Építészmérnök, építőmérnök vagy tájrendező és
kerttervező mérnök?
Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos elég egyedi megközelítéssel állok ehhez a kérdéshez, ezért itt keresek esetleges segítséget. Jelenleg másodéves pénzügy hallgató vagyok, azonban ezt a szakmát a befektetések megvalósításának és ötletek finanszírozásának megértése miatt választottam. Szeretném sokszínűbbé tenni a tudásom és kiélni kreativitásom, ezért egy második szakot is elvégeznék. Ezek a szakok mind érdekelnek és szívesen dolgoznék egy építkezéssel kapcsolatos vállalatnak gazdasági szerepben (vagy akár egy ehhez kötődő vállalat alapításán), de szerintem sokat adna egy tágabb szakmai ismeret. Melyik diplomát tudnám legjobbak kihasználni? Valamint itt már az évek is sürgetnek, ezért fontos lenne, hogy egy alapképzés elég legyen és sok helyen olvastam, hogy még sok év munkatapasztalat kell, hogy aláírhassam munkáimat, de nem tudom, hogy ez egyáltalán szükséges-e ebből a szemszögből? Előre is köszönöm mindenkinek!
A szakok alapvető különbségével tisztában vagyok és a maga szépségével mindegyik megfogott, szóval inkább a praktikus megközelítések érdekelnének, de minden véleményt szívesen olvasok.
2022. márc. 21. 15:49
2/7 anonim válasza:
Még msc után is kell közel 2 év, hogy aláirhass bármit is. Bsc után meg valami 8.
2022. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Egyèbként én epitoiparban vagyok mérnök, de ìgy utólag mást választanék. Minden simlis alak itt köt ki aki mashova nem mehetne, elmaradott felfogás van sok esetben, rengeteg munkaidőt várnak el és még sorolhatnám estig a negatív dolgokat. Gép vagy informatikai iparagakhoz képest elég gyenge potenciál van benne saját meglátásom szerint pedig ebben dolgozom.
2022. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Az magyarországi építőiparra az a jellemző, hogy borzasztóan elaprózott, a kis cégek vannak túlsúlyban, akik egyáltalán nem alkalmaznak gazdasági végzettségű embereket. (megbízott könyvelővel dolgoznak). Annál a pár nagy cégnél amik a nagy kivitelezéseket csinálják ott meg szét van választva a két dolog, a pénzügyes munkájához nem kell mérnöki tudás, a mérnöknek meg nem kell olyan szintű pénzügyi.
Ami a kettő között van az az ingatlan fejlesztés/projekt management. A projekt managementet szerintem nagyrészt műszaki menedzserek csinálják vagy jobb gazdasági érzékkel rendelkező építészek. Ingatlan fejlesztésre meg van egy mesterszak, szintén építész alapra.
Az építészmérnök szak nem ilyen "másoddiplomának megcsinálom, mert érdekel" típusú szak. Az első 2-3 évben olyannyira teljes embert igényel, hogy dolgozni se lehet mellette. Semmit. Még a mekiben alkalmi melót sem. Én a helyedben hagynám ezt az irányt...
2022. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Projekt menedzsernek igen ritkán vesznek fel olyat aki legalább nem húzott le 5 év munkát kivitelezéseken a helyszínen. Csak úgy lehet a gazdasági és ütemezési dolgait nézni a dolgoknak ha tisztában vagy vele hogy mi mi után hogyan is jön, mikor lesz elszamolva stb. Ezek nélkül már az első alvállalkozó megszivat.
2022. ápr. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Ha rám hallgatsz elvegzed a pénzügy szakot (nem egy mérnöki de nem egy büfészak az se) es utana esetleg elkezded a mérnökit. Járműmérnöknek tanulok, a barátom építészmérnöknek és borzasztóan nehéz mindkét szak, vizsgaidoszakban reggeltől estig a könyv fölött ülünk, ez pedig összeegyeztethetetlen a pénzügyi szakrális, valamelyikrol kibuknal mert lehetetlen a kettőt együtt csinálni. Egyébként ha a belső tervezés érdekel akkor építészmérnök bsc és utána msc belső epiteszetre szakosodva, barátomnak is ez a terve
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!