Van valaki, aki úgy jár idősebbként egyetemre, hogy nincs nyelvvizsgája, vagy oda már mindenki úgy megy, hogy van?
A kérdés ez:
Van valaki, aki úgy jár idősebbként egyetemre, hogy nincs nyelvvizsgája....
Biztosan van, hiszen ha mindenki nyelvvizsgával menne, akkor alapból nem lenne értelme eltörölni a kötelezettséget.
Viszont azzal csak egyetérteni tudok, hogy a szakirodalom jelentős részéhez nem fér hozzá az, aki nem beszél legalább egy idegen nyelvet.
Tehát, ha arról van szó, hogy van-e olyan, akinek nincs nyelvvizsgája egyetemen, akkor azt mondhatjuk, hogy nyilván van.
Ha az a kérdés, hogy ez hátrányt jelenthet-e, akkor azt kell mondjam, hogy igen.
És aki úgy végzi az egyetemet, hogy nincs még nyelvvizsgája, az nem frusztrált emiatt?
Hiszen tanul egy csomót és végül nem fog kézhez kapni a befektetett munkájáért diplomát.
És mi van azzal, akinek még nyelvtudása sincs, attól még végig tudja vinni a képzést egyáltalán?
Nos, mostmár valószínűleg nem frusztrált, hiszen sanszos, hogy nem csak nyelvvizsga nem kell, de még kibukni is szinte lehetetlen.
Mondhatnám, hogy aki nem tud egy B1-et összehozni, az ne is akarjon diplomát, mert azért az nem egy atomfizika. Ezt csak azért nem jelenteném ki ilyen sarkosan, mert jelenleg az országban sok helyen nincs olyan szinten az állami iskolákban a nyelvoktatás, hogy ezt a szintet magántanár nélkül is el lehessen érni.
Nyilván végig tudja vinni, ha csak ez az egy buktató van a sztoriban. De lehet, hogy lesznek hátrányai pl. az én szakomon volt, hogy idegen nyelvű szakcikket le kellett fordítani és kiselőadásban előadni. Agrármérnöki szak volt, nem nyelvész. Ez még B1-gyel is húzós lehet, nemhogy 0 nyelvtudással.
Illetve, itt nem csak az a lényeg, hogy túléli-e az egyetemet, hanem az is, hogy később milyen szakember válik belőle. Szakirodalom, aktuális hírek, nemzetközi kapcsolatok, külföldi tapasztalat, ezek mind olyan dolgok, melyek nyelvtudás nélkül elérhetetlenek.
16-os, hát igen, ez így van! :(
De mi van akkor, ha valaki csak egy diplomát szeretne, mielőtt meghal? :)
Viszont az, hogy menet közben is idegen nyelven kell kiselőadást tartani, az vajon levelezőn is így lehet? Vagy vannak "könnyebb" szakok, ahol nem?
Én egy szakról beszéltem (amúgy a többi hallgató segítségével a 0 nyelvtudásúak is megoldották a feladatot), szóval abszolút nem biztos, hogy az összes szakon van ilyen tárgy. Amúgy magát a kiselőadást nem idegennyelven tartottuk, csak a forrás volt az hozzá.
Ha csak az a cél, hogy legyen egy diploma a fiókban, akkor simán megoldható.
Szerintem nem az alapján kéne keresni szakot, hogy hol a legminimálisabb az idegennyelvi követelmény. Ha úgymond hobbiból akar az ember diplomát, akkor azt kell választani, amelyik szimpatikus. Azért nincs értelme végigszenvedni 3 évet egy "akármilyen szakon, ami nem érdekel, de legalább könnyű", hogy legyen róla egy papírod.
"Amúgy magát a kiselőadást nem idegennyelven tartottuk, csak a forrás volt az hozzá."
Jaa, azért az így már mindjárt másabb!
Az szerintem nem lehet vészes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!