Szeretitek a munkátokat?

Figyelt kérdés

Sajnos az emberek többsége csak elvégzi (elviseli) a mumkájukat a megélhetés érdekében (mert hát dolgozni nyílván kell valamit).


Érdekel, hogy kik azok akik élvezik is a munkájukat és pont ezért szinte nem is munkaként tekintenek rá. Ha valaki így van vele, akkor ti mit dolgoztok?:)


Az is nyugodtan leírhatja, hogy mit dolgozik, aki nem szereti és hogy miért nem, az is érdekel.



2022. dec. 5. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
20%-ban szeretem, 80%-ban elviselem, de összességében örülök neki, hogy van munkám, és megélek. Sok ember ezt nem mondhatja el magáról. Nemcsak azt kell nézni, kinek jobb, hanem azt is, hogy mennyi embernek rosszabb a helyzete.
2022. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Imádom, 99%-ban (a többi a meetingek :D). IT-ban dolgozom, de kb. 5 évente váltok azon belül, minden félével foglalkoztam már, mindig van valami új, ami még jobban érdekel. Igaz, hogy folyamatosan tanulni kell, de én ezt is szeretem, mert nem iskolaszagú, hanem modern. Jelenleg most design-nal foglalkozom, pár éve előjött belőlem a művész, de még ilyen bölcsészebb lelkülettel is megvan a helye az embernek ezen a területen. Na, meg nem kell aggódni a megélhetésért sem, nyilván. Nem érzem, hogy keményen dolgozom, engem ez érdekel és szórakoztat is, és nagyfokú szabadságot is ad, most is épp kajával a számban ülök a gép előtt, és elvileg dolgozom, de szól a zene, gyakorira is írok egyet-kettőt, akkor csinálom, amikor akarom, a lényeg, hogy végül készen legyen. Az se gond, ha holnap délig alszom :)
2022. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2-es akkor jól értem, hogy otthonról dolgozol? Vagy esetleg irodában? Ha otthon, akkor az úgy esetleg nem túl antiszoc munka?(még ha vannak meetingek is)?:)
2022. dec. 5. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően programozni nem csapatban szoktunk, mindenki ül a gépe előtt és írja a kódot, sokszor zajszűrős fejhallgatóval, mert hallani másokat is zavaró. Én "itthon" dolgozom, teraszon, kávézóban, néha padon, néha csak hason fekve a szőnyegen, vagy ágyban, stb. Ahogy épp akarok. Igen.


A társasági életemet amúgy sem a kávéfőző automata mellett éltem régen sem. Nagyjából 3 óra munka után megyek egy kört a kutyával, elmehetek napközben is edzeni, vagy sétálni, találkozhatok barátokkal, akik épp ráérnek együtt ebédelni, stb. Nem kötött.


De én azt szeretem ebben, hogy mindenféle ember megtalálja azt az életformát, ami neki jó, ezzel a munkával. Ismerek olyat, aki reggel 7kor kel, smart-casual dress code-ot követ, irodába jár, ott kávézik, small talk, "viselkedik", meetingen jegyzetel, amit akarsz... Nekem ez túl kötött és hideg. Én szeretek lazulni :)

2022. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek home office-ban lazulni it munka, de néha azért jó lenne néhány munkatárs akit lehet nyaggatni, vagy hát engem is lehessen nyaggatni. A kisebb irodákban azt nem szeretem mikor aztán átesnek a ló túlsó oldalára, és egész nap poénkodni és bájcsevejegni kell, a nagyobbakban meg tényleg olyan fura mikor ott ül egy csomó ember, alig szólhatnak egymáshoz mert figyel a főnök. Ráadásul nem lehet egész nap valami kis finomságokat enni és inni, mint a home office-ban. Ezért talán a home office kicsit jobb. De munkaidő után kell a társaság, és a mozgás.
2022. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szeretem, de azért mert nem munkaként fogom fel hanem "pénzcsinálás"ként.

Munkahelyem 2 éve nincs.

2022. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%
Matematikus / Statisztikus vagyok és egyszerűen imádom mert a jólétemet és a kimagasló életmódomat a végzettségemnek és a munkámnak köszönhetem.
2022. dec. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!