Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végső elkeseredésemben írok,...

Végső elkeseredésemben írok, kérem valaki adjon valami tanácsot, minek tanulok ennyit?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok, egyetemre járok, mellette diákmunkázok is. Áttanultam az életem, az eleje szép és jó volt, de mára teljesen a depresszió szélére sodort. Még fél évet kibírok, de többet hogy? A legtöbb ismerősöm már dolgozik boltban, gyárban vagy bárhol, nyugodt, stabil életük van. Ugyan mi értelme ennyit szenvednem azért, hogy utána én is beosztottként végezzem, mint ők és átdolgozzam az egész életem? Most az életemben nincs egy szabadnapom se és folyamatos a gyomorideg. Kérlek adjatok valami megnyugtatást, most is borzalmasan ideges vagyok egy január 6. vizsga miatt. Nektek jobb életetek lett a diploma által? Megérte kitartani?

2022. jan. 1. 22:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
Milyen “áttanultad az életed”?! 48 éves vagyok, és még mindig egyetemre járok, munka mellett.
2022. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
10es, hol dolgozol, ha szabad kérdeznem? :D
2022. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sokkal fontosabb az, hogy szeresse az ember csinálni azt amit csinál.


Én míg tanultam minden nyáron elmentem valahova dolgozni. Mindenhol nagyon jól kerestem ahhoz képest, hogy végzettségem nem volt, de hiába a nagy pénz. Minden hajnalban sírni tudtam volna amikor fel kellett kelni és csak akkor mosolyogtam őszintén amikor megkaptam a borítékot a markomba.


Aztán elvégeztem az egyetemet. Mi lett belőlem? Kórházi ápoló. A fizetésem nem valami nagy szám ahhoz képest, hogy mekkora erőfeszítéseket kell tennünk, de nem érdekel. Imádom és ezért élek. Végre őszintén mosolygok. Ez pedig mindennél fontosabb.

2022. jan. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, de jó ilyet is olvasni.
2022. jan. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

13-as vagyok.


Igaz, hogy a gyereknek nem jut cipőre, a turkálóból öltözködöm, egy garzont bérelve alig jövök ki a fizumból. Komolyan kiadásnál provident.


Viszont legalább ha valami ér, a munkahelyem az ellátóm.

2022. jan. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, mit tanulsz. Ha valami olyat, amivel csak irodai jellegű munkát lehet végezni akkor sajnos tapasztalatból mondom, hogy egyetem után rosszabb lesz. Én az egyetem alatt azért voltam depressziós, mert nem voltak igazi barátaim, csak ismerőseim. Te tudsz valakivel legalább beszélni?
2022. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
#15 Te nem a 13-as vagy, mert az én vagyok és semmi nem igaz abból amit leírtál. Jut mindenre pénz, amire szükségem van. :))
2022. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy nagyon szomoru dolgot tudok neked irni. Amikor en rettenetesen ideges voltam egy vizsga miatt az egyetemen, es ugy mentem oda, mint aki inkabb meghalna, mint bemenne, akkor azt hittem, ez lesz eletem legnagyobb megoldando problemaja. Majd amikor kesobb apam temetesen alltam gyomorgorccsel, megtudtam, h mennyire nevetseges dolog egy vizsga miatt kikeszulni, sirtam vissza azt a napot, amikor tiszta idegroncskent vizsgazni indultam. Persze mindenkinek az eppen adott problemaja a legnagyobb, es en nem is kivanok neked ennel soha rosszabbat, mint hogy a vizsga miatt edd az ideget. Viszont az ilyesmire mar eleg jo eletfilozofiakat lehet elsajatitani, treningeket lehet vegezni, illetve a gyakorlat teszi a mestert alapon eljuthatsz odaig, h egyszeruen mar nem idegeskedsz, mert mindig sikerul. Ha nem elsore, akkor kesobb. Nincs akkora jelentosege ennek. Velemenyem szerint mindenkeppen megeri kitartani a tanulmanyaid mellett, mert bar most ugy latod, h mindenki masnak jobb, kesobb megfordulhat a kocka. Olyat, amirol Te irsz, h munka es nyugodt elet... raadasul mindenfele vegzettseg nelkul, azt hiszem csak Skandinaviaban lattam ilyet. Remelem, h sikerul a holnapi vizsgad. Megirod? Egyebkent ha idegeskedsz, ha nem, akkor is az lesz, ami lesz. Ki kell tudni kapcsolni az idegesseget. A legrosszabb dolog, ami tortenhet, h nem sikerul. Akkor majd kesobb sikerul. Csak ezt az egyet kellene megtanulnod kezelni. Aludj jol, mondd magadban el haromszor, h le van sz.va, inkabb alszom! :-)
2022. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!