Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végső elkeseredésemben írok,...

Végső elkeseredésemben írok, kérem valaki adjon valami tanácsot, minek tanulok ennyit?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok, egyetemre járok, mellette diákmunkázok is. Áttanultam az életem, az eleje szép és jó volt, de mára teljesen a depresszió szélére sodort. Még fél évet kibírok, de többet hogy? A legtöbb ismerősöm már dolgozik boltban, gyárban vagy bárhol, nyugodt, stabil életük van. Ugyan mi értelme ennyit szenvednem azért, hogy utána én is beosztottként végezzem, mint ők és átdolgozzam az egész életem? Most az életemben nincs egy szabadnapom se és folyamatos a gyomorideg. Kérlek adjatok valami megnyugtatást, most is borzalmasan ideges vagyok egy január 6. vizsga miatt. Nektek jobb életetek lett a diploma által? Megérte kitartani?

2022. jan. 1. 22:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Gyere ásd fel a kertemet. Adok nettó 1200 forintot számla nélkül.
2022. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetemista vagyok, bár most nem dolgozok, mert a szakdogára koncentrálok, ez lesz az utolsó félévem. Én úgy vagyok vele, ha már eddig eljutottam, végigcsinálom. De borzasztó volt ez a négy év. Állandó idegessêg, gyomorgörcsök, depresszió stb. De én nem is fogok abban a szakmában dolgozni, amit elkezdtem. Cdak imádkozok, hogy gyorsan elteljen ez a félév és meglegyen a diplomám.
2022. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Kitartás!
2022. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Igen, megéri. Lehet, hogy az elején nem lesz könnyű, mert a pályakezdő diplomások nehezen kapnak állást. De gondolj bele, hogy te 40 évesen is irodában fogsz dolgozni, a fizikai munkások meg 40 évesen már tönkrementek, és hol van még a nyugdíj?

Nem mondom, hogy sokat fogsz keresni, bár attól függ mit tanulsz. De nem is azért kell a diploma, hanem, hogy kényelmes, normális munkakörülmények közt tudj dolgozni. A vizsga meg csak görbüljön.

Egyébként meg nem kötelező más alkalmazottjának lenni, lehetsz vállalkozó is. Bár én nem lennék, a multik elég normális körülményeket teremtenek, bár kereshetnék többet is, ha a magam ura lennék, de kinek kell az idegeskedés?

2022. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
96%

Szia:)


Azt hiszem, nagyon sok minden függ attól, hogy olyan szakra jársz-e, amit szeretsz és az, mennyire találtad meg a közeged. Ugyanakkor sok dolog van, amiért érdemes végigcsinálni:


a - ha feladnád, nagy eséllyel bennem maradna egy "mi lenne ha" érzés egész életedben és a frusztráció amiatt, hogy ilyen közel volt a cél


b - az egyetem (sokszor észrevétlenül) ad egy olyan látás- és gondolkodásmódot, amit nem tudsz máshol megszerezni; olyan absztrakciókban leszel képes gondolkozni általa, amit nem kapsz meg középiskolában; ezáltal sokkal rugalmasabb lesz a gondolkodásmódod, amire bárhol is dolgozol, szükséged lesz


c - ez abszolút szakfüggő, de azért általánosságban elmondható, hogy magasabb a fizetésed egy diplomával, mint anélkül és hosszú távon könnyebb szellemi munkából megélni, mint fizikaiból, ami egyszerűen többet vesz el belőled


Elsőre ezek ugrottak be: egy óriási adag kitartást kívánok neked, már a finisben vagy:)

2022. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
A tanulást az ember önmagáért teszi, már mint hogy saját magáért és a tanulásért (hogy többet tudjon). Abbahagyhatod, de akkor nagy valószínűséggel ott is maradsz azon a szinten, ahol vagy, azaz a nulla szakmai végzettségen és akkor semmi szakmai előremenetel nincs, hiszen a semmiből nem lesz valami.
2022. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
92%
Ez nagyon ismerős nekem. Én végül megcsináltam az egyetemet, gyomorideg végig, hasonlóan, mint nálad. De megéri kitartani, és végigcsinálni. Soha nem úgy járok be dolgozni, mintha dolgozni mennék. Viszont soha az életben nem megyek többet egyetemre. Elég volt annyi ideg miatta.
2022. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
7-es vagyok. Mennyi idő van még hátra a suliból?
2022. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha nagyon úgy érzed, eleged van a tanulásból, akkor simán megteheted, hogy a következő egy vagy két félévre passziváltatod magad. Így lesz 7 ill. 12 teljes hónapod, hogy kicsit kifújd magad, dolgozgass, ideiglenesen kiiktasd a vizsgastresszt az életedből. A végén majd eldöntheted, be akarod-e fejezni az egyetemet vagy sem.
2022. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%

Azért nem semmi, hogy gyomorideggel telik a napjaitok a suli miatt.


Én recepciósként, havi 10 nappal keresek bruttó 450-et.


Mellette, egyetem nélkül megy a programozás. Ez megint plusz pénz. Munkahelyen is tudom csinálni.


Aztán kérdező végig stresszelve az egyetemet, nem fogsz többet keresni, ha nem akarsz vezető lenni.


Jó pár mérnök ismerősöm is a BME-n idegeskedve, nem keres többet, mint én, pedig már több év tapasztalatuk van.


Csak annyi a különbség, hogy én kiegyensúlyozott vagyok, ők meg sérültek.

2022. jan. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!