Ténylegesen nem lehet jó emelt kémia érettségit írni magán tanár nélkül?
Van olyan akinek különórák nélkül sikerült?
A kémia jól megy, mert órákon kívűl sokat foglalkozom vele, nem csak az órai anyagot tanulom, hanem ismételek, több anyagot tanulok hozzá internetről, könyvekből minimum heti 3-5 napot, naponta több órát foglalkozok vele, de a kémia tanárunk mondta, hogy mindenképpen menjünk külön tanárhoz, mert az eddigi anyagot magunktól biztos, hogy nem fogjuk tudni átismételni vagy a hiányosságainkat pótolni, mert az mindenkinek lehetetlen.
Hamar tanulok bár a kémia nem könnyű, és sokmindent úgy tudok, hogy magamtól néztem utána/ magamtól tanultam meg mivel a tanárom csak a tanórai könyv anyagait rövid vázlatként, felületesen mondja el vagy iratja le, de többnyire olyan dolgokat amik le vannak írva a könyvben és nélküle is értem.
Mozaik könyvekből, videókból, internetes anyagokból tanulok, hetente többször csinálok feladatokta az ötösöm lesz kémiakönyvből, a villányiból, érettségi feladatokat is szoktam oldani.
Szerettem volna magán tanárt viszont nincs rá pénzem és diákmunkára sem tudok menni az iskola miatt mert majdnem mindennap délután-4ig óráim vannak, utánna tanulok, kollégiumban lakom hétköznap sokszor hétvégén is ami este 8 órakkor bezár, így nem találok olyan munkalehetőséget ahová menni tudnék.
2 éve járok faktra, de eddig még nem volt valami hasznos, mert a tanárunk csak arra megy, hogy meglegyen a híre, hogy ő leadta az anyagot, a témák 70-80 %-át még csak meg sem említi és sajnos nincs másik emelt faktos tanár nálunk.
Ui: köszönöm a tanácsodat.
Én jelentkeztem egy online kurzusra, ahol minden órát vissza lehet nézni többször is és van számolási példatár, kidolgozott megoldásokkal.
Ha ezen végigrágod magad többször, akkor véleményem szerint nem kell magántanár. Persze lehet néhány kérdésed, vagy elakadásod, amit jó tisztázni egy tanárral, de ez nem igényel rendszeres órákat.
Szerintem sokkal jobb, ha magad oldogatod végig a megoldókulcsot, mintha valaki a szádba adná, mert sokkal jobban megmarad, ha te küzdöd végig magad a feladatokon.
Én fejezetenként haladtam sorban - oldatok, kristályvizes vegyületek, sztöchiometria stb. és eleinte lassan mentek a feladatok, több idő volt, mire megoldottam őket, de gyakorlással bele lehet jönni. Utána már menni fog. A rutin az egésznek a kulcsa és hogy minden feladatot szorgalmasan végigszámolj az elejétől a végéig.
Az elmélet pedig nem nehéz, azt egyedül is meg tudod érteni, de az segíthet, ha több forrásból szerzel infót, vagy az adott reakcióról megnézel egy videót is, különben a szervetlen kémia nagyon száraz lesz.
Én emelt kémiás osztályba jártam, de nem volt sokkal több kémiánk, mint másnak. Nem jártam tanárhoz, csak sokat olvastam és szerencsére egész jó logikám van, így a számolási feladatok nem okoztak gondot, 99%-os emeltet tettem.
Szerintem az elmélet könnyű. Ha érdekel, szívesen olvasol a témában, esteleg szeretsz kísérletezni, vagy kísérleti videókat nézni, akkor simán megtanulható pár hónap alatt is úgy, hogy nem csak tudni fogod, de még érteni is, hogy mi miért történik, illetve hatalmas háttértudásra teszel szert.
Ami viszont nem, vagy csak nehezen tanulható, az a számolás. Ha nem vagy rossz matekból, tehát készség szinten használod az egyenletrendszereket, másodfokú egyenletet, stb. (nekem 90% lett a matek közepem, tehát nem vagyok egy matekzseni) és van egy kis logikád, a feladatok sem okoznak gondot. Korrepetáltam sokakat és általában ezzel volt a gond. Ha nem érted, nem látod át pl. az előbb említett kristályvizes sók kristályosítását, akkor csak nagyon nehezen lehet (de lehet) egyedül haladni vele, mert kell valaki, aki magyaráz. De ha el tudod képzelni, felírsz egy kétismeretlenes egyenletrendszert, akkor elsőre megoldod 10 perc alatt.
Szóval az elmélet az szerintem nem nagy cucc, a számolás meg alkat kérdése. Ha az Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjtemény megoldása nem jelent gondot, akkor minden komolyabb erőfeszítés nélkül sima a 80+-os érettségi :) Ha nehezen megy, akkor meg esetleg tanár, vagy jobban beleásod magad a témába és keresel hasonló, jól elmagyarázott példákat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!