Akinek nincs igazán érzéke a reál tárgyakhoz, annak nagy butaság belevágni egy “egyszerűbbnek” tartott mérnöki szakba?
Tipikus büfészak még ha a nevében benne van a "mérnök" szó, fényévekre van a mérnökinfó / villamosmérnök / mechatronikai mérnök képzéstől mind nehézségre mind diploma utáni elhelyezkedési lehetőségekre és a szakmában várható fizetésre.
Elvégezhető de minek...
Agrár szakok tök jók, de nem irodai munkára.
Aki ilyen területen, ilyen diplomáv dolgozik, azokat sokan egyszerű "munkásnak" nézik, mert a napjuk 80-90%-ban kétkezi munkát végeznek, a 10%-ban van az adminisztráció, illetve ugye bizonyos időszakra eloszlatva a tudást igénylő feladataik, mint pl a tenyésztésszervezés stb.
Persze a fizikai feladatokhoz sem árt némi képzettség, de alapvetően nem mentális munka, ha alkalmazott vagy. Viszont középvezetői beosztáshoz például szinte kell.
Ezt fontos figyelembe venni, mert nem egy olyan embert ismerek, aki elvégezte az egyetemet, aztán hasra volt esve, hogy a telepen sz@r is van, és elment tök mást dolgozni, mert arcon vágta, hogy mi is az agrárium a valóságban.
Még a növényorvosit tudom ajánlani, jelenleg rájuk sok cégnél (vetőmaggyártók, növényvédőszer-gyártók stb.) van igény, de ez pedig lehet ügynöki munka is, ami lehet nem jönne be annyira neked.
Saját agrárvállalkozáshoz nagy tőke kell, országrésztől függően akár 4-5 millió is lehet egy hektár (és még mindig lehet csak 10-15 aranykoronás), ha egyáltalán kapsz. Bérelni lenne ésszerűbb az első években. Mindenre pedig nem tudsz eltartani 1-1 alkalmazottat egész évben, nem tudod kitermelni a fizetésüket, 80%-ban neked kell dolgoznod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!