz képzések sem érnek semmit szakirányú gyakorlat nélkül.
Na most a jogi végzettséged mellé szerezni egy közgáz végzettséget, úgy, hogy egyikből se tudsz érdemben gyakorlati tudást felmutatni.....nekem ez olyan, mint aki egyszerre, egyidőben akarna megtanulni úszni és járni is. Ezt is akarja meg azt is, de egyikhez se ért igazán.
Eszed van, meg szorgalmad is, csak éppen nem hasznosítod egyiket se.
Kiválasztod valamelyiket és arra gyúrsz rá gyakorlatból.
A munkáltatót nem az alapképzettséged fogja érdekli, hanem a készpénzre váltható tudásod. Az meg már nem a diplom(ák) száma.....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!