Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme társadalomtudomány...

FarkasJudit kérdése:

Van értelme társadalomtudományi alapszakkal művészeti mesterre jelentkezni? (METU - tervezőgrafika)

Figyelt kérdés

Szociológia Ba után csináltam egy mozgókép- és animációkészítő OKJ-t, amiből az első 1 év az illusztrálás, tervezés alapjairól szólt. Nekem ez a vonal nagyon megtetszett, tervezőgrafikára szeretnék jelentkezni a METU-ra. Viszont az alapszak szóba se jöhet több okból is.

Van esélyem teljesen teljesen eltérő Ba végzettséggel mesterszakra jelentkezni?


Olyan ember véleményét kérem, aki METU-ra jár (vagy tanít), tehát aki kompetens a témában. Köszönöm :)



2022. jan. 27. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Nincs. Milyen alapon? Nincs meg az alapszakod, ez nem úgy megy, hogy csinálok egy akármilyen bsc-t aztán akármilyen msc-re mehetek.
2022. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. És ezt úgy mondod, mint aki kompetens a témában, vagy úgy, mint aki csak oda akar szúrni valami kommentet?
2022. jan. 27. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, amíthatod magad, de ez az egész szakma nem így működik. Már a BA felvételire is külön készülni szoktak az emberek, amellett, hogy amúgy is évek óta gyakorolnak. Konkrétan nem találkoztam még olyannal - és 3+ éve járok külön rajzoktatásra- aki azt gondolta volna, hogy csak úgy kihagyhatja a bsc-t. Az okj-s papírod semmit nem ér, vagy tudsz, vagy nem, ésha nem raksz időt a gyakorlásbanakkor nem fogsz tudni, ennyi a történet. Ha te ezt komolyan gondolod, hogy 3 év oktatás kihagyhatsz csak így, akkor már bocs, de olyan szinten se vagy, hogy a saját hiányosságaid felismerd, nemhogy msc szinten.
2022. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És ezt miért is kell ilyen stílusban közölni? Csak azért mert anonym módon történik itt a kommentelés, nincs szükség a lekezelő stílusra :)


Miből gondolod, hogy nincs mögöttem tehetség? Miből gondolod, hogy nem akarok időt és energiát belefektetni? Miből gondolod, hogy merő lustaságból hagynék ki 3 évet?

Ahhoz, hogy valaki ki tudja tanulni ezt a szakmát, nem feltétlenül van szükség az egyetemre. Az csak egy papír. Én úgy döntöttem, hogy kérem azt a papírt. Nem értem mi ebben a probléma. Kérlek ne feltételezz rólam anélkül, hogy ismernéd a hátteremet. A METU-ról kérdeztem ... nem rajzoktatásról. Nem a privát véleményt kérdeztem, hanem a tapasztalatokat.


De inkább megkérdezem a nyílt napon, mert hihetetlen mit meg nem engednek maguknak az emberek az anonimitás jegyében.

2022. jan. 27. 18:25
 5/9 anonim válasza:
100%
Igen, van rá lehetőség. A MOME egyik nyílt napján például elmondták a képviselők, hogy a mesterképzés elméletibb, experimentálisabb tudást kínál, míg a BA kurzusai az ipari igényekhez igazodnak. Érdemes tehát ennek jegyében dönteni a tanulmányaid folytatásáról. Azt is elmesélték, hogy bár MA-n építenek egyfajta alaptudásra, a más szakokról érkező hallgatók számára biztosítanak felkapaszkodási lehetőséget. Nem egy példát említettek arra, hogy valaki művészettől teljesen elrugaszkodott alapképzésről érkezvén felvéltelt nyert (és meg is állta a helyét) a mesterképzéseiken. Nyilván megvan az esélye annak, hogy a METU-n ez másképp működik, de felteszem, hasonló a két egyetem hozzáállása a témához.
2022. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Végül a nyílt napon is alátámasztották ugyanezt.

2022. febr. 10. 15:49
 7/9 anonim válasza:
100%
Én azt olvastam a metu honlapján, hogy nem féltetel a művész alapszak a mesterhez. Konkrétan az van kiírva az animáció mesterképzésükhöz is, hogy ha még nem csináltál ilyesmit akkor is van esélyed felvételt nyerni. (én is ezért mertem jelentkezni rá)
2022. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már alá lett támasztva , de igen én is tudom igazolni, hogy lehet. :)

Sok sikert! Ne hallgass a negatív véleményekre. ;)

2022. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a jogszabályokat róla azért. Nem úgy működik, hogy bárhova jelentkezhetsz egy BA-val.


A 17:29 negatív legyen tisztában azzal, hogy vannak, akiknek nem kell magántanárokkal gürizni magukat. Én kizárólag digitalpainting kurzusokat és könyveket csináltam infó szakgimi mellett és érdekes módon megfeleltem egy pár művészkarnak ettől még. Igaz nem a Budapestiekre mentem, mert koli és utazás problémás nekem, de semmit nem írtak ki, ha teljesen más médiumon csinálod. A rajzalkalmasságin egy gépen rajzoltam és mindenki más a papíron nyomta. Na erre senki nem számítót az biztos.

2022. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!