Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanári (történelem-f...

Osztatlan tanári (történelem-földrajz) szak vélemények? Abból a szempontból gondoltam erre, hogy törin alapból foglalkoznom kellene a térképpel és a topográfiával, amihez igen kevés alapozást kaptam, így nem az erősségem, de érdekel.

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 23:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Sajnos idén valószínűleg nem fog összejönni az egyetem, de jövőre még újra tudom csinálni az emelt törit.
2022. jún. 23. 23:07
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a párosítás nem szerencsés. A töri mellé inkább nyelv kellene.A földrajzot kevés óraszámban tanítják.
2022. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a nyelv jövedelmezőbb, de sajnos nincs túl sok tehetségem hozzá, így örülök, ha a nyelvvizsga erejéig felhozom magam egy tanárral, bár egyetemen ott lesz a latin, egy teljesen új nyelv az életemben, amire a legtöbben azt mondták, hogy nem könnyű, de a cél érdekében megküzdök vele 😏
2022. jún. 23. 23:16
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy nagyon megterhelő párosítás, menni fog biztosan :) Mindkettő inkább szorgalmat igényel, nem alap tudást így ha az van akkor nagy gond nem lehet.
2022. jún. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#4 Akkor számításba fogom venni a magyar-töri, illetve töri-könyvtár szakok mellett. :)

Egy ismerősömtől, aki már korábban végzett ugyanezzel a szakpárral azt hallottam, hogy már ugye van ez a komplex természettudomány és így földrajz, mint önálló tantárgy már nem igazán van, hanem fizika, kémia, biológia... Stb. mellett kellene tanítanom, amivel azért nagy bajok lennének 😅 talán a biosz az egyedüli, amiben mindig is jó voltam.

2022. jún. 24. 05:37
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy magyar-töri, pláne könyvtár-töri szaknál jobb piacképesebb.

Ugyanakkor csak azért a földrajzot felvenni második tárgynak, mert a törin is foglalkozni kell térképekkel, kicsit túlzás. Amire törin szükséged lesz, úgyis meg fogják tanítani, a földrajz szak meg legkevésbé a topográfiáról szól.

2022. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#6 Ezt nekem is csak javasolta egy volt töritanárom, akivel nagyon jóban voltam. Nyilván most még csak a véleményeteket tudom meghallgatni és a későbbiek folyamán fogok belelátni a lehetőségekbe, de ez az 1 év halasztás hátha a hasznomra válik és át tudom gondolni amellett, hogy új emeltet és nyelvvizsgát csinálok.
2022. jún. 24. 08:55
 8/22 A kérdező kommentje:
*véleményeket
2022. jún. 24. 08:57
 9/22 A kérdező kommentje:
Legjobban a magyar-törit szeretném csak ott biztos húzós a nyelvészet.
2022. jún. 24. 08:58
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
A magyar-töri se egy nyerő párosítás és a magyar nagyon húzós, nem mintha a töri nem lenne az.
2022. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!