Jövőre szeretnék Pszichológia szakon tovább tanulni. A mintatantervben lévő angol nyelvű órákat, hogyan oldják meg?
10
Istenem ilyen trágya érvelést. :D Ti csak azért jöttök ide, hogy generáljátok a baromságot.
"Véglegesen" Ne légy már nevetséges. A pszicho BA-t akkor fogja elvégezni, ha megkapja a BA diplomát. És pont. Ne ragozd túl, ne csavard túl. Nem pszicho MA-ról beszélünk, hanem Pszicho BA-ról elsőkörben. Nem, nem MA-ról, nem PHD -ról, az első akadály a BA. Az MA-ig még 1000 dolog fog a kérdezővel történni.
Szerinted 3 év alatt nem lehet megtanulni angolul? Vagy te elkezdtél egy nyelvet általános iskolában, és később nem kezdtél újat tanulni? Jézusom ne már.
Olvasd már el mit írtam, azt hogy angol tudás nélkül nem fog sokáig eljutni ebben a szakmában, ellenben egy egyetemet bőven el lehet végezni, ha magyar nyelvű képzésre megy.
Felsőoktatási tv: "Az állam köteles biztosítani, hogy minden képzési területen legyen magyar nyelvű képzés"
Mint írtam, a szakdogát nem fogja könnyen összehozni. Btw: alapszakos szakdogát ne misztifikáljuk már túl, van 1000 téma, lehet önálló kutatást csinálni, meg kérdőívezni, de a legtöbb szakdoga az irodalomösszefoglaló szintjén van. És ez bőven elé, sokszor még az ötösre is, mert alig olvasnak szakdogát a tanárok.
Természetesen nincs magyar nyelvű pszichológiai folyóirat, nincsenek tudományos cikkek pszichológiából magyar nyelvet, amire alapozhat. A netes fordítóoldalakat sem lehet felhasználni -amelyek egyébként megsúgom, baromi jók manapság-, természetesen. :D
Szóval ne, ne írj már hülyeségeket kérlek. Minden pszichós ismerősöm, akik németet, spanyolt, franciát tanultak középiskolában, és angolt nem, röhögve elvégezte az elte, kre, ppke, szte pszichót. Hagyjuk már. Nem is értem minek töltöm ezzel az időmet, hogy szánalmas ferdítésekre reagálok, mert annyit nem fogsz fel, hogy mi a különbség a papír megszerzése, és a szakmai fejlődés között.
Jesszus, téged ki bántott? :D
Tehát akkor a kérdező most ne is foglalkozzon az angollal, hagyatkozzon a BA alatt a Google Fordítóra, és reménykedjen, hogy mire az MA végére jut, össze tud kaparni egy nyelvvizsgát, vagy mi? Csak mert nem írtam semmit azon kívül, hogy a pszichológus diplomához kell angol nyelvvizsga, úgyhogy nem árt nekiállni angolozni. És pont azért kellene most foglalkoznia vele, mert az MA-ig még 1000 dolog fog vele történni, és messze kevesebb ideje lesz akkor nyelvet tanulni, mint most. Egy szóval nem mondtam, hogy lehetetlen az egyetem alatt angolul tanulni, de a saját és a baráti köröm tapasztalatai alapján nehezebb akkor ilyenekkel foglalkozni, mint a középiskola alatt.
"Az állam köteles biztosítani, hogy minden képzési területen legyen magyar nyelvű képzés"
Ki beszélt itt a képzés nyelvéről? Attól még, hogy magyar nyelvű a képzés, hozzávághatnak az emberhez egy rakat angol nyelvű cikket vagy könyvfejezetet, hogy ebből lesz a vizsga. És ez nem csak pszichológián van így.
"de a legtöbb szakdoga az irodalomösszefoglaló szintjén van"
Igen, pont azért kell hozzá rengeteg szakirodalmat olvasni, amik főleg angol nyelvűek. Persze, lehet szórakozni a fordító programokkal, csak amikor át kell olvasnod 25 darab 10-20 oldalas kutatást egy délután alatt, akkor az azért mégsem olyan poén, ha nem tudsz angolul.
"Természetesen nincs magyar nyelvű pszichológiai folyóirat, nincsenek tudományos cikkek pszichológiából magyar nyelvet, amire alapozhat"
Semmi garancia nincs rá, hogy a legfrissebb pszichológiai folyóiratban a szakdolgozatom szempontjából releváns cikkeket találok. Azt meg ne akard megmagyarázni, hogy 2022-ben valaki szívesebben nyálazna végig 20 évnyi folyóiratot a könyvtárban egy 3 másodperces Google keresés helyett. Illetve simán lehet, hogy csak egy absztrakt került be a magyar folyóiratba, a teljes cikk pedig eredetileg angolul lett publikálva. A volt témavezetőm és a kutatócsoportja például elsősorban angolul publikál, és teljes cikkeket kimondottan ritkán írnak magyarul. És nincsenek ezzel egyedül.
Mint írtam, tudom, hogy a nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással, azt meg végképp tudom, hogy a további szakmai fejlődéshez is mennyire fontos az angol. Pont azért örülök, hogy én még a gimiben megtanultam a nyelvet rendesen, és később legalább ezzel nem kellett bajlódnom. És ezért ajánlottam ezt a kérdezőnek is.
De most akkor hogy van ez, a szakmai fejlődést figyelembe vehetjük, ha a kérdezőnek válaszolunk, azt meg nem, hogy az MA diplomának mi a feltétele? Vagy a szakmai fejlődésbe nem tartozik bele a papír megszerzése? Esetleg szerinted az nem segíti valakinek a szakmai előremenetelét, hogy képes egyedül megtalálni és értelmezni a legfrissebb, saját témájához kapcsolódó kutatásokat? De persze biztos az ferdít és beszél hülyeségeket, aki el is végezte a képzést. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!