Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 körül még érdemes elkezdeni...

30 körül még érdemes elkezdeni a gyógyszerészeti szakot vagy túl késő?

Figyelt kérdés

Van hitel mentes lakás (semmi extra, de lakni lehet benne), passzív jövedelem amiből meg tudok élni (nem túl nagy lábon) és heti néhány órát igényel csak… Valamint vészhelyzetre félretett összeg (kb. 1 milla bankban).


Szóval el vagyok alkalmazotti meló nélkül… Időm van.



2021. dec. 15. 03:52
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem késő egyáltalán. De miért szeretnéd? Én más szakon vagyok, van egy barátnőm, aki nagyon hasonló körülmények között él, csak 40 évesen kezdte a szakot és baromira látszik rajta, hogy nem sürgeti sem idő, sem munka. 3 év csúszásban volt, mikor én kezdtem, azóta az már 4 lett... Megy a nyafi, hogy miért várnak tőlünk szakmai gyakorlatot a diplomához, mert hogy ő nem feltétlenül akar a szakmában dolgozni alkalmazottként, úgyis van passzív jövedelme, a kora miatt úgyis többet kell nyújtania vagy nagyon sokat keresgélnie, hogy alkalmazzák. Szóval gyakorlatilag elvégez egy szakot hobbiból, amivel semmi baj, csak maga a szak sem érdekli, csak a kötelezőt teljesíti és ennyi. Én nem tudom, hogy mi ezzel a célja, mindenesetre nagyon sokat le tud venni az ember teljesítményéből, ha nem sürgeti semmi.
2021. dec. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vodafonelive ***** válasza:
88%

Azt nem mondtad, hogy hol laksz de azt is vedd számításba, hogy mindenképpen ott tanulj gyógyszerészeti szakon ahol a lakásod van. Ha ez Budapest, Debrecen, Szeged, Pécs akkor ott.

Ha megvan a tudásod és a pontod lehet december végézől egészen február 15-ig jelentkezni, meg lehet próbálni, még fiatal vagy. 🙂 Én nem ezen a szakon végeztem de pár éve volt szerencsém egy gyógyszerésszel beszélnem, kemén suli de kifizetődő ha az iparba akarsz menni.

2021. dec. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Két éve a SOTE-n végzett egy 53 éves srác orvosként. Ha neki nem volt késő akkor neked miért lenne az?
2021. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem késő.

Ez az 5 év úgyis eltelik ha elkezded, ha nem :)

Sok sikert!

2021. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem késő. Ha van hozzá motivációd és van rá időd akkor vágj bele, nincs veszítenivalód. Sok sikert!
2021. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ÁBerta ***** válasza:
100%
Nem késő szerintem se. Szegeden szinte minden évfolyamra jut egy aki már végzett valamilyen egyetemet (többnyire orvosit, biológiát, kémia szakot, de van, aki közgázt, jogot vagy valami mást). Vannak jó kombinációk, amivel jó állásokat lehet kapni. Mondjuk te nem írtad, hogy lenne már egy diplomád, de ezeket csak arra írtam példának, hogy 25 felett is érdemes elkezdeni, mert egy jól használható diplomát kapsz. ha nem sürgős, akkor is érdemes arra figyelni, hogy ne csússz sokat, mert az önköltséges képzés elég sokba kerül.
2022. jan. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!