Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes gondolkoznom a gyógysz...

Érdemes gondolkoznom a gyógyszerész szakon vagy inkább engedjem el?

Figyelt kérdés

23 évesen fogok végezni az alapszakomon, amely teljesen más terület (bölcsészettudomány). Nincsen emelt biológia és kémia/fizika érettségim, illetve az érettségi óta (~ 4 éve) egyáltalán nem is foglalkoztam ezekkel a tárgyakkal. A gimnáziumban jó jegyeim voltak a természettudományos tárgyakból és szerettem őket tanulni, de nem jártam fakultációra és nem foglalkoztam velük különösebben akkor sem, hiszen akkor még abszolút fel sem merült bennem ez az irány. Úgyhogy ezekre fel kellene készülnöm és nyilván jó érettségit kellene írnom ahhoz, hogy felvegyenek a szakra. Valamint én már 7 államilag támogatott félévemet fogom elhasználni ezzel a szakkal, így már csak 5 támogatott félévem maradt, ami nem lenne elég a teljes gyógyszerész képzésre hiszen az 10 féléves. Egy félév 800 ezer forint, amire diákhitelt kellene felvennem.

Igazából a korom miatt egyáltalán nem aggódom, nem érzem túl későnek stb., ugyanakkor a felkészülés, a bekerülési esélyeim és az anyagiak miatt igen. Nem tudom képes lennék-e felkészülni az érettségikre, hány pontot tudnék elérni és azért ennyi tartozással sem feltétlenül olyan jó megkezdeni az életünket.


2021. szept. 5. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy tisztában a képességeiddel. Ha elég motiváltnak érzed magad ahoz, hogy végigcsináld, akkor ne a kifogásokat keresd, hanem kezdj el küzdeni érte. Például kezdj el tanulni a kémia és a biológia emelt szintű érettségire. Amiután jól megy már ez a 2 és fel is vettek, elég akkor komolyabban a finanszírozáson gondolkodni. Egyébként mivel már lesz egy diplomát, nagy valószínűséggel sokkal könnyebben fogsz majd munkát találni az egyetemi éveid alatt. Ha jól értelmeztem, akkor még nem mostanában fogsz a jelenlegi szakoddal végezni. Ez alatt is próbálj meg dolgozni, és félretenni.

Mindent meg lehet oldani, ha az ember nagyon akarja. Kitartást, és sok sikert!

2021. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még két félévem van hátra a jelenlegi képzésemből, tehát majd a most következő tavaszi félévben fogok diplomázni. Ez úgy érzem eléggé lefoglal és nem tudnék mellette érdemben foglalkozni az érettségikre való készüléssel, így erre szerintem min. egy évet még külön rá kellene szánnom az egyetem után. Addig arra sem látok sok esélyt, hogy dolgozzak mert most elég sűrűnek ígérkeznek a heteim. Később természetesen dolgoznék és adott esetben az egyetem alatt is jó lenne folytatni, de a megélhetésemre is elég sok pénzt kell költeni (kezdve pl. az albérlettel, ami a legnagyobb tétel, sajnos nem kaptam kollégiumot és nem tudom a jövőben fogok-e valaha). Nem tudom, hogy ezek mellett még ki tudnám-e gazdálkodni a tandíjat is, mert azért az is elég sok pénz.
2021. szept. 5. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
s milyen szakon vagy azon belül? azzal nem látod a jövődet?
2021. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretem, úgyhogy abszolút nem ezzel szeretnék foglalkozni.
2021. szept. 5. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
3as vagyok, én 0 kémiával készültem fel 1 év alatt az emeltre, 80 százalékos lett. Végzős vagyok, s nem bántam meg, de az egyetem tényeg nagyon nehéz, sőt az eleje nagyon alapozás még.(se gytk V.)
2021. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
úgy hogy sztem meg kéne próbálnod, de ne keserítsen el, ha az egyetemen nem azt kapod elsőre, amire gondoltál, sőt a munka- egyetem nagyon elüt egymástól, ezt főleg majd a nyári gyakokon láthatod:) Sok sikert kívánok neked!:)
2021. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!