Szerintetek orvosnak kéne mennem ezek alapján?
Szóval nálam sosem volt az kiskoromban emlékeim szerint, hogy orvos akarok lenni, 10.-ben kezdtem el elmerengeni ezen, majd a Covid bejövetelével határoztam el kicsit így dacból, hogy na én márpedig orvos leszek és nem nézem tétlenül, ahogy emberek halnak meg ebben-abban. Nagyon erősen bennem volt ez az “életeket akarok menteni és jobbá tenni” érzés, haragudtam már csak a betegségek létezésére is és ezért vettem fel ugye akkor a biosz-kémiát, pedig soha semmi közöm nem volt hozzá nagyon, főleg a kémiához, tizedikben hármassal végeztem belőle, és soha nem is értettem. Aztán ezutáni nyáron leültem szépen, és ciki vagy nem de elkezdtem kémiát tanulni a hetedikes, nyolcadikos tankönyvből, mert féltem, hogy kibukok faktról. Ez nem így lett, sőt, én voltam az egyik legjobb pedig a tagozatosok is velünk voltak, akik már egyszer mindent átvettek emelt szinten (hosszú sztori, szar a rendszer😂). Szóval nagyon jól ment és meg is lepődtem, a biosszal meg az állattan miatt eléggé hadilábon álltam, plusz nekem az mindig is kicsit magolósabb volt, így gondolkodtam inkább a gyógyszerészetin, vegyészeten, de aztán rájöttem, hogy azért annyira profi nem vagyok és bár szeretem, de annyira mégse😂 mindenesetre maradt az orvosi, ami egyre erősödött bennem, még a nem túl fényes érettségi és az azt megelőző teljes pánik és napi 8 órás tanulások után is. Azt éreztem, hogy akármilyen nehéz is, én akkor is ezt akarom, komoly terveim vannak, változást akarok és egész életem (értsd család, gyerekek) feladnám. Hogy nincs B terv, én ezt fogom csinálni, és ha idén nem vesznek fel, akkor felvesznek jövőre. Ha akkor sem, akkor utána. Még 2 előadásra is beültem a Semmelweisre, meg körbejártam az EOK-ot, mindent. (Igazán élvezetes volt hallgatni az extracelluláris mátrixról meg a claudinokról és occludinokról egy teremben ahol rajtam kívül volt kb 100 másik ember és nagyjából egy normális magyar szó sem hangzott el, mindezt 1,75-ös gyorsításban, de lelkesen jegyzeteltem mintha odavaló lennék aztán valamit még meg is értettem abból, hogy hogyan okozhat atopias dermatitist a tight junknak nevezett akármi sérülése 😎 (igen, most villogok a kevéske tudásommal, amire felettébb büszke vagyok🤣🤣))
Szóval nagyon kis akaratos voltam. Aztán valahogy elindultam a lejtőn, így november közepe fele, már nem is tudom hogyan és miért, de azt vettem észre, hogy kezdem megkérdőjelezni azt, hogy vajon tényleg ez-e az én utam, hogy valóban ezt akarom-e, hogy mennyire vagyok ezzel önazonos. Igencsak megrengtem(?) azzal kapcsolatban, hogy ez vagyok-e én, hiszen sosem készültem erre a pályára 16 éves koromig és annyi mindent lehetne, biztos illek-e én oda, ez vagyok-e belül?
Szóval igen. Ilyen jó kis kapunyitási pánik az egész, csak nem értem MIÉRT másfél hónappal a felvételis dolgok leadása előtt jön ez nekem, sosem volt ilyen, mindig nagyon tudtam mit akarok és attól senki nem tántorított el. Aztán mégis itt vagyok 18 évesen és lehet dobhatom az elmúlt két évet a kukába miközben fogalmam sincs mi lesz velem jövőre.
(Jó azért nem ilyen tragikus a dolog, de szokatlan ez nekem😂)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Komolytalan vagy. Jó leszel gyártósorra.
Csapongsz ide-oda.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Jajj teljesen normális, belőlem ezt most ez a téli vizsgaidőszak hozta ki, egy elég nagy vizsga előtt vagyok, semmi kedvem hozzá, le se tudok ülni megtanulni, szóval nem tudom, hogy lesz, de már az is bennem van, hogy én ezt az egyetemet nem is bírom megcsinálni. Ami nyilván hü\yeség, mert felvettek az ország egyik legnehezebb egyetemére, többi tárgyból sem csak kettessel mentem át, sőt egy rész vizsgám is megvan ebből a sz@rból, valakinek még az sem, szóval vannak nálam rosszabb helyzetben lévők, ami most nem farokméregetés, csak egy kis környezetismertetés, hogy objektíven nem vagyok kilátástalan helyzetben, mégis úgy vagyok vele, hogy minek kezdtem el.
És mindig tudok motivációt meríteni, nekem is olyan választás volt ez a pálya, hogy csak ezt és csakis ezt, mást nem is jelöltem meg, ugyanúgy voltam mint te. Csak most egyelőre nekem ez is kevés, szenvedős.
Mindig lesznek ilyen megingós pillanatok, de muszáj egy kicsit az orrunknál előrébb is látni, és észben tartani azt, hogy az úton vagyunk akkor is, mégha óriási köd is van előttünk.
Elérkeztél egy nagy mérföldkőhöz az életben, normális reakció, hogy ilyenkor az ember mindent is megkérdőjelez, még az olyanok is, mint te, akik mindig mentek előre, céltudatosan.
Ülj le, vedd át, hogy mit akarsz a jövőbeni munkádtól. Mennyi pénzt? (Igenis fontos szempont, hogy a szenvedélyednek akarsz csak élni, mindegy hogy mennyiből, vagy meg is akarsz lenni abból a pénzből), Mivel szeretnél foglalkozni a mindennapokban? (kutatás, labor, emberek). Bírnád e az egyetemet és a munkát? (Pl. Mennyire van gyomrod a boncolásokhoz, mennyire bírod az emberi nyomorúságot - már elnézést, én ezért nem tudtam volna az orvosi szakmát választani, mert a bőrgombás néniktől kezdve a nyíltörésekig rosszul vagyok). Illik-e ez hozzád?
Van-e más, ami szóbajöhet?
Érettségi jelentkezésnél már én is tudtam, hogy hova fogok jelentkezni, persze ugyanennyire aggódtam mint te, és egy csomó más szakmát/egyetemet megnéztem, és amikor egyik szakot sem tudtam magamnak elképzelni, akkor az megerősített.
Nehéz, k**rv@ nehéz lesz, de semmit nem adnak ingyen. Ha van benned potenciál, ha ezt szeretnéd csinálni, akkor pedig ne hagyd, hogy a félelmeid eltántorítsanak. Az első kudarcok sem! Lesznek ilyenek, de meg kell tudni velük birkózni. Fel kell tudni ismerni, hogy mikor vagyunk gyengék.
Ha jól értelmeztem ez egy fellángoló aggodalom volt, erre én nem alapoznék semmit.
Kész, sötét van, járvány van, hó sincs, úristen érettségi, 18 vagyok, és mindjárt ballagunk.
Ennyi, ha mély kétség nem táplálja ezt a megingást, akkoe ne tartson vissza.
Ui.: Önmagában ez a kémiás dolog mutatja, hogy szívós vagy, nem csak magolós típus, ami jó, mert ilyen 8 órás tanulószeánszokra már nem lesz idő egyetemen.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!