Szervusztok! Villamosmérnök vagy matematikus? Többi lennt.
Hát figyelj, ha még bizonytalan vagy, akkor érettségi után végezz el pl. egy elektrotechnikai technikus, vagy egyéb villamossághoz kötődő technikusi képzést, okj-t.
Ott majd kialakul, hogy érdekel -e a villamosság. Egyébiránt nem sokmindent mondtál el magadról.
Mi érdekel igazából?
Fizikából mi érdekel? Milyen témaköröket tanultál meg magadtól?
Otthon szerelgetsz -e, barkácsolgatsz -e elektronikai dolgokat, pl. forrasztás, nyáktervezés, aurdino, mi érdekel?
akkor érettségi után végezz el pl. egy elektrotechnikai technikus, vagy egyéb villamossághoz kötődő technikusi képzést, okj-t.
krvára ne. Menj fősulira, aztán max jelentkezz át. El ne kezdj OKJ-t.
Előrebocsátom, hogy villamosmérnökként nyilván elfogult vagyok.
A villamosmérnöki területek közül például az irányításelmélet vagy a jelfeldolgozás nagyon komoly alkalmazott (sőt, egy szinten túl nem csak alkalmazott) matematikát igényel, úgyhogy elmélet iránt érdeklődő emberként ezeken a területeken bőven találnál magadnak csemegéket. Mondjuk azért itt elég gyakran beköszön a valszám is, de talán azzal is megbarátkozol, ha látod, hogy hol hasznosul. Igazából én azért tartom szebbnek a mérnöki területet (és ezúton is elnézést a matematikusoktól, ezzel nem utalok arra, hogy nem tartanám hasznosnak az ő munkájukat, sőt!), mert kézzel tudod fogni az elméletet, látod, hogyan hasznosul akár a mindennapokban is.
Azt nyilván nehéz megjósolni, hogyan feküdne neked a mérnöki képzés. Meg hát kérdés, az elméleti irányultság mellett azért kézbe tudsz-e fogni egy multimétert, vagy az számodra már elképesztően földhözragadt, gyakorlati probléma, és inkább felteszed, hogy valaki más kézbe fogja :) Az biztos, hogy egy elméleti síkon is erős képzésen (ez itthon a BME) a villamosmérnöki szak jó eséllyel kielégítené a "matekos éned" is.
Ami pedig a fizetéseket illeti, egy alkalmazott matematikus is nagyon nagyot tud szakítani például pénzügyi területen.
2-es butaságot ír, látszik sose volt köze a mérnöki világhoz... A felvettek nagy hányada kibukik, pont azért mert halvány fingjuk nincs az egész szakmáról, utána meg szakma nélkül tengődik-lengődik meg áll mint bálám szamara hogyan tovább...
Azért mert sok hülye divatból jelentkezik aztán kiesik, a kérdező még választhat egy jobban megalapozott utat, amely bevezeti őt a villamos szakterületre.
Nyilván aki még villanymotort sem látott belűlről, annak hiába beszélnek a Fourier-transzformációról meg szabályozástechnikáról, alapszinten sem fogja érteni, nem is tudja hova kötni...
Én matek szakos vagyok, szerintem ennél nincs könnyebb szak. De a leírásod alapján bennem felmerült esetleg a fizika bsc. Az is elméleti és kiélheted a fizikával kapcsolatos érdeklődésedet. Sajnos most elég fáradt vagyok, de ha írsz nem felejtek el válaszolni, ha van kérdésed a matek szakkal kapcsolatban. A 85% simán jó ide.
Szerintem nem kell félned a matek szaktól, én is azt hittem, hogy nehezebb lesz. (nekem csak 80%-os volt az emeltem, de jól megy a szak)
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, és bocsi az elírásért a címben, az ott "lent" akarna lenni:)
Első válaszoló: Fizikából leginkább az elektromágneses hullámok és mezők, mechanika, modern fizika, magfizika érdekel, de igazából nincs olyan témakör, amit ne szerettem volna (talán az optika volt csak ilyen és néhány áramkörökkel kapcsolatos téma). Matek esetén azok a területek mennek jobban, amikhez nincs szükség komolyabb absztrakciós képességre, mert abból picit híján vagyok (nem véletlen, hogy a valszám "közepesen nehéz" példáival már meggyűlik a bajom). Egyébként megfontolandó amit mondassz, egy fokkal jobb, ha OKJ-n derül ki, hogy amúgy ez nem is érdekel, bár nem tudom, hogy az mennyire ad valós visszajelzést, mert lehet kevesebb a matek (ami engem érdekelne és egyetemen feltételezem több lenne a többiek válasza alapján).
Harmadik válaszoló: Megnéztem mi ez a multiméter, annyira nem tűnik veszélyesnek.:) Köszi a kimerítő választ, ezzel már közelebb kerültem!
Hatodik válaszoló: Ha esetleg más is így látja, akkor erre az információra kérnék még megerősítést, mert igazából pont az lenne a lényeg, hogy ne csak számolni tanítsanak meg. Bár ez nem feltétlen kizáró ok, ha vannak olyan érthető jegyzetek, amikből az előadásokkal együtt magamnak is össze tudom rakni az elméleti hátteret (nem tudom mennyire van önszorgalomra ideje az embernek a képzés mellett). Néztem az ajánlott szakirodalmat, angol nyelvű blogokon elég száraznak tartják a Thomas-féle kalkulust, viszont azok a szakirodalmak, amiket ajánlanak, nincsenek lefordítva magyarra. Van emeltem angolból, de attól, hogy szaknyelvet megértsek, nagyon messze vagyok.
Hetes válaszoló: Te vagy az első akitől ezt olvasom, vagy átlagon felüli képességeid vannak, vagy a többiek voltak nem oda valók.:D Köszönöm a válaszod!
Általánosságban ami miatt bizonytalan vagyok, az absztrakciós képesség fejleszthető-e? A nyolcas válaszolóra reagálva, a tanulással/szorgalommal nincs gond, de ha idővel ez a képességem nem javul, akkor biztosan nem fog menni egyik szak sem.
#6os vagyok.
Van sok matekos ismerősöm, s egyik mondta is, hogy a matek a legnagyobb büfészak BMEn. Pár tárgy kivételével nem nehéz a matek, ha tud az ember gondolkodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!