Mi a ti véleményetek?

Figyelt kérdés

Most 11.es vagyok, és szeretnék matek szakra menni ELTE-re vagy BME-re a jövőben. (Valószínűbbnek tartom az előbbit.)

Matekból egyik területein sincsenek gondjaim, országos eredményeim is vannak. Azonban lenne egy kérdésem a szakkal kapcsolatban, hogy mégis mennyire nehéz. Bár tudom ez így egy picit relatív, de alkalmazott matematikus -nak nagyon nehéz tanulni? Egyáltalán érdemes, tehát van ebből a szakmából szerintetek hiány? (Remélem lesz olyan válaszoló aki itt tanul jelenleg, vagy alk. matematikusként dolgozik. Ő biztosan tud véleményt mondani ezen szakokról)

[Nyelvet jelenleg is tanulok, és emiatt erőltetem az angol matek-szaknyelvet is.]


2010. okt. 1. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

ELTE matek szakán vagyok.

nem könnyű szak, de ha van érzéked hozzád, akkor nem megcsinálhatatlan, mindenkinek saját képességei alapján dől el, mennyire nehéz. Ha országos eredményeid voltak, akkor valszeg menni fog. Az alk. mat-hoz másfajta beállítottság kell egy picit, mint a matematikushoz, van, akinek ez jobban bejön, van akinek kevésbé, ez nem csak a matek képességeken múlik.

MSc-n el lehet menni ilyen pénzügyi meg biztosítási matematikusira is, ez a Corvinus-szal közös mesterszak, szóval ott tanulják a közgázt, itt a matekot hozzá, az ilyen jellegű képzések elég keresettek szoktak lenni (ebben a felbontásban még csak idén fog végezni az első évfolyam, de a régi rendszerben is volt hasonló szakirány, és azok ahogy hallottam a tavaly végzettektől, elég gyorsan és jól el tudtak helyezkedni.

2010. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2010. okt. 2. 17:39

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!