Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljon egy művészi...

Mit tanuljon egy művészi beállítottságú fiatal, akinek nincs affinitása a reál tárgyakhoz és különösebben semmi sem érdekli?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen olyat választanék, amiben ki lehet teljesedni. Grafikus/illusztrátor, műelemző, esetleg filmipar (bár ilyesmire nehéz bejutni), műfordításhoz is kell kreativitás... Van azért elég sok olyan terület, ahol elvont gondolkodás kell. :)
2022. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden művészeti pálya annak a jelentős kockázatát rejti magában, hogy tartósan megélni az illető nem tud belőle. Talán az iparművészet (pl. keramikus, ötvös) az, ahol egy kicsivel kisebb ez a kockázat. Végzés után lehet saját műhelyben eladásra termelni; de sajnos fel kell vállalni a létbizonytalanság lehetőségét. Bizony benne van a pakliban, hogy egy iparművész nem talál elegendő fizetőképes vásárlót magának, s egy ponton túl le kell húznia a rolót.
2022. nov. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

szerezz egy szakmát, hogy legyen egy biztos(abb) háttered, bármi történjék is, aztán mehetsz művészkedni.

ha meg abszolút nem tudod, mit csinálj, hagyj ki egy-két évet, menj el dolgozni valahova, aztán az hátha segít megvilágosodni. annak jóval több értelme van mint elmenni bölcsész szakra "diplomát szerezni"

2022. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Művészeti hajlamra ajánlom ezeketet az irányokat, ha munkát is akarsz találni: grafikus, illusztrátor, szerkesztő, tördelő, wedisegner, ezen felül UI designer.

Nyugi, 18 évesen ott álltam érettségivel, fogalmam sem volt mit csináljak, csak rajzolni tudtam. Tanulás árán, grafikus lettem, ezzel el lehet helyezkedni cégekhez, tapasztalat után, akár magánvállakozóként is. Egyetem, vagy okj is elég hozzá. Tanulj programokat, csinálj egy jó portfóliót, próbáld meg több helyre beadni. Sok sikert!

2022. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
*Webdesigner elnézést.
2022. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!