Felvehetnek Egyetemre ha sosem voltam jó tanuló?
Minden álmom hogy pszichológus legyek. A pszichológusom is megmondta hogy nagyon jó szakember lenne belőlem. Csak az aprócska bibi, hogy nem sikerült túl jól az érettségim. Jó lenne újra érettségizni, csak nem tudom hogy sikerülne e.. nem merek belevágni.
Tudnátok esetleg bíztatni saját történetekkel, hogy nem voltatok jó tanulók, és mégis felvettek titeket, elértétek a célotokat?
Fel, csak el kell kezdeni tanulni azokból a tárgyakból, amik számítanak.
De az nagyon rossz omen, amikor páciensből lesz pszichológus. Tele a szak olyan emberekkel , akik a saját problémájukat próbálják megoldani.
Ezt látatlanban nem lehet megmondani. Akár működhet is, hiszen most egy konkrét célért dolgoznál, nem csak azért tanulnál dolgokat, mert azt mondják, hogy kell. Ez akár meg is adhatja azt a hiányzó motivációt, ami miatt korábban nem ment a tanulás, hiszen nem érezted értelmét, célját. Ugyanakkor, ha ez csak egy múló szeszély és nem elég erős motiváció ahhoz, hogy átlendítsen a komolyabb nehézségeken és akadályokon, akkor egyáltalán nem biztos, hogy elég erős hozzá, hogy végig csináld miatta. A kettő közti különbség pedig benned rejlik, hogy te mennyire veszed komolyan, mennyire vagy kitartó és motivált. Mi, sőt senki más nem tudhatja. Csak te tudod kideríteni és majd akkor derül ki, ha végig csináltad és sikerült.
Szerintem kezdd azzal, hogy megnézed, mi kell a felvételihez. Milyen tárgyakból kéne újra érettségizned. Szerezd meg a tételeket, kezdj el tanulni rá.
Az sem árt, ha utána nézel magának az egyetemi anyagnak és elkezded olvasni azokat a szakkönyveket, amiket ott kell majd olvasni. Próbáld ki, hogy tényleg érdekel-e téged annyira ez az egész, hogy megérje az erőfeszítést. Ha elkezdesz vele foglalkozni, akkor egyre több és több közvetlen tapasztalatod lesz róla, hogy mennyire megy, mennyire érdekel, mennyire éri meg neked. A tapasztalatok fényében sokkal könnyebb lesz meghoznod a döntést, hogy tényleg akarod-e. Ha arra jutsz, hogy mégsem akarod, akkor sem vész kárba a tanulásba befektetett energiád, mert a tudás mindig hasznos és legalább hitelesen felmérted, hogy neked nem ért meg ennél többet.
Még mindig jobb így, mint kellő információk nélkül meghozni a döntést, hogy csinálni akarod és később szembesülni vele, hogy mégsem akarod eléggé, amikor már eldöntötted, jelentkeztél, beleélted magad és mindenkinek elújságoltad.
Ha meg a felkészülés közben arra jutsz, hogy ez nem is olyan nehéz, ennyit simán megér neked, tényleg tudod csinálni és változatlanul érdekel a szak, akkor a munka egy részét már le is tudtad, így csak folytatnod kell tovább. Immár annak biztos tudatában, hogy akarod csinálni, már nem csak előtanulmányokat végzel hozzá, hogy mennyire érdekelne.
Most jársz valahova egyetemre, esetleg dolgozol? Mikor érettségiztél?
Szerintem is először kezdj el utánaolvasni a dolgoknak, ha még nem tetted meg, keress rá egyetemek pszichológia szakjának mintatervére, olvasgass véleményeket, esetleg privátba rá is írhatsz itt is szerintem olyanokra, akik pszichológia szakra járnak.
Én úgy gondolom, hogy ha valamit nagyon szeretnél és teszel érte, akkor akarattal, kitartással, motivációval sikerülhet. Tehát ha szépen megnézed, hogy miből kellene újraérettségizned, abból/azokból a tárgyakból elmész, előtte rendesen felkészülsz rá, akkor sikerülhet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!