Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki az aki lányként a rendészet...

Ki az aki lányként a rendészetnél van? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés
18/L vagyok.már nem tudom,h mit higyjek a fizikai erőnléti vizsgával kapcsolatba.valaki azt mondja ,h nagyon nehéz ,nem próbáljam meg ,mert szint 100%-ra kell teljesíteni,valaki pedig azt állítja,h nem nehéz.néztem h a felmérések miből állnak.sztem a fele pontot boztos el tudnám érni.ez elegendő sztetek?viszont ismerek egy srácot,aki rendőr,és tutira nem tudta valami jól elvégezni a feladatokat,mert a testi adottsága sincs meg hozzá,és sztem elég lusta is.mondjuk ő kb 4 éve jelentkezett.akk most mit gondoljak?mindig is rendőr szerettem volna lenni.légyszíves valaki magyarázza el nekem részletesen.előre is köszi!
2010. okt. 4. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég sok rendőrnőt látok és egyikük sem egy izom kolosszus.Szerintem a lényeg hogy jó futó légy , jó reflexek , bukfencek , kötél mászás és stb....

Ilyen alap dolgok

2010. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :) na a kötélmászás az nem megyeget...bukta :S
2010. okt. 6. 20:13
 3/8 A kérdező kommentje:
várom még a váaszokat! :-)
2010. okt. 7. 21:08
 4/8 anonim válasza:
A meghirdetett erőnléti felvételi fele pontszámával nem sokra mész,de ha tényleg komolyan gondolod,akkor tudsz rá készülni.5 évvel ezelőtt az követelmény volt,hogy egy ,,versenyszámot" sem teljesíthetsz nulla pontra,mert akkor megbuktál a felvételin.Én jómagam sportos alkat voltam,mikor jelentkeztem,ha lehet ezt mondani 8 év kézilabdával a hátam mögött,de bizony egy-két alkalommal örültem,hogy még élek.Egyszóval:nem egy leányálom,de ha akarod,akkor végig tudod csinálni.Szerintem minden fejben dől el.Viszont arra figyelj,hogy a testtömeg indexed a megfelelő tartományban legyen,mert ha túl vékony vagy,akkor az is kizáró ok,és persze az elhízottság is.Az erőnléti csak egy része csak a felvételinek,ehhez még adódik az érettségi,tanulmányi és elméleti felvételi pontszámai.Úgyhogy ne add fel,ha akarod,akkor meg tudod csinálni!Ha van még konkrét kérdésed,tedd fel bátran,szerintem 5 év alatt annyi minden nem változhatott és én tényleg a frankót mondom.Ja és ha még nem derült volna ki,én is lány vagyok.
2010. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

szia!köszi a válszodat!hát az igaz,hogy nagyon szeretnék rendőr lenni...és kitartó is vagyok,csak ha túl nagy a jelentkezés,akkor biztos a nálam jobbakat veszik fel :S

a súlyom 58 kg,és 162 cm magas vagyok...nem tudom,hogy ez elég jó e.szted?

amúgy gondolom,hogy akkor Te már rendőrként dolgozol...jól el tudál helyezkedni?mert az én szüleim attól tartanak,hogy ugye mikor balhék vannak az utcán oda gondolom simán kiküldik a csajokat is...aztán emiatt féltenek.de sztem nem egyedül kell az embernek járőröznie,hanem egy pasi rendőrrel...bár ezt csak feltételezem,nem tudom.ja és nekem nincsen még jogsim...a rendészeti szakközéiskolába tényleg ingyen letehetem?most kb.csak ennyi kérdés merült fel bennem.megköszönném ha írnál! :)

2010. nov. 6. 15:20
 6/8 anonim válasza:

a testtömeg indexed itt tudod kiszámolni: [link]

Én kiszámoltam a tiédet:22,1,ami ideális,szóval ezzel nem lehet baj.

Ha elvégzed a sulit,akkor biztosan el fogsz tudni helyezkedni,mert mikor aláírod a szerződést,mikor felvettek a suliba,akkor vállalod,hogy 2 évig még rendőr maradsz,mert ha ezidő alatt leszerelsz,akkor elég sok pénzt kell visszafizetned,amit az állam rád költött.

Ezzel csak egy baj van:azt is aláírod,hogy bárhová az országban felszereltetnek,,ahol éppen szükség van rád".Nem tudom,hogy milyen álmokat dédelgetsz,de többnyire a Készenléti rendőrség állományában lévő lányokat vezénylik ki ezekhez a balhékhoz,amiket emlegetsz.Nem tudom,hogy te helyileg hol laksz,hogy oda sikerül-e felszerelned,mert vidéki kapitányságokon vigyázni szoktak a fiúk a lányokra.A mi fiaink is nagyon aranyosak,de azt nem szeretik,ha még rád is vigyázni kell amellett,hogy nekik valamit intézkedni kell.Nem tudom,hogy mindenre válaszoltam-e,amit kérdeztél,de ha még van kérdésed,tedd fel.

Ja,és a szülők!Persze,hogy aggódnak,de be fogják látni,hogy ez az álmod és hagyják,hogy megvalósítsd.Ők ismernek téged,tudják,hogy mennyire tudsz vigyázni magadra.Ameddig világ a világ,addig fognak félteni,mert a vérük vagy,szóval el kell nekik mondani,hogy ez mennyire fontos neked és meglátod te fogsz ,,nyerni"!

2010. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon rendes vagy,h ilyen korrektül válaszolsz nekem:) Amúgy egy vidéki faluban lakom,és a szomszédom is rendőr,szóval lenne ismerettség :)Na örülök,h akk a testtömegem megfelel :)Hát ja egy picit tartok ezektől az utcai balhéktól,mert attó félek,h nem vagyok elég kemény a feladathoz.De ha nem vesznek fel a rendészetire,akkor nagy bajban vagyok,mert más dolog nem is érdekelene.még a jogsit szeretném megtudni,h hogy is van ez...ingyen letehetem?mert az elég jó lenne,mert sztem manapság már elég drága.Te melyik suliba jártál?én az adyligetibe szeretnék,de nem találom sehol sem,hogy mikor van ott nyílt nap...kíváncsi lennék az iskolára.:D köszi!
2010. nov. 10. 20:37
 8/8 anonim válasza:

Jaj,bocsi az előző válaszomban nem érintettem a jogsi kérdést.Én egy pár éve végeztem Szegeden.Akkor úgy volt,hogy egy alaptanfolyam ingyenes a jogsihoz.Ha valamiben megbuksz,akkor a pótvizsgát,illetve a pót órákat neked kell állni,mert meg van szabva,hogy mikorra jogsival kell rendelkezned.Ja,és ugye csak Szegeden állták abban az autósiskolában,akivel le volt az iskola és a BM szerződve.Az senkit nem érdekelt,hogy Szegedről annyit tudtam,hogy rá tudtam bökni a térképen,hogy nagyjából ott van,de amikor közölte velem a vizsgabiztos,hogy na akkor megyünk át Újszegedre,akkor igencsak kerekedett a szemem,hogy az meg hol van.Szóval nem azt mondom,hogy lehetetlen a jogsi kérdés,de többnyire szükség van pót órákra saját zsebből.

Az utcai balhéktól meg nem szabad félni,mert az adrenalin elintéz nagyon sok mindent.És persze nem mindig kell 2 méteresnek és 130 kg tiszta izomnak lenned egy intézkedéskor,néha elég a határozottság és magabiztosság.Például a kolléganőmnek az éles hangja a ,,fegyvere"Néha még én is meglepődök rajta.Remélem nem hagytam ki semmit.

2010. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!