Állatorvosi/fogorvosi/általános orvosi kilátások?
Tudom, rengeteg kérdés van a témában, de elsősorban az érdekelne, hogy a hármat összehasonlítva melyik diplomásnak vannak a legjobb lehetőségei itt, Magyarországon. Mindhárom területen el tudom képzelni magam, nagyjából ki lehet jelenteni, hogy mindegyik szakon vért izzadva kell tanulni, tehát ez nálam nem szempont. Hosszútávon szeretnék inkább gondolkodni, hogy arányaiban véve melyik végzettséggel lehet stabilan megállni, akkor is, ha valaki nem éppen egy karizmatikus, kiemelkedő specialista.
Konkrétan kisállatokkal szeretnék foglalkozni, ha állatorvosnak megyek. Fogorvosi után nagyon nincs más lehetőség, mint hogy rendelőbe menjek. Az általános orvosi utáni szakképzés sokoldalú, de nem szeretnék éjjelt-nappalt betéve dolgozni, például egy szemésznek szívesen mennék, bár ez változhat a 6 év alatt...már csak ezért is jár egy mínusz pont az állatorvosnak. Szívesen várok hallgatóktól vagy már végzettektől valamilyen útbaigazítást az említett szakokról. Köszönöm a segítséget előre is.
Én állatorvostan-hallgatóként csak lebeszélni tudok mindenkit. De közben a másik 2 oktatásáról nincs tapasztalatom, lehet azokról se lenne jobb véleményem.
Úgy gondolom, hogy a másik 2 szakon jobb lehet talán a gyakorlati oktatás, mert ott nincs lehetőség máshol gyakorolni. Az állatorvosin úgy veszik, hogy tudsz rendelőbe járni, majd ott megmutatják, így a gyakolati oktatás elég vicc néha (pl. ikeás plüsskutyán gyakorolni vénát szúrni). Csak így 2 réteg van: 1. aki dolgozni jár, tudást és pénzt keres, 2. aki órákra jár, mert valakinek kell a teremben lennie.
Pénzügyileg, mi úgy tudjuk, hogy egy kezdő kisállatorvos nem keres túl jól. Minimálbér hangzott el előadáson, hogy innen indulunk.
Válságos időszakot nézve, állatorvosnak várhatóan olyankor csökken a forgalma jelentősen. Úgy tudom az előző válság során, kellett bezárni rendelőket.
Fogorvos forgalma is csökken szerintem valamelyest, de ha nagyon fáj, akkor a többség azért el fog menni.
Általános orvosnak van szerintem itt a legstabilabb helyzete.
A fogorvosok is szakosodnak, nem is olcsó a szakképzés. Mivel a gépek és eszközök drágák, biztos, hogy jó pár évig csak alkalmazott leszel. Azt se felejtsd el, hogy a fogorvoslás egy manuális szakma, jó kézügyesség kell és fizikailag is nehéz.
A lányom elvégezte az orvosit, Németországban kezdett el dolgozni, jó fizetéssel és jó körülmények mellett. Mire szakvizsgázott, minden együtt volt ahhoz, hogy saját praxist vegyen és vigyen. Ezt itthon nem tudta volna megcsinálni. A rezidensképzés egy rabszolgamunka itthon. A további lehetőségek sem rózsásak.
Általános orvosi után szerinted mi a könnyebb szakosodás ? A bőrgyógyászat, aminek jelentős hányada onkológia? A reumatológia, aminek a keretén belül kezelik az autoimmun betegeket?
Nincs könnyebb szak . Baromi nehéz megszerezni a szakvizsgát bármiből is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!