Gépészmérnöki képzésen mennyire van szabadkezes ábrázolóigeometria?
Amikor tanultam elég volt a felismerhetőség, pedig akkor még nem volt komputer, amikor meg tanítottam a BME Gépgyártás-technológia tanszéken már volt komputer, meg nyomtató, meg elfogadnak idomvonalzók által szerkesztett rajzokat is, mert főleg a körök, ívek szoktak torzak lenni, de megnyugtatlak, egy kis gyakorlással bele lehet jönni, hogy olyan szinten ábrázolj, ami már elfogadható.
Nem ez a lényeg, hanem a szakrajz általános ismerete.
Sajnos még sok egyetemen túltolják a kézzel való rajzolgatást, pl így van a Széchenyin is Győrben. De az alapvetően otthoni szerkesztés, pár beadandó a félév során. Szabadkézzel max vázlatot kell rajzolni órán, ZH-n. Elölnézet, oldalnézet, stb egyszerű testekről, nagyon egyszerű alkatrészekről.
Ne ez tántorítson el, nem hiszem, hogy ezzel lesz a legnagyobb problémád az egyetemi éveid alatt.
#5 én két okból nyomtam rá pirosat. Egyrészt, mert a saját tapasztalatommal erősen ellentétes. Másrészt "kockás papír"? WTF? Szabadkézi vagy bármilyen rajz csakis sima papírra, még soha nem láttam vagy hallottam olyat, hogy kockás papírra rajzolni, ki is dobtak volna az első gyakorlatról, ha olyannal jelenek meg.
Szerintem nem járt mérnöki egyetemre az illető. Legalábbis nem Mo-on. Igen, illene ma már szinte csak CAD programokat használni és tanítani egyetemeken, de sajnos sehonnan nem ezt hallom, pedig kollégák azért elég sokfelé végeztek.
A kockás papírt pontosan a valódi "szabadkezes" rajzhoz találták ki, hogy legalább szemre arányos és ezért jól áttekinthető legyen a rajz.
(Az #1 illető pedig tudományegyetemre járt, de azóta sokat praktizált műszakilag is.)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!